Plná moc

Vložil rancupka, 21. Únor 2017 - 9:52 ::

Dobrý den. Už tu skoro 2 hodiny procházím články o plné moci. Máte prosím někdo nějaký „mustr“? Darovali jsme dceři byt a potřebujeme plnou moc na všechna jednání, ale nevím jak to přesně formulovat. Děkuji

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil JaVa, 21. Únor 2017 - 10:39

    PLNÁ MOC

    Já/my, níže podepsaná/í

    Jméno/příjmení

    nar.

    trvale bytem

    jako zmocnitel/é

    tímto zmocňuji/eme

    jméno/příjmení

    nar.

    trvale bytem

    jako zmocněnce:

    K tomu, aby mě/nás zastupoval v plném rozsahu a ve všech věcech a aby bez jakýchkoliv omezení činil veškerá právní jednání (i písemná) za moji/nás osobu a mým/našim jménem, včetně tedy např. jednání s úřady, orgány státní správy a místní samosprávy, právnickými a fyzickými osobami a vůči nim, vyjma těch jednání, které vyžadují ze zákona či na základě jiných právních předpisů zvláštní plnou moc.

    Tato plná moc se uděluje na dobu neurčitou.

    V ............... dne

    zmocnitel

    Zmocnění přijímám:

    zmocněnec

    Tuto plnou moc doporučuji nechat na pobočce České pošty okopírovat a nechat úředně ověřit. Pokud chcete,aby se tato plná moc vztahovala pouze na jednání spojená s užíváním vaší bytové jednotky,tak to tam musíte uvést!

    Z Vašeho dotazu není zřejmé,zda je bytová jednotka na dceru převedena a zapsána na KN,na základě darovací smlouvy,nebo jste stále jejími vlastníky a dcera má byt pouze v užívání.Píšete ,že jste dceři bytovou jednotku darovali.Tak k čemu potřebujete plnou moc?K jednáním s úřady při převodu bytové jednotky?Prosím,up­řesněte svůj dotaz.Děkuji.

    JaVa

    Vložil rancupka, 21. Únor 2017 - 12:06

    Díky. Bytová jednotka je na dceru převedena a je zapsaná v KN. My tam jsme „věcné břemeno“. Plnou moc potřebujeme hlavně kvůli hlasování na shromážděních a rozhodování o opravách apod.

    Vložil Petr, 21. Únor 2017 - 12:59

    plnou moc řeší stejně jako před rokem 2014 Občanský zákoník. Tehdy 40/1964 Sb., nyní 89/2012 NOZ, § 441 až § 449. Ověřte si, zda výbor nebude buzerovat, že to chce mít od notáře. Sice byste jim potom dokázali, že nemají pravdu, ale museli byste se hlásit jako „přehlasovaný“ vlastník, kterému neoprávněně nebylo umožněno hlasovat. Také tu je debata, zda je nutno mít možnost zastupování přes PM uvedenu ve stanovách.

    Vložil JaVa, 21. Únor 2017 - 12:55

    Děkuji za upřesnění.Samoz­řejmě také záleží na tom, co je o udělování plné moci k hlasování na shromáždění vlastníků uvedeno ve stanovách SVJ.Osobně znám případ,kdy si vlastníci jednotek schválili ve svých stanovách,že člen SVJ se shromáždění účastní osobně.Ve Vašem případě by to znamenalo,že se hlasování musí účastnit Vaše dcera osobně,poněvadž nejste spoluvlastníky bytové jednotky dle § 1185 odst.2.,z­.č.89/2012Sb.,.

    Pročtěte si vaše stanovy a doplňte váš dotaz.

    JaVa

    Vložil janica, 22. Únor 2017 - 10:51

    Další možnost ve stanovách může být, že vlastník může dát plnou moc jen vlastníku, členu SVJ nebo také je možnost, že plnou moc udělí komukoliv, nevlastníku.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".