Po vymene radiatoru - problem

Vložil Ivo (bez ověření), 30. Listopad 2016 - 12:20 ::

Dobrý den,

v byte jsem po rekonstrukci vymenil radiatory a od te doby „udajne“ soused podemnou prestal topit kdyz mam radiator vypnuty. Pokud jej zapnu funguje topeni i jemu. Bydlim ve 3. (Poslednim) patre a pravidelne odvzdusnuji. Prosim o radu cim muze byt to, ze jsem schopen ztlumenim sveho radiatoru ovlivnit chod topeni souseda podemnou.

Predem moc dekuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Autobus (bez ověření), 4. Prosinec 2016 - 6:09

    „v byte jsem po rekonstrukci vymenil radiatory“ – to jste provedl svepomoci, bez odbornika?

    Soused muze mt take zavzdusneno, odvzdusnit :-)

    Mate termoventily a termo – hlavice?

    Kdyby to bylo naopak, tedy kdyz vy topite tak soused netopi, tak bych to videl na to, ze ma soused prilis utazeny regulator prutoku a vy povoleny, ale ak jak pisete, pokud jste to nespletl, mi to smysl nedava, nutno prozkoumat na miste, odvzdusnit a pokusit se lepe vyvazit.

    Kdyz vy netopite, tak jedine stoupacka k vam u souseda je studena. Mozna sousedovi vadi toto, ze musi poustet sve topeni a nacita se mu IRTN? :)

    Kdo vi…

    Vložil tep (bez ověření), 30. Listopad 2016 - 12:34

    Sousedovi pod Vámi přestanou hřát stoupačky jakmile vypnete radiátor. Radiátor mu hřát musí, pokud ho pustí naplno. Pokud má v místnosti dost tepla odjinud a má radiátor nastavený na úsporný režim, tak by radiátor začal hřát, až by mu v místnosti poklesla teplota – jinak je termostatický ventil zavřený. Zastavte radiátor, zajděte za ním, ať na chvíli intenzivně vyvětrá místnost a pak ať dá topení na maximum a po chvíli ať si na radiátor sáhne – nahoře by měl být teplý. Pokud teplý nebude, má pravděpodobně zarezavělý převodní hřídelku mezi hlavicí termostatického ventilu a vlastním ventilem – je ji třeba rozpohybovat, aby přenášela nastavení regulační hlavice ventilu na vlastní ventil.

    Vložil PetrSn. (bez ověření), 30. Listopad 2016 - 12:41

    Vůbec to nemusí být pravda, první otázka je jak je dělaný otopný okruh. Topení má obvykle nucenou cirkulaci a slova „poslední patro“ a „zásah do topení“ mohou být klíčová. Zásah do topení v posledním patře mohlo ovlivnit všechny na stoupačce pokud byl proveden neodborný zásah do otopného okruhu a jeho vyvážení. Proto jsou taky stoupačky společenství a ne jednotlivých vlastníků. Samozřejmě to ale může být i jiný důvod, to ale z popisu tazatele nelze zjistit.

    Vložil tep (bez ověření), 30. Listopad 2016 - 19:51

    I kdyby byl otopný okruh přerušen v nejvyšším patře, tak se okruh otevře v nižších patrech – každý topící radiátor v nižším patře přece přepouští ochlazenou vodu do vratného potrubí, kterým se vrací voda dolů do výměníku. V nejvyšším patře se nedá nic pokazit, co by zásadně ovlivnilo nižší patra tak, aby radiátory v nižších patrech nemohly topit.

    Vložil ik (bez ověření), 1. Prosinec 2016 - 23:52

    Zapojím se do této diskuse s podobným dotazem. Nový vlastník v přízemí /obchod/ se pustil do rekonstrukce a jak jsme nyní zjistili, tak úplně odstranil jeden radiátor. Je možné že tím naruší nastavený otopný systém a může se tím stát, že v bytech nad tímto prostorem začnou mít problémy s topením? Díky za odpovědi.

    Vložil tep (bez ověření), 2. Prosinec 2016 - 6:06

    Na to nelze odpovědět bez znalosti konkrétních podmínek. Obchodník mohl do obchodu nainstalovat mrazáky, které dostatečně ohřívají místnost odpadním teplem. Nic nevím také o izolační schopnosti stropu nad přízemím. Případnou změnu by mohl poznat obyvatel bytu nad obchodem, až venku začnou pořádné mrazy, zda bude mít prochladlou podlahu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".