postup při stanovách

Vložil Lea (bez ověření), 29. Červen 2016 - 6:00 ::

nejsem dlouho pov. vlastníkem SVJ prosím o postupu při stanovách, pokud se stanovy odsouhlasí musí se ještě jednou svolat schůzka kde bude přítomná notářka a stanovy se odhlasují v její přítomnosti? Nebo pak odhlasované stanovy stačí jen předat notářce k podepsání u soudu. Notářku si můžeme vybrat libovolně? Nebo je k tomu určená.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Červen 2016 - 16:03

    Ověřuje na shromáždění skutečnost, že byly přečteny a schváleny konkrétní stanovy a osoby uvedené podepsané v prezenční listině byly skutečně přítomny a hlasovaly tak jak je uvedeno v zápise a tedy musí být přítomen. O tom vyhotoví tzv. notářský zápis. Nelze mu tedy donést stanovy s tím, že byly schváleny. Naopak, notářem ověřený zápis ze shromáždění si podáte na krajský soud sami pokud k tomu nebude svolný. Notáře si můžete vybrat libovolně. K nutnosti notářského zápisu se nevyjadřuji. Je tady dost názorů. Jen bych řekl, že i dobrovolná účast notáře eliminuje možné budoucí zpochybňování co se schválilo a to mě osobně za zhruba 4 tisícovky stojí za to. Zvláště pokud je mezi vlastníky nějaký kverulant.

    Vložil SVJ K Lesu 237 (bez ověření), 1. Červenec 2016 - 18:21

    „[Notář] Ověřuje na shromáždění skutečnost, že … osoby uvedené podepsané v prezenční listině byly skutečně přítomny“

    Notář napíše jednoduše: „Předsedající prohlásil, že jsou přítomni …“ Notář sám přítomnost nikoho neověřuje. A notář pokračuje: „Předsedající prohlásil, že pro hlasovali …“ „Předsedající prohlásil, že stanovy ve znění … byly / nebyly přijaty.“

    Vložil Pavel, 30. Červen 2016 - 13:42

    Leo,

    osobně zastávám názor, že pokud jste staré SVJ a nemáte přítomnost notáře uvedenu ve stanovách, tak notáře při schvalování mít nemusíte. Stejný názor má i VS Praha a měly by ho tedy mít i soudy v Čechách.

    Na Moravě je situace jiná. VS Olomouc je názoru, že notář musí být.

    NS, pokud vím, ještě nerozhodl.

    Takže záleží na tom, v které části ČR je SVJ.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil x (bez ověření), 30. Červen 2016 - 14:31

    Takže záleží na tom, v které části ČR je SVJ. A to je co za právo? Psí právo?

    Vložil Luboš D. (bez ověření), 30. Červen 2016 - 13:20

    Pokud není vyžádáno původními stanovami, notáře netřeba. Naše SVJ schválilo stanovy také na shromáždění, ty jsme poslali na soud a po měsíci byly stanovy přidány do listin. Nicméně byli i tací, kteří se nás pokoušeli přesvědčit, že u stanov musí být notář vždy. Naštěstí jsme se nenechali nachytat.

    Vložil lokaj (bez ověření), 29. Červen 2016 - 9:38

    Pokud však stanovy SVJ obsahují ustanovení, že změna stanov může být provedena pouze formou NZ, bude třeba tuto formu dodržet (pozor – to platí zřejmě i pro SVJ vzniklá mezi 1.7.2000 a 30.6.2014 bez vlastních stanov, neboť požadavek formy NZ obsahovaly i tehdy účinné vzorové stanovy vydané nařízením vlády č. 322/2000 Sb. a později zrušené nařízením vldáy č. 151/2006 Sb.).

    Vložil § (bez ověření), 29. Červen 2016 - 8:22

    Pokud nemáte ve svých původních stanovách, že máte mít na schůzi při změně stanov notáře, přítomnost notáře není nutná.

    Vložil JarekSVJ, 30. Červen 2016 - 8:21

    Pokud trefíš u KS na slušného člověka tak ti poradí, jinak rádi odpovídají že nejsou právní poradna a obrať se na svého právníka…

    Vložil Anonymouss (bez ověření), 29. Červen 2016 - 20:59

    Jo jo a soud jim to možná vysvětlí. Co se tak KS poptat?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".