Plnění se přiřadí na dluh nejdříve splatný

Vložil Jeden Kubík (bez ověření), 22. Únor 2018 - 12:01 ::

Odkud plyne, že plnění se přiřadí na dluh nejdříve splatný?

Příklad: Dluh na příspěvcích na správu domu a na zálohách na služby za leden 2018, mezitím splatná i částka za únor 2018. V únoru 2018 přijde platba. Na co se použije?

Má nějaký vliv sdělení plátce např. „únor 2018“?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil člen svj (bez ověření), 22. Únor 2018 - 12:54

  Pane Kubíku, to, že se má příchozí platba někam něsmyslně přiřadit vyplývá ze stanov u některých svj, ze stanov, které vymylel nejaký ten svaz družstev nebo kdo a svj spravovaná těmito SBD je převzaly. Tam se skloňuje ve všech pádech, kam se co má přiřadit. Příklad. Když někdo dluží 8 tisíc a pošle nějakou platbu, dejme tomu 2000 tisíce, tak mu pořád zůstane dluh 6 tisíc. Můžete mu to přiřadit kam chcete, dluh se jenom ponížil, ale dál zůstává. U nás se platba, která přijde za únor počíta a přiřadí vždycky na únor,tedy k měsícu, kdy přišla, i když za leden vlastník platbu neposlal. Když pošle víc, než má v předpisu, tak se mu poníži celkový dluh, nikoliv dluh za leden. Je to prosté, nevím proč vymýšlet různé nepřehledené teorie, na co mimořádnou platbu použít. No na snížení dluhu, na co jiného. No a klasickou platbu je potřeba přiřadit k měsíci, za který přišla. Přišla v únoru, tak na únor. Vy byste se v tom vyznal, když tu platbu budete někam přesouvat? Já ne, ani jako vlastník, ani jako statutář. No a nyní uvídte to mínusování od všech milovníku svého správce SBD, kteří platby používají nebo přiřaďují na něco a nikdo neví na co.

  Vložil TN. (bez ověření), 22. Únor 2018 - 13:59

  Jenže z § 1926–1938 (zde konkrétně §1933) NOZ vyplývá něco jiného, jiný postup lze upravit ve stanovách, které budou mít přednost. Neznalost zákonů mezi správcovskými firmami občas vede k tomu, že když si dlužník na soud přivede advokáta, rozmete vám celou žalobu a soud ji zamítne. A dlužník není povinen dluh zaplatit.

  Vložil člen svj (bez ověření), 22. Únor 2018 - 14:42

  § 1933 se týká několika závazků. Kolik závazků má člen svj?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".