Platnost stanov: Sankce II

Vložil Anonymous, 11. Říjen 2007 - 8:46 ::

Dobrý den,

ještě jednou bych rád otevřel téma „Platnost stanov: Sankce“, které mi objasnil pan Matějka, jemuž moc děkuji.

Bylo mi řečeno, že aby byla změna stanov platná, musí být přítomní vlastníci seznámeni s úplným textem dodatku/úpravy (a to do posledního slova) Jak zpětně prokázat, že bylo hlasövání neplatné, pokud předsedkyně podstatu věci řekla pouze svými slovy a bez větších detailů.

Definuje toto nějaký zákon?

Včera se mi správce pokusil vyinkasovat 3000,– kč v rámci SIPO (to neproběhlo kvuli menšímu limitu inkasa)

Má správce/výbor povinnost předložit mi odborný posudek, na základě kterého se mi rozhodl dát pokutu? (za nezajištění závadového stavu = kouř od mého nájemníka na balkoně) Co když ho nemá?

Děkuji

Balcárek

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonymous, 11. Říjen 2007 - 9:13

    Dobrý den, doporučuji Vám průkazně zrušit oprávnění SVJ inkasovat z Vašeho účtu jakékoliv částky, pokud nebude respektováno zrušit Inkasní položku na Poště. Vaše SVJ má podivný způsob inkasa. Pokud jste s inkasem pokuty výslovně nesouhlasil, SVJ provedlo neoprávněý pokus o inkaso!!!! s pozdravem, Petr Vávra

    Vložil Anonymous, 11. Říjen 2007 - 10:13

    pane Vávra,

    ptám se na to na základě tohoto dodatku našich stanov:

    "Čl. XVIII Sankční ujednání Při opětovném porušování stanov a schváleného domovního řádu členem společenství, osobami,které s ním žijí ve společné domácnosti, či osobami, kterým přenechal člen společenství byt do užívání na základě nájemní smlouvy či jiné obdobné smlouvy, kdy ani po řádném písemném upozornění člena společenství nebude sjednána členem společenství požadovaná náhrada je správce, po odsouhlasení výborem společenství, oprávněn vyučtovat takovému členu společenství smluvní pokutu až do výše 10,000,–kč, za každý jednotlivý případ porušení.

    Správce je oprávněn vyúčtovat smluvní pokutu v měsící, ve kterém obdržel souhlas výboru společenství a to stejným zpusobem jakým jsou členům společenství účtocány poplatky za služby. "

    Je toto v souladu se zákonem?

    Děkuji

    balcárek

    Vložil Anonymous, 12. Říjen 2007 - 18:08

    Dobrý večer, obecně platí, že pokud je smluvní ujednání a jedna ze stran dobrovolně nesplní k čemu se zavázala tak jediné řešení je soudní cestou. Domnívám se, že by Váš výbor asi dopadl neslavně. Navíc souhlas s inkasem je vázán na předem specifikované platby, pokud by se pokusil výbor prostřednictví správce inkasovat pokutu se kterou nesouhlasíte tak je to na trestní oznámení, PČR to pravděpodobně pro nízkou částku překvalifikuje na přestupek, ale výbor si dá příště pozor.

    Vložil Anonymous, 11. Říjen 2007 - 11:25

    Vážený pane Balcárku, na základě jakého zjištění usoudili Vaši „soudci“, že jste přestoupil a jaký obecně závazný předpis – zkoumání a měření hygienika, zápis PČR aj. Takto by se mohl šikanovat kdokoliv, kdo není pohodlný, nebo mu bývalí soudruzi závidí, že může byt pronajímat, třeba pod záminkou., že si příliš hlasitě „pšoukl“. s pozdravem Petr Vávra

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".