oprava úniku vody v kanalizační šachtě

Vložil kudlanka2610, 24. Srpen 2018 - 22:18 ::

Bydlím v přízemí, takže pokud je nutná nějaká oprava trubek v šachtě za WC, koná se vždy z mého bytu, protože z podzemní místnosti - tedy stropem - není možná.
Bohužel, při poslední této opravě mi vybourali celou stěnu za WC (sice ze sádrokartonu, ale nyní tam není nic); vyměnili kus té kanalizační roury, a následně pak u země všechno hodně vystříkali světlezelenou montážní pěnou. Hned po této opravě jsem odjela na delší dobu (dvě měsíce) pryč. Po návratu jsem zjistila, že zem za WC, tedy v šachtě, je mokrá, odněkud tam teče.

Přišel instalatér, montážní pěnu odloupal, zkoušel pouštět kohoutky v kuchyni, koupelně, splachovat - ale nakonec řekl, že neví, odkud to teče, že je to malý prostor, že nic nenašel, a že se bude muset rozbourat v koupelně sprchový kout - a tedy i stěna mezi WC a koupelnou, aby se tam mohl podívat z druhé strany. Současně přitom, jak byl "při těle" a jak odtrhával tu pěnu, uvolnil i kohoutek od sprškového kohoutu na intimní hygienu, takže ten se teď hýbe a je už také mokrý a rosí.

Takže - nemám stěnu na WC, mám mokro, mám povolený kohout u spršky a prý budu si muset nechat rozbourat koupelnu.

Jsem z toho nešťastná, za dobu, co v tomto paneláku bydlím, je to už po několikáté a přitom to nikdy nebyla chyba u mne. Ovšem, protože jsem v přízemí, tak to musím jak snášet, tak poté si všechno hradit.

Prosím o radu, nevyznám se v paragrafech. A hlavně se bojím, jak zjistím, že to, co mi bude řečeno, bude skutečně pravda?

Protože jeden soused nade mnou byl nejprve příšerně zepsut a obviněn, načež se následně (o dost později) přišlo na to, že vůbec nebyla závada u něj, ani jím způsobená. Ale to, co zkusil, bych zažít nechtěla.

Děkuji všem mnohokrát.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 26. Srpen 2018 - 22:51

    takže ihned po „akci“ je třeba statutárům přednést své stížnosti a požadavky. Pokud by nereagovali nebo věc bagatelizovali tak jim sdělte, že do odstranění závad způsobených opraváři nebude mít nikdo přístup do Vašeho bytu. Další komunikaci pak je třeba vést jen písemně doporučenými dopisy s doručenkou a adresovat do sídla SVJ uvedeného ve stanovách.

    Vložil kudlanka2610, 27. Srpen 2018 - 18:12

    Děkuju, okamžitě napíšu a jsem zvědavá na výsledek. Ten sem pak pro zajímavost zkopíruju.

    Vložil Petr, 28. Srpen 2018 - 13:12

    pokud je nutná nějaká oprava trubek v šachtě za WC, koná se vždy z mého bytu, protože z podzemní místnosti – tedy stropem – není možná.

    … za dobu, co v tomto paneláku bydlím, je to už po několikáté. … protože jsem v přízemí, tak to musím jak snášet, tak poté si všechno hradit.

    Prosím o radu, nevyznám se v paragrafech.

    • – – – – – – – – – –

    Rozhodně si nemusíte uvedení bytu do původního stavu hradit sama. Doufám, že to řeší občanský zákoník. Snad na to také myslí vaše stanovy. Je to řešeno v Prohlášení vlastníka ?

    Jinak už zbývá obrátit se s dotazem na úhradu nákladů ze „společných“ peněz na právníka, nejdříve na bezplatnou poradnu na městském úřadu, pokud taková v místě bydliště je.

    Problém může být, že jste se nebránila (souhlasila) a nepožadovala jste úhradu nákladů předem.

    Skutečně je to stavebně u vás tak, že odjinud nelze opravu provést ?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".