Plná moc

Vložil Hanušová R. (bez ověření), 1. Duben 2018 - 20:53 ::

Dobrý den, žádám Vás o radu ve věci Plné moci. Vlastník bytu (je v jeho osobním vlastnictví) mě z pozice předsedkyně SVJ požádal o součinnost ve věci vystěhování osoby z jeho bytu, vlastník bytu žije delší dobu v zahraničí a nemá nikoho bližšího koho by k tomu zmocnil. Byt pronajímal a pronájemce nyní zemřel, bohužel osoba, která žila se zemřelým nechce byt opustit. S touto osobou vlastník bytu není ve smluvním vztahu jeho byt obývá tato osoba nezákonně. Plánuji požádat o pomoc Policii a nevím jestli Plná moc, kterou by mi chce vlastník udělit musí být úředně ověřena nebo stačí bez úředního ověření. Děkuji Hanušová

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jan77 (bez ověření), 2. Duben 2018 - 7:40

    Jste ve statutárním orgánu společenství vlastníků, předmětem jehož činnosti je správa společných částí domu.

    Nevidím důvod se angažovat ve věci užívání jednotky člena společenství. To není vaše záležitost.

    Vložil Hanušová (bez ověření), 2. Duben 2018 - 8:57

    Ano, to píšete správně. Důvod, ale proč se chci angažovat je ten, že jsem se dohodla na pomoci s vlastníkem dobrovolně, pozice předsedkyně je jen zástupná, může mi ji udělit také např. jako sousedce tohoto bytu, prostě plná moc určená fyzické osobě. Dotaz zněl, zda plná moc musí být k tomuto účelu ověřená. Důvod proč to chci udělat není potřeba v dotazu rozvádět. Pokud to nebudu chtít udělat, nebudu plnou moc přijímat. Je to jedna z variant, jak zkusit dostat osobu z bytu, která se zdržuje v bytě proti vůli vlastníka. Hanušová

    Vložil OooO (bez ověření), 8. Duben 2018 - 15:19

    Pokud mate klice od bytu od vlastnika a jste si jista, ze osoba obyva byt bez pravniho duvodu, pockejte, az vypadne a vymente vlozku, aby se neopravnena osoba do bytu nedostala.

    Pak az se bude do bytu dobyvat, zavolejte policii a ukazte ji plnou moc od vlastnika.

    Tedy za predpokladu, ze chcete sousedovi pomoci (a svj – za byt asi nikdo neplati) a nebojite se trochu zariskovat.

    Pripadne to muzete udelat tak, ze odhlasite elektromer a plynomer (to muze vlastnik i na dalku, pokud je odberatelem on), vymenite vlozku u hlavniho vchodu za nekopirovatelnou (to bude neco stat vsem xx bytum dat nove klice) atp.

    Jinak na podobne akce to chce mit trochu znalosti a kuraze..

    Vložil Vlastnice bytu (bez ověření), 1. Duben 2018 - 22:21

    Policie řeší trestné činy. Tady nepomůže.

    Vložil Anonymouk (bez ověření), 3. Duben 2018 - 0:27

    Tak vám doporučuji si načíst § 208 TrZ než začnete psát.

    Vložil LENII, 2. Duben 2018 - 8:45

    Žádnou plnou moc ve věci vystěhování osoby z bytu jiného vlastníka nepřijímejte !!

    Pokud vlastník nikoho bližšího nemá, ať si najme právníka a dá plnou moc jemu.

    Tvrzení, že spolubydlící osoba obývá byt po zemřelém nájemci nezákonně, se vůbec nemusí zakládat na pravdě. Zkuste si zadat do vyhledávače: „Jak je to s nájmem bytu, když nájemce zemře“. Zjistíte, že nájem přechází na členy nájemcovy domácnosti za splnění předepsaných podmínek. A možná je to i Váš případ a na osobu, která žila se zemřelým, nájem přešel. I když vlastník bytu si myslí, že když s touto osobou neměl žádný smluvní vztah, že ji může vystěhovat…

    Na policii se opravdu neobracejte, to je občansko-právní spor a ty policie neřeší. A doporučuji, abyste to neřešila ani Vy, pouze si zaděláte na problémy. Odkažte vlastníka bytu na právníka a vycouvejte z toho.....

