Počet plných mocí na schůzi

Vložil lucie (bez ověření), 16. Červenec 2015 - 10:00 ::

Ví někdo, kolika plnými mocemi může disponovat na schůzi SVJ jeden vlastník? U nás v SVJ se na schůzích stává, že jeden vlastník je vždy v opozici vůči ostatním a má k dispozici třeba 10 plných mocí vlastníků, kteří neprojevují zájem chodit na chůze, a při hlasování je výsledek jen těsný. Chtěli jsme dát do našich stanov poznámku o maximálním počtu plných mocí na 1 vlastníka, ale prý je to proti zákonu.Děkuji

  • plná moc

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil PavelII (bez ověření), 18. Červenec 2015 - 18:30

Nemůžete a to ani ve stanovách, platně omezit vlastníka v tomto právu a také mu nemůžete předepisovat koho si má zvolit jako svého zástupce.

Vložil tazatel jaryn, 16. Červenec 2015 - 14:52

… kteří neprojevují zájem chodit na chůze… to je to oč tu běží. Největší zločin minulého režimu je , že celkem úspěšně dokázal vymítit jeden ze základních kamenů demokracie a to je odpovědnost . To , že nebyly Havlovi hry v sobotu večer ve 20.00 v televizi , že se nemohlo cestovat, nesvoboda slova atd. to je nic proti vymítání odpovědnosti. Pokud by byla jenom 1/3 vlastníků odpovědných – odpovědných ke svému majetku tak podle mne 70 % kravin tu neřešíme.

Vložil Korky0202, 16. Červenec 2015 - 11:24

Toto bych vám rozhodně nedoporučoval. Když na to přijde, můžou se na shromáždění sejít klidně i jen tři lidi.

  1. Pověřený vlastník
  2. Firma pověřená správou
  3. Vlastník/nevlastník BJ, který disponuje plnými mocemi od každého vlastníka BJ v daném domě.

Ten daný člověk by měl hlasovat zvlášť, za každého vlastníka během shromáždění. Od někoho může mít například příkaz k tomu, že má v nějaké otázce hlasovat jinak než jak ho pověřili jiní vlastníci.

Vložil lake, 16. Červenec 2015 - 14:02

Tři lidi – to je příliš mnoho! Znám SVJ, kde se scházel na shromáždění jeden člověk: pověřený vlastník s plnými mocemi od většiny vlastníků jednotek.

lake

Vložil svjvmt, 16. Červenec 2015 - 11:23

Není to upraveno, když vám někdo tvrdí, že podle zákona to nejde, tak se ho vždy ptejte, kde to je! Ať vám to vysvětlí. Hlasujte mobilem, majlem…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".