Potřeba pasportizace při rekonstrukci

Vložil Jitka T. (bez ověření), 8. Červen 2013 - 18:39 ::

Dobrý den, ráda bych požádala o vaše zkušenosti s následující situací. Jsme dům z 30. let před rekonstrukcí. Na stavebním úřadě jsou plány z doby stavby domu. Chystáme rekonstrukce (výtah dle EU, zateplení fasády co povolí památkáři, okna). Nevíme, jestli je třeba si nechat udělat pasportizaci domu (je docela drahá), abychom měli lepší informace o domě než jsou ty staré plány. Prosím o Vaše zkušenosti:

 1. Zda je to lepší při hledání dodavatelů (nebo naopak třeba výtaháři si to udělají sami a podle toho dodají výtah a lze se na to spolehnout, že budeme od nich mít dostatečnou dokumentaci)?
 2. Zda je to třeba pro stavební povolení na okna (nebo výměna oken v těchto památkově chráněných objektech z 30. let nepodléhá stavebnímu řízení a souhlasu památkářů? jaká se dávají okna? Euro, nebo kopie?) a další výše uvedené práce? Mám rozporné informace i ze stavebního úřadu.

Děkuji za Vaše podnětné komentáře, Jitka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jakub Veselý 34ecdf (bez ověření), 27. Říjen 2019 - 18:19
  Vložil Jandus (bez ověření), 10. Červen 2013 - 8:19

  Pokud nebydlíte zrovna na Staromáku, důrazně doporučuji nevcházet vůbec do kontaktu s památkáři, protože ti vám všechno zakáží. Rádi by ze všeho udělali muzeum. Když vyměníte okna, jsou na vás stejně krátcí a jenom hudrují, ale nemají na vás páky.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".