Plechová garaz

Vložil Petka (bez ověření), 13. Duben 2018 - 6:39 ::

Dobry den. Chci se zeptat jsme trojbytovka o 16 bytech a mame spolecny pozemek. Vetsinou vsichni maji garaze pod bytovkami, ale bohuzel na nas byt se nedostalo. Proto jsme se rozhodli postavit plechovou garaz na spolecnym pozemku. Otazka zni kolika procentuelni musim mit souhlas majitelu? A co je k tomu vse potreba. Dekuji Vsem moc za odpoved. Petka

  • pište s diakritikou

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil solid, 14. Duben 2018 - 13:48

Umístění plechové garáže na pozemku v podílovém spoluvlastnictví není nemožné,ale zabere trochu času.Pokud chcete garáž umístit /přilepit / na obvodovou zeď bytovky,měníte tím vzhled a bude třeba minimálně kontaktovat stavební úřad.Třeba požární bezpečnost požaduje odstup min.2m. od obvodových zdí. Pokud jinam /v obou případech souhlas všech spolumajitelů pozemku / ,doporučuji zvážit,zda se bude jednat o stavbu trvalou s nutnými úpravami velikosti spoluvlastnických podílů na pozemku,nebo o stavbu dočasnou /dočasnost stavby určuje stavební úřad / s tím,že se bude jednat o část pozemku,která, po dobu dočasnosti,bude v užívání pouze jedním ze spoluvlastníků. Nutno podotknout ,že po schválení se tato možnost se bude vztahovat i na ostatní spoluvlastníky dotčeného pozemku.

Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Duben 2018 - 21:33

Stavba, která nemá pevné základy pak nepodléhá stavebnímu mřízení do nějaké plochy (dříve 16 m2) to si ve stavebním zákonu najděte.

Vložil Anonymouk (bez ověření), 13. Duben 2018 - 16:09

Vizte buď zákon, nebo stanovy, co v nich máte zde nikdo neví. A co na to SÚ?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".