Plastová okna udělána na vlastní náklady

Vložil Kateřina Musilová, 5. Březen 2014 - 10:24 ::

Jsme SVJ. V domě se udělaly plastová okna . Hradilo se to z úvěru . Ten jako SVJ splácíme. My jsme v našem bytě měli plastová okna hotová na vlastní náklady a přesto platíme do fondu oprav stejně jako ostatní nájemníci / tzn. že tento dluh splácíme / a žádné peníze se nám nevrátili ani jednorázově. Je nějaká možnost že by se nám peníze investované do oken vrátili? Děkuji za odpověď

  • refundace

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Bezoušek Jan, (bez ověření), 5. Březen 2014 - 19:37

Paní Musilová, je mi jedno,kdo vám co zde napíše k vaší záležitosti.Je to jen na vás,co si z toho vezmete. Chci vám sám napsat,jak se to řešilo u nás.V zásadě jde o situaci,zda jste výměnu oken projednali s vaším výborem SVJ.Jde o to, zda se ve vašem baráku lidi dohodli na tom, že si odhlasují výměnu oken,když si na to vezmou úvěr, který budou hradit z FO.To je zásadní věc! Jde o to, že ze zákona není nárok požadovat výměnu oken,protože jsou v majetku bytu! Neznám jeden případ, že by v Prohlášení vlastníka bytu byly okna součástí baráku. Jak jsem již tedy uvedl,jde tu o možnost pouze na základě shody a souhlasu všech VJ,tedy 100%. Tady se to řídí pouze na shodě všech!! Zda-li jste si ale okna dělali na své triko bez vědomí výboru a tedy celého společenství,je to zase jen na vaše triko.Je ale pravda, že samozřejmě svým způsobem hradíte okna ostatním. Je tu zase to „ale“… Do FO platit za bytovou plochu musíte jak to nařizuje zákon o SVJ, i když z toho žádné výhody pro vás nejdou… Ano,je tu rovněž názor,že se SVJ obohacuje vaším podílem na úhradě úvěru za vaše okna. Jde tu zase o skutečnost,jakou že to částí se obohacuje?K Jaké části se dopočítáte z FO? Nebudete hradit stanovené peníze za m2 a výbor vás dá k soudu. U nás se to řešilo tak,že jsme se zachovali velmi slušně,i když jsme nemuseli již z podstaty věci,že si konkrétní rodina jela na své triko,aniž by se dotazovala výboru. Prostě postavila výbor před hotovou věc., když následně na výboru požadovala peníze. I když to byla z jejich strany nehoráznost,výbor v čele s předsedou se zachoval velmi slušně,když jim ty peníze,které byly shodou okolností ve stejné výši jako okna ostatních,uhradil! Když by došlo na soud, výbor si byl zcela jistý v kramflecích, že by tento spor oprávněně vyhrál.Co jenom dodám,že věc se řešila např. u vedení BD v Praze-Podolí,kde právnička prohlásila, že by jim ty okna normálně vyhodily a dali si tam svá okna! Co by s nimi dělali, je jen jejich problém.Rovněž se to řešilo se stejným výsledkem na MMR,který je předkladatelem zákona 72/94 Sb.Omlouvám se vám za dloihé psaní.Napsal jsem, co je i známo a co se jak řešilo. S pozdravem Jan Bezoušek.

Vložil lake, 5. Březen 2014 - 11:20

Neexistuje fond oprav. Vlastník jednotky nesplácí dluh SVJ, nýbrž hradí náklady vynaložené na správu domu. Že SVJ má závazek vůči bance je úplně jiná věc, pouze mezi SVJ a bankou. A nájemci bytů v domě nemají nic společného ani s okny, ani se splácením cizího dluhu.

Až nám napíšete kdo je vlastníkem oken podle Prohlášení vlastníka, bude možno Vám nějak odpovědět. Zatím si můžete přečíst štítek.

lake

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".