    Vložil Hanušová (bez ověření), 2. Duben 2018 - 9:11

    Děkuji Vám za odpověď. Tato osoba byla již jednou vykázána Policií, která prověřila, že v bytě je protizákonně. V tomto ohledu je to zcela věc jasná a tvrzení vlastníka bytu se na pravdě zakládají . Bohužel zemřelý nevydržel tlak této osoby a později ji zase do bytu pustil. Osoba, která byt obývá právě staví na tom, že vlastník jí nemůže vyhodit když je daleko v zahraničí a ona tak z vesela může bydlet zadarmo dál.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 2. Duben 2018 - 17:41

    Za vlastníka musíte požádat soud o vystěhování. Policie by se tím zabývala pokud by do bytu vnikl násilím. Když si otevře klíčem přestává to policii zajímat. S plnou mocí můžete také ukončit smlouvy u dodavatelů energií. Bez elektřiny a plynu se byt obývá poněkud hůře. Pokud jsou ovšem smlouvy uzavřeny s vlastníkem. Pokud se zemřelým nájemcem je třeba prokázat, že smlouva zanikla dík umrtí a vlastník požádá o přerušení dodávky s tím, že zatím smlouvu na sebe neobnoví. K tomu také potřebujete jeho plnou moc, která musí být přímo k tomuto úkonu a pak by snad nemusela být ověřená. To si ovšem u jednotlivých dodavatelů energií raději předem zjistěte. Budete s tím mít dost práce. S tím počítejte.

    Vložil TN. (bez ověření), 2. Duben 2018 - 15:54

    Tohle je opravdu nejednoznačná záležitost. V jakém vztahu je ta osoba s nájemcem? Byl to člen rodiny? Osoba žijící ve společné domácnosti (druh, družka). Podívejte se na NOZ § 2279 a následující. Tohle se špatně prokazuje, když nájemce zemřel, co když si tato osoba přivede svědky, kteří prokáží, že byli partneři, doloží výpisy z účtu, že společně hospodařili, atd.?

    Já bych se v tom angažovat nechtěl, je to velmi nevděčné.

    Každopádně na vaši otázku mohu dát odpověď, že plná moc stačí obyčejná, jen si myslím, že policie se do toho montovat nebude. Bohužel majitel bytu bude muset podat žalobu na vyklizení bytu a posléze zaplatit exekutora, který byt legálně vyklidí. Pokud ale nájemní vztah přešel, bude muset nejprve čekat, až nový nájemce nezaplatí 3 nájmy, potom mu podat výpověď a až potom podat žalobu na vyklizení bytu a angažovat exekutora.

    Pokud bude postupovat mimoprávně, hrozí jemu a Vám (!) trestní stíhání za porušování domovní svobody.

    Vložil JaVa, 2. Duben 2018 - 10:45

    Píšete,že jste „předsedkyně SVJ“ a hrajete si zde na „charitu“.Pokud vlastník bytové jednotky, pravidelně hradí všechny měsíční platby právnické osobě SVJ,tak je vše v pořádku a tam Vaše „pravomoci“ statutára SVJ také končí!

    Vše ostatní, je občansko právní věc, mezi pronajímatelem a dle Vás, neoprávněným uživatelem bytu.Jak Vám zde radí i ostatní,pře­nechejte vše příslušným orgánům a starejte se pouze o to,k čemu jste se zavázala, přijetím funkce statutára SVJ.

    „Nezapomeňte na to,že každý dobrý skutek,musí být po zásluze potrestán.“

    Přeji hezký zbytek dne.JaVa

    Vložil OooO (bez ověření), 8. Duben 2018 - 15:24

    Pise, ze chce pomoci sousedovi, tak nectete jen to co se vam hodi :-)

    Jedine kdyz se zavola policie, tak se muze pani i ostatni rychle dovedet, zda se jedna o neopravnene obsazeni nemovitosti anebo snad uziva bytovou jednotku legalne :)

    Ale nenechte se odradit, policie rada se zbavuje odpovednosti. Proste kdyz udelate na zaklade plne moci se zamkem co popsano vyse, konate na zaklade povereni a na zodpovednost vlastnika…

    Mezi nami, kdyz si privolam zamkare tak mi take otevre skoro kazdy zabouchnuty byt za par stovek a nebude vetsinou nikterak zkoumat muj vztah k bytu :))

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".