Potkani - zadělání dir ve stoupačkách

Vložil Pavel90 (bez ověření), 6. Prosinec 2017 - 12:17 ::

Dobrý den, chci se zeptat jak se dá řešit problém v přízemním bytě (pod námi už je jen technické podlaží) s potkany, jelikož už před měsícem jsem měl problém s prokousaným odpadem který jsem nechal vyměnit v domnění že bude klid. Jenže nyní je problém zas a tentokrát se potkan zabydlel ve stoupačkách což je podstatně horší. Napadlo mě vybourat celou zeď za WC a u podlahy která je mezi technickým podlažím a stoupačkami zadělat tam díry betonem se střepy protože u potrubí jsou díry kterými lezou nahoru. Otázka zní smí se taková stavební úprava? Jiný řešení mě opravdu nenapadlo a už jsem prošel skoro všechny diskuze na internetu který odkazují na problém ale nikde žádné kloudné řešení. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Misme, 6. Prosinec 2017 - 18:31

  Doporučím obrátit se na deratizační firmu, resp. statutární orgán s tím, že je zapotřebí kontaktovat deratizaci, protože výskyt potkanů v domě pravděpodobně nevyřešíte zábranou u vás v jednom bytě. Deratizační firma bude řešit celý objekt, případně i okolí, tzn. o náklady se podělíte, takto byste celou akci se zaizolováním stoupaček financoval sám bez reálné naděje na úspěch – potkani se jsou údajně schopni prokousat i betonem a určitě se nezastaví v přízemí (zkušenost z vedlejšího domu, kde objevili „líheň“, sice jen myší, v nejvyšším podlaží v šachtici za WC). Náklady by měly být uhrazeny z příspěvků na správu domu a pozemku.

  Vložil janica, 7. Prosinec 2017 - 0:41

  Tazatel by se neměl sám obrátit na DDD, ale sdělit to výboru, aby ten konal. U nás se objevili potkani v 5. patře. Firma dala návnady v domě a v uvedených bytech, nechali jsme je naházet do odpadních šachet, co jsou venku. Do pastí se nechytili. Dodavatel tepla nechal provést na své náklady deratizaci jejich šachet. Potkani se občas objevují, ale venku, když začnou vodárny kopat kvůli prasklé vodě, ale jsou už polomrtví nebo mrtví. Firma sice nalepí, že byly položeny návnady, ale vyvěsili jsme oznámení, že byly položeny návnady, ať si hlídají malé děti a psy a kočky. Objednali jsme a taky zaplatili fakturu za práci.

  Vložil AsiTak, 7. Prosinec 2017 - 12:59

  Měl jste na svislé stoupačky odpadu použít litinové potrubí! viz příspěvek „Co jsme řešili včera“. Mezipatrové průchody máme zabetonované taky.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".