Odvzdušnění vodovodního potrubí - povinnosti majitele bytu v nejvyšším patře

Vložil Jana (bez ověření), 19. Květen 2018 - 10:58 ::

Dobrý den, prosím o radu. Vlastním byt v nejvyšším (7. patře) panelového domu. Pravidelně do roka se dělají odstávky vody, po nich vždy neteče teplá voda a ostatní nájemníci po mně vyžadují, abych vodu (vzduchovou bublinu) odpouštěla já. Zajímalo by mě, zda skutečně musím vodu odpouštět já, jestli není jiná možnost. Při příští odstávce vody budu dlouhodobě mimo byt, proto by mě zajímalo, zda musím zajistit někoho, kdo do bytu půjde vodu odpustit místo mě. Mockrát děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Květen 2018 - 10:57

  se vždy v nejvyšším bodě. Požádejte SVJ o zajištění vyvedení odvzdušnění z Vašeho bytu do společné prostory, pokud to je technicky možné.

  Vložil P_V (bez ověření), 20. Květen 2018 - 15:27

  Co jsem psal níže, mám to prakticky odzkoušeno. Do 20–30 sekund veškerý vzduch vyletí. Nutné je, aby vratná trubka nebyla tlustá (pokud je to v plastu, tak je to splněno) a aby byl výpustní kohout samostatný a dostatečně velký. Někde mají osazeny kombinované armatury na uzavírání, regulaci a vypouštění – tak s těmi to nemusí jít, protože při vypouštění to dává jen slabý proud.

  Vložil P_V (bez ověření), 19. Květen 2018 - 12:39

  Jiná možnost je. Ve sklepě zavřít stoupačkový uzávěr cirkulace, otevřít výpusť cirkulace a nechat vodu proudem vytékat, aby strhla i tu bublinu. Protože je vratná trubka tenká, tak se bublina vodou přetlačit nechá. Ale záleží na tom, jak je u Vás potrubí uspořádané, zda máte výpustní ventil dostatečně dimenzován, aby byl proud silný. Pokud ne, tak ať tam výbor dá osadit (nad regulační ventil) zahradní kohout 3/4, ten je pro ten účel dostatečný. Vhodná příležitost k osazení je právě ta odstávka.

  Vložil Roman. (bez ověření), 19. Květen 2018 - 13:09

  Po uzavření stoupačkového uzávěru cirkulace ve sklepě lze bublinu strhnout i puštěním teplé vody v bytě v šestém či nižším podlaží.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".