Pošta pro SVJ?

Vložil akrona (bez ověření), 17. Květen 2017 - 17:09 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam vám chodí pošta pro SVJ? U nás to celé léta fungovalo tak že pošťačka házela poštu do schránky předsedy protože věděla kdo to dělá. Teď po smrti předsedy bohužel toto dělá i nadále a nový předseda poštu nedostává. Jak to máte řešeno ve vašem společenství? Má SVJ vlastní schránku a nebo máte nějak označenu schránku předsedy? Na schránky se totiž vejde ke jménu maximálně zkratka společenství.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Květen 2017 - 14:11

  kterou si na schránku nalepí předseda libovolně dlouhý název společenství a je po kolosálním problému.

  Vložil VN (bez ověření), 18. Květen 2017 - 8:55

  pokud na adrese sídla SVJ bude umístěna schránka s popiskem SVJ........ Dle mého názoru by se měla soukromá a pracovní pošta členů výboru oddělovat..neměla by chodit do jedné schránky..

  Vložil Doručil (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:00

  „by se měla soukromá a pracovní pošta členů výboru oddělovat“

  Pošta je dostatečně oddělena svou adresou.

  Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:47

  také si myslím a na některé poště je uváděn jak název SVJ tak i jméno předsedy takže pošťačka by stejně nevěděla do které schránky to vložit. Když bude obojí na jedné schránce tak je to aspoň jasné.

  Vložil Zdenek 22, 18. Květen 2017 - 8:32

  My máme poštovní schránku osoby (člena výboru, který byl pověřen přebíráním pošty) označenou navíc názvem našeho SVJ. Štítek schránky, i když je malý, je popsaný na 2 řádcích, na prvním je jméno osoby, na druhém jméno SVJ. Kromě toho máme na vchodových dveřích do domu, kde je schránka SVJ, i tabulku s označením SVJ.

  Jinak minimalizujeme množství došlé listinné pošty:

  • máme zřízenou DS,
  • kde to jde, komunikujeme e-mailem,
  • faktury od dodavatelů služeb a za případné práce směřujeme na správce.
  Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:45

  jsme SVJ o jednom vchodě takže označení vchodu u nás nutné není, nakonec také označíme schránku předsedy v druhém řádku malým písmem s názvem SVJ

  Vložil Červenka (bez ověření), 17. Květen 2017 - 19:28

  Vzkaz. Není problém! Stačí se dohodnout s doručovatelkou, které sdělíte, že předseda zemřel a následným požádáním Vám bude poštu vhazovat k příslušnému členu výboru! Zda-li budete mít problém,stačí si zavolat vedoucí doručovatelů, kde jí požádáte o změnu doručování. Neměl by být problém, když se jedná o stávající doručovací místo!!Radu Vám sděluji coby býv.pošťák…

  Vložil VN (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:07

  Pokud SVJ nemá svoji oficiální schránku,poté je možné,že důležitá pošta nebude doručena z důvodu její nedoručitelnosti. Může nastat situace,že se doručovatel změní, nebo stávající bude mít dovolenou a místo něho bude roznášet poštu někdo jiný… SVJ musí mít svoji schránku. Je otázka , zda to bude současně i schránka člena výboru , nebo čistě separátní schránka…ale schránka s popiskem SVJ tam být musí…

  Vložil akrona (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:48

  myslím že schránka předsedy s přidaným názvem společenství bude stačit

  Vložil Doručil (bez ověření), 18. Květen 2017 - 9:17

  Právnické osobě je možné doručovat tak, že se doručuje jejímu statutárnímu orgánu. Takže popisek právnické osoby na schránce nutně být nemusí.

  Vložil VN (bez ověření), 18. Květen 2017 - 10:45

  vidím pologramotného pošťáka , který přinese poštu adresovanou SVJ , nikde nenajde schránku s popisem SVJ , vytáhne chytrý telefon a bude pátrat po tom , kdo je statutárním orgánem :-)).

  Vložil akorna (bez ověření), 17. Květen 2017 - 20:02

  děkuji, pro jistotu umístíme na schránku předsedy zkratku SVJ, ta je většinou udávána i na dopisech takže to snad bude pochopitelné

  Vložil Jan77 (bez ověření), 17. Květen 2017 - 19:28

  Naše SVJ má v domě vlastní schránku. Pokud není schránka pro SVJ k mání, lze označit názvem SVJ schránku předsedy. Že se tam označení nevejde ? Nerozumím – minimální rozměr vhozu dle normy je 230×35 mm, jistě tam místo pro další štítek bude.

  Vložil akrona (bez ověření), 17. Květen 2017 - 20:00

  ale krytka pro jmenovku má 7×1,5cm tak snad bude pošťačce zkratka SVJ

  Vložil akrona (bez ověření), 17. Květen 2017 - 19:22

  omlouvám se, asi špatná sekce

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".