Placeni zaloh , opozdene vyuctovani

Vložil MICHAELA (bez ověření), 17. Únor 2018 - 2:40 ::

Dobry den. Mame byt v pronajmu od roku 2014(dubna).Byt ma vice jednatelu.Platime majiteli 9500kc najem + 500 kc (voda) Za celou dobu nam neprislo zadne vyuctovani, tudiz jsem zila s tim , ze zadne nedoplatky nemame. Vse vychazi.23.1. 2017 mi byl vhozen do schranky dopis oznaceni odesilatele( razitkem jednatelu domu) Ve kterem nas vyzivaji k zaplaceni nedoplatku zaloh za uzivani bytove jednotky za ROK 2014 . Dale po emailu jsem zjistila , ze v nasledujicich dnech mam ocekavat dalsi vyuctovani za 2015,2016,2017 .Je mozne takto zpetne zadat zaplaceni vyuctovani ktere je 4 roky stare ? Pripadne mi to jako nesmysl. Za to , ze nemaji poradek v papirech ja preci ted nebudu platit vyuctovani za vyuctovanim.Prosim o radu , nikdy jsem toto neresila.Strnadova

  • pište s diakritikou

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 18. Únor 2018 - 11:05

Ve Vašem případě,je třeba nejprve vzít v potaz,zda v tomto nájemním vztahu míníte ještě setrvat(příspěvek „RD“),nebo už máte vyhlídnuté jiné bydlení.Od toho, by se měly odvíjet Vaše další kroky,neboť musíte počítat také s tím,že se pronajímatel, bude chtít „problémového“ná­jemce, za každou cenu zbavit.

Rozhodnutí je pouze na Vás.Osobně, bych to nejprve zkusil smírnou cestou.

Přeji Vám hezký zbytek víkendu.JaVa

Vložil Čmuchal (bez ověření), 18. Únor 2018 - 10:23

„…mam ocekavat dalsi vyuctovani za 2015,2016,2017…“

No já bych poslal požadavek na doložení všech postupů a dokladů jak Vám umožňuje zák. 67/2013, a samozřejmě bych vyčíslil pokutu dle §13. To není sankce podléhající prekluzivní erozi. Mám za to, že po vyčíslení sankce a jejím marném vymáhání, budete moci podat celkem podložený platební rozkaz. A to je dobře ne?

Vložil € (bez ověření), 18. Únor 2018 - 23:52

„To není sankce podléhající prekluzivní erozi.“

Co tím chtěl básník říci?

Vložil RD (bez ověření), 18. Únor 2018 - 8:50

Hledejte nejlepší řešení pro vás. Opožděné vyúčtování je nepochybně nepříjemné, nicméně dobré je posoudit všechny dopady. Leni níže poskytla správnou informaci o možnosti uplatnění pokuty, co však tím získáte? Určitě velké nepřátelství majitelů bytu za dělání “potíží” a i stejný postoj do budoucna. Proto zvažte čeho chcete dosáhnout. Pokud chcete i nadále bydlet v bytě bez problémů, zvažte, zda vám spor za to stojí. Poučení pro příště je nespoléhat se na to, že když druhá strana se neozývá, vše je automaticky v pořádku. Sama jste si zkusila, že není. To znamená sledovat si pro kontrolu stav bytového vodoměru, aby bylo možné si zkontrolovat správnost vyúčtování a hlavně se vyúčtování domáhat včas, do čtyř měsíců tak, jak stanoví zákon. Máte představu, že požadovaný doplatek odpovídá vašim vlastním výpočtům? Pokud ano, tak bych raději zaplatil, než získat nálepku problematického nájemníka, kterého se určitě bude chtít majitel v případě nějakých dalších problémů zbavit (bez ohledu na to, že chyba není na vaší straně). Pokud by doplatek za ony roky byl vysoký, požádat o splátky s odůvodněním opožděného vyúčtování. Život holt není vždy spravedlivý a často vyhrává ten silnější, ne ten, kdo je v právu. Připadné milovníky soudních sporů, kteří se hned ozvou, že smírné řešení nepřipadá v úvahu a správné řešení je usoudit se k smrti, jen připomínám, že každý je svého štěstí strůjcem a konečné rozhodnutí je na tazatelce.

Vložil pedro1963 (bez ověření), 17. Únor 2018 - 17:16

Pozdní vyúčtování je sice špatné, ale Vaši spotřebu zaplatit musíte

Vložil LENII, 18. Únor 2018 - 1:06

Podle zákona o službách č.67/2013 Vám mělo být vyúčtování za rok 2014 doručené do 4 měsíců od skončení zúčtovacího období – viz § 7, odst.1.

Pokud tedy zúčtovací období skončilo 31.12.2014, měla jste dostat vyúčtování do konce dubna 2015. Promlčecí lhůta bývá v těchto případech tříletá.

Vypadá to tedy, že chtěli stihnout předat vyúčtování za rok 2014 do konce dubna 2018, aby nedošlo k promlčení…

Ale to Vám nemusí vůbec vadit, protože zákon ukládá citelnou pokutu za nedodržení doručení vyúčtování do zákonem stanoveného termínu – viz § 13 Pokuta za prodlení s nepeněžitým plněním

Takže pokud budou chtít něco doplatit, sdělte jim (písemně), že si na tuto částku započítáváte pokutu za opožděné předání vyúčtování.

Pokuta byla 100 Kč denně! do 1.1.2016 – od 2016 to je 50 Kč denně…takže se vsadím, že Vám budou muset ještě doplácet oni… Bude se to týkat samozřejmě i roků 2015 a 2016..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".