poradi mi nekdo

Vložil barborka (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 9:24 ::

dobry den ,poradí mi nekdo ,ma pravo spravce domu zastavit teplou a studenou vodu dluznikovi ,i kdyz ma male deti, dekuji barbora

  • pravomoc výboru
  • dluh
  • neplatič

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Dodavatel (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 10:40

Správce ne, dodavatel ano.

Vložil Dvořák (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 10:19

Přijde Vám normální odebírat služby,ale neplatit za ně?

Vložil 12345 (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 10:17

Pokud nechce neplatič platit, ani nejeví ochotu se dohodnout na splátkovém kalendáři, tak by se měl odpojit. Přece ho nebudou sponzorovat ostatní. Dětí je mi líto, za své rodiče nemohou.

Vložil Petr, 10. Červenec 2013 - 10:05

Domnívám se, že nikoli. Soudní při prohráli i majitelé, kterým nájemníci neplatili a oni neměli na uhrazení vodárnám.

Měla jste zájem řešit splátkový kalendář ?

Zadejte si zde v Hledání heslo Odpojení. V jednom vlákně je odkaz na

http://www.portalsvj.cz/…ot-dluznikum#…

http://www.portalsvj.cz/…-u-neplatice#…

Vložil lake, 10. Červenec 2013 - 12:42

Barborko,
jste-li vlastníkem bytu, pak Vám může samozřejmě být zastavena dodávka vody, i kdybyste měla 11 dětí. To je pouze Váš problém, že nehradíte služby, které smluvně odebíráte. Postupuje se podle uzavřené smlouvy.

Jste-li nájemcem, odpojení vody není možné, i kdybyste byla notorický neplatič. Stát a zákony nadměrně chrání nájemce, kteří neplní své závazky. Odpojení bytu obsazeného nájemcem od vody či vytápění je trestným činem, i když šlo o důsledek neplacení.

Mimochodem, pokud nájemce vytrhá a spálí podlahu a okenní rámy, určitě se v tomto státě najde soud, který vlastníkovi bytu přikáže uvést vše ihned do původního stavu, aby nájemce „mohl byt nerušeně užívat“.

Řešení pro dávkování vody neplatícímu nájemci či vlastníkovi je zde: http://www.azp.cz/…i-kempu.html.

lake

Vložil . (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 14:37

Lake radí do neplatiče investovat dalších ~20 000 Kč. Návratnost zaručena.

Vložil Dodavatel (bez ověření), 10. Červenec 2013 - 12:55

„Odpojení bytu obsazeného nájemcem od vody či vytápění je trestným činem“

Trochu to podložte, judikát, §§. Tvrdíte, že užívání bytu vlastníkem bytu představuje právně jinou situaci než užívání (nebo jak uvádíte, obsazení) bytu nájemcem bytu.

Vložil Miki, 12. Červenec 2013 - 9:35

Jak je napsáno výše, záleží na smlouvě, kterou máte podepsánu. Nájemník má těžko v nájemní smlouvě uvedeno, že mu může být odpojena voda, když nebude platit. Tohle ale bude mít vlastník vůči vodárně.
Problém nastane u SVJ, kdy smlouvu má dům, nikoliv vlastník. Tomu je to jen rozúčtováno. Vodárna dodávku nezastaví, protože dům fakturu vždy zaplatí. Odpojit byt ale nemůžete, protože na to „smlouvu“ asi nemáte. U nás navíc nejsou ani uzávěry, takže to není ani technicky možné (jsou uvnitř bytu, kam Vás dlužník nepustí). Pokud byste mu odříznul vývod ze stoupačky, tak dlužník okamžitě podá žádost o předběžné opatření na obnovení pokojného stavu a žalobu na náhradu vzniklé škody. Obojí vyhraje. Dokud totiž soud nenařídí, že ho můžete odpojit (což nikdy nenařídí), tak je to protizákonné. Tohle je situace, kterou jsme dlouho řešili s právníky a bez výsledku. Prostě tento stát chrání jen „zloděje“ a ostatní ať na ně doplácejí. To, že se někdo dostal do svízelné situace je zlé a politováníhodné, ale to ještě neznamená, že dále bude konzumovat službu, kterou mu sousedé musí platit, i když s tím nesouhlasí. Sociální případy má řešit stát, nikoliv spoluvlastníci.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".