Peníze z fondu oprav poslal na úhradu vlastních dluhů

Vložil Roman.. (bez ověření), 1. Srpen 2018 - 15:05 ::

Peníze z fondu oprav poslal na úhradu vlastních dluhů

https://vary.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil fwef (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 4:52

  Fond oprav je zkáza

  Vložil Anonymous76 (bez ověření), 4. Srpen 2018 - 15:50

  Je o zlo

  Vložil eda (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 15:50

  Neexistence fondu oprav je zkáza pro v š e c h n y členy SVJ. Jak budete řešit opravu střechy domu, výměnu nebo rekonstrukci výtahu, stoupaček aj. To půjdete s „kloboukem“ ke každému členu a řeknete „musíš nám dát 10 000 – 50 000 Kč ihned, nebo ti poteče voda ze střechy na hlavu a nebo nebudeš mít zajištěnu dodávku vody do bytu, nebo se nebudeš vozit výtahem do 8. patra“ ?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 17:28

  SVJ odpovědné za správu domu seznámí vlastníky s plánem oprav, které lze stanovit ze životnosti stavebních částí domu, Jsou na to tabulky a také si lze vyžádat posudek stavebního odborníka. Na základě toho navrhnou výši záloh tak, aby bylo možné tyto opravy uskutečnit. Peníze takto účelově vybrané nelze použít na jiné účely (bez schválení vlastníky) a takto použité řádně vyúčtovány a přeplatky vráceny. Peníze na běžné opravy a servisní práce jsou vybírány zvlášť a podléhají ročnímu vyúčtování. Opravy havarií se platí samozřejmě ihned po zaslání faktury. Tam kde se vlastníci dohodnou (např. u nás) vytvoří „rezervní fond“ (vyúčtovatelnou zálohu) právě na tyto mimořádné účely. Havárií ovšem není 80 let stará prohnilá střecha nebo nefunkční letitý výtah.

  Vložil JaVa, 3. Srpen 2018 - 16:32

  „Neexistence fondu oprav je zkáza pro v š e c h n y členy SVJ. Jak budete řešit opravu střechy domu, výměnu nebo rekonstrukci výtahu, stoupaček aj.“

  A co to třeba zkusit, z „dlouhodobých záloh“?

  K čemu slouží „dlouhodobé zálohy“:

  Jsou určeny na budoucí výdaje, které bude nutné vynaložit v následujících měsících a letech, ale jejichž výše a/nebo splatnost není dosud známa.

  Hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil eda (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 17:17

  Mluvíme o jednom a tom samém. Dříve (před 5 roky a více) se používal termín „Fond oprav“, dnes podle OZ a jiných předpisů se používá „Fond dlouhodobé zálohy“ nebo „Dlouhodobá záloha“. Jinak tedy – obojí je stejné – akumulovat finanční prostředky pro příští větší a nákladnější opravy a rekonstrukce v SVJ. Tolik k předchozímu příspěvku…

  Vložil +++ (bez ověření), 5. Srpen 2018 - 12:00

  „podle OZ a jiných předpisů se používá „Fond dlouhodobé zálohy““

  Uveďte § OZ a rovněž ony Vámi zmiňované jiné předpisy, ať je o čem diskutovat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".