Omezení přístupu k bytům / ukončení členství ve výboru SVJ

Vložil Bravo.z, 12. Červenec 2018 - 9:52 ::

Dobrý den, Chtěl bych vás požádat o názor na následující problém, který řeším v našem SVJ. Bydlíme v osmy-patrovém bytovém domě a chodba je řešená tak, že byty jsou odděleny protipožárními dveřmi. Naše předsedkyně bez jakéhokoliv souhlasu vlastníků, ale i bez jakékoliv informace na tyto dveře, ze strany od výtahu nainstalovala kouli (prodiskutovala to pouze se třemi sousedy na patře). Tudíž ostatním z jiných pater omezila přístup. Můj názor je takový, že se jedná o společné prostory a musí takovou věc schválit vlastníci. Předsedkyně mi tvrdí, že je vše OK a jako důvod uvádí ochranu majetku na chodbě (kolo, invalid. vozík atd.) což, mám dojem, na chodbě ani být nesmí. Mám také obavy, že takových to lidí by mohlo být víc a pozamykal by se celý dům. Dále mám dotaz ohledně odstupu z výboru, protože jsem členem. Jak jsem se zde dočetl, mám toto přednést na zasedání výboru a také výpověď poslat doporučeně na naše SVJ. Takto to stačí? Jak se provede výmaz z obchodního rejstříku? Mohou mi dělat nějaké problémy, když za sebe nemám náhradu? Děkuji za vaše názory a rady

  • blábol

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil ITák (bez ověření), 13. Červenec 2018 - 17:45

Jedná se o společnou část společnou jen některým vlastníkům jednotek. Nastudovat.

Vložil Hnátek (bez ověření), 13. Červenec 2018 - 16:02

Tady nejde o šmírování či zvědavost,kdo co má na chodbě uložené! Stejně dle požárních předpisů ze nesmí být nic, co by překáželo!! Jinak je zcela jasné,že celý barák se všemi prostory, na kterých se úhradou podílí každý VJ,má volný přístup.Takže jakékoli úkony k zamezení jsou zcela protiprávní! Tady není co řešit!

Vložil !!!!! (bez ověření), 13. Červenec 2018 - 16:19

Čím více !!!!! tím větší blábol.

Vložil Pavel II (bez ověření), 15. Červenec 2018 - 21:53

musí ovšem nějak vzniknout. Určitě ne rozhodnutím statutárů a části vlastníků. Buď je takto zapsáno v prohlášení vlastníka nebo se na tom musí všichni vlastníci dohodnout.

Vložil Žilák (bez ověření), 16. Červenec 2018 - 8:09

Jenže realita je úplně jiná – alespoň v našem SVJ.

My a ještě jedna rodina máme zakázáno používat společné balkony – sdělení s tímto zněním nám odeslala externí správkyně na popud výboru.

Teď na nás chtějí, abychom se finančně podíleli na jejich rekonstrukci.

Žádná dohoda mezi námi a ostatními spoluvlastníky společných prostor – balkónů – nikdy uzavřená nebyla.

Prostě zákaz, výhružky, mohu to doložit.

Pro nás to znamená jediné – buď se s SVJ soudit – tedy vlastně se sousedy, nebo mlčky sponzorovat.

Vložil ITák (bez ověření), 12. Červenec 2018 - 18:04

„Jak se provede výmaz z obchodního rejstříku?“

Výmaz člena statutárního orgánu právnické osoby z veřejného rejstříku rejstříkový soud provede na návrh toho, kdo takovou skutečnost osvědčí, tj. osvědčí příslušnou listinou, že jeho funkční období skončilo a k jakému datu. Požádat může kdokoliv.

Pokud právnická osoba současně nepožádá o zápis nového člena statutárního orgánu, nový člen statutárního orgánu nebude zapsán. Není Vaší věcí „hledat“ nového člena, to je věcí právnické osoby. Rejstříkový soud s tím nemá problém.

Vložil Kolemjdoucí123 (bez ověření), 12. Červenec 2018 - 14:51

Výmaz z obchodního rejstříku nelze provést, neboť se tam SVJ nezapisují. Členové výborů velmi často o právu nic netuší, někteří nic netuší ani o gramatice.

Vložil takylaik, 12. Červenec 2018 - 14:31

Nenechte se otrávit ještě i nevhodnými komentáři,které Vám neporadí

  • pouze plivou. Na odstoupení z výboru – asi víte proč – najdete na
tomto portálu dostatek informací. Písemně zaslat na doručenku Společenství. Po 30. dnech projevit právní zájem a poslat žádost o výmaz na rejstřík. Žádné problémy, že nemáte za sebe náhradu nejste povinen akceptovat. Další komentáře,které budou následovat, Vám možná napoví více.
Vložil P_V (bez ověření), 12. Červenec 2018 - 12:21

Tu změnu by hlavně měl odsouhlasit požární technik, zda to vyhovuje z hlediska únikové cesty a zásahu hasičů.

Vložil Anonymous, (bez ověření), 12. Červenec 2018 - 12:03

Proč potřebujete šmírovat, co mají sousedé na chodbičkách u svých bytů? Když nevíte jak řádně odstoupit z funkce, tak vás chválím, že odstupujete z funkce. Je to v souladu s § 159.

Vložil Bravo.z, 16. Červenec 2018 - 8:27

Za prvé, vůbec nechápu, proč se vůbec zapojujete do diskuze s takovým slaboduchým příspěvkem, když tam v podstatě není nic věcného a za druhé, proč se zmiňujete o šmírování. Věci na chodbě jsou důvod, proč si patro opatřili koulí, proto jsem je zmiňoval. Jednoduše se na patro, kde bydlí předsedkyně výboru, nikdo nedostane. Pokud to napadne další, budeme muset na sebe zvonit u vchodových dveří.

Vložil MartinII, 12. Červenec 2018 - 17:41

Tazatelka má pravdu, že „takových to lidí by mohlo být víc a pozamykal by se celý dům“.

Neporozuměl jsem zcela zda tam dveře a zámky už byly nebo se pořizovaly později ze společných peněz (tedy i těch, kteří nemají na chodby přístup). Tazatelka nešmíruje, ale uplatňuje svoje práva přístupu (využití) do společných prostor dle zákona.

Které prostory jsou společné je uvedeno v Prohlášení vlastníka. Prohlášení (příslušné stránky, není nutné celé prohlášení) si můžete nechat za 20 Kč/str okopírovat na katastru. Prohlášení (vzhledem k tomu, co obsahuje a zakotvuje viz § 1186) by měl mít každý vlastník. Stává se bohužel, že ho má pouze výbor a umožní jen do něj nahlédnout a za okopírování si účtuje.

Hledejte ve zdejší diskusi např.

www.portalsvj.cz/…lehlych-bytu

Společné prostory bývají snad také uvedeny v kupní smlouvě.

Vložil Bravo.z, 16. Červenec 2018 - 8:23

Dveře tam byly, pouze odstranili kliku.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".