Platby do fondu a platby spojené s provozem domu po úmrtí vlastníka

Vložil MonikaVik, 7. Srpen 2018 - 9:56 ::

Dobrý den,

chtěla jsem požádat o radu jak naložit s danou situací. Naše babička nedávno zemřela a jako dědicové jsme zůstali vnučka, vnuk a její syn. Pokud jsem tomu dobře porozemněla, zůstává momentálně zodpovědnost za platby bytu na nás, jako na dědicích. Bohužel její syn je nezodpovědná osoba, o kteté s bratrem pochybujeme, že bude plnit své závazky. Stejně tak bychom nechtěli platit jeho závazky za něj. Jak toto zpravidla svj řeší? Lze řešit tak, že každý platí do fondu a další poplatky spojené s BJ svým podíl (dle dědického podíluna bJ)a případný vniklý dluh jde pouze za tím dědicem, který neplatil? Budu vděčná za každé info.

Předem moc děkuji.

S pozdravem M. Viktorinová

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 7. Srpen 2018 - 14:54

    Pokud ne pak jsou platby jen minimální t.j. pojištění, uklid, provoz, společná elektřina, platba za správu a dlouhodobé zálohy na budoucí opravy. Můžete hrát mrtvého brouka nebo napsat dopis (mail) SVJ, kde jim oznámíte, který notář má dědictví na starosti, s tím, že jakmile bude rozhodnuto podle výše zděděného podílu se budete na platbách podílet. Já se dostal do podobné situace co by předseda SVJ a díky znalosti notáře jsem mu zaslal dopis, kde jsem se přihlásil s pohledávkou za zálohové platby, doložil kopie dokladů osvědčující tento dluh a vyčíslil je od úmrtí do dne zaslání dopisu. Notář byl tak solidní, že dopočítal oprávněnou částku do data svého rozhodnutí a peníze nám zaslal z dědického podílu. Je to dobré řešení pokud tušíte, že celý dluh by zůstal jen na Vás.

    Vložil MonikaVik, 7. Srpen 2018 - 16:38

    Děkuji za odpověď. Určitě kontaktujeme SVJ a pokusíme se celou záležitost s nimi domluvit, potažmo poté i s určeným notářem pro případ, že by tam ze strany babiččina bytu nějaký dluh vznikl, aby jeho umoření bylo možné z jeho dědického podílu. Snad to takto půjde.

    Vložil Astronaut (bez ověření), 7. Srpen 2018 - 14:04

    Dědic nemá povinnost platit, dokud není vlastník. Jakmile se stane vlastníkem (třeba po 10 i více letech), má povinnost vše doplatit. V zákoně je díra, toto nijak neřeší.

    Vložil JarekSVJ, 7. Srpen 2018 - 13:25

    Pozor ale syn zemřelé je dědic v tzv. první třídě… to znamené , že bere vše, jedině kdyby vy jako vnuk a vnučka jste byli potomci zemřelého dítěte vaší babičky. …

    Vložil MonikaVik, 7. Srpen 2018 - 13:36

    Dobrý den, to jsme, náš otec, její syn je již 10 let po smrti, takže jsme v tomto případě další přímí dědicové.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".