Odměňování od ledna 2011

Vložil Marsalek, 20. Říjen 2010 - 15:51 ::

Dobrý den, bude asi platit, že od 1/1/2011 nebude možný „přivýdělek do 4000 hrubého/měsíc“ přijdete-li o práci a přihlásíte se na ÚP = nedostanete žádnou podporu v nezaměstnanosti. Zajímalo by mě, jak budete řešit způsob odměňování za práci ve výboru BD či SVJ od r.2011? Díky za radu či nápad.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 11:58

  Naštěstí to řešit nemusím, nikoho takového ve výboru nemáme.

  Radu ani nápad v rámci očekávaného práva nemám.

  Je to stejná situace jako u majitelů fotovoltaických elektráren na střechách RD. Zákon je považuje za podnikatele a pokud přijdou o zaměstnání, nemají nárok na podporu, protože jsou ti podnikatelé.

  Řešení je podle mého názoru pouze v legislativě, aby byl i nadále umožněn přivýdělek.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Yan (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 6:26

  A co dohoda o provedení práce v rozsahu max. 150/rok? Mimochodem, u Vás ve výboru jsou odměny 4tis/měs? (nerýpu, jen se informuji)

  Vložil Václav1 (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 10:33

  Ta poznámka mě zaujala. U nás si členové výboru vynutili 2000,– Kč na osobu (a to máme prosím osmičlenný výbor), takže v rozpočtu máme 192.000,– Kč ročně jen na odměny výboru. A víte, co výbor navrhuje na příští rok? Zvýšit si gáži na 3000,– Kč měsíčně pro každého, takže tuto položku bychom museli navýšit na 288.000,– Kč ročně. Výbor pracuje tak, že se sejde jednou za měsíc cca na hodinu. Projde otevřené body a případně stanoví nový úkol. Realizací pak pověří správcovskou společnost, kterou si platíme zvlášť. No není to dokonalé, v dnešní době výdajových škrtů na všech stranách? ;-)…lidi toho mají pochopitelně plné zuby a část už se netají tím, že chce navrhnout snížení počtu členů výboru i snížení odměn.

  Vložil vladan, 28. Říjen 2010 - 9:57

  Hanba – já jako předseda to dělám zadarmo a ještě zneužívám služební telefon a auto z práce. Styděl bych si říci o nějaký peníz

  Vložil Václav1 (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 10:58

  Vladane, s tím ale taky nemohu souhlasit. Jestliže jste předseda malého SVJ, které nemá žádného správce a máte nějakých 15 bytů, tak nějaká odměna vám bezpochyby náleží. Používat k těmto účelům telefon zaměstnavatele je docela nemorální, nemyslíte? Jak velká by ta odměna byla být, to si musíte stanovit vy sami, to může těžko někdo takhle od počítače říct. Ale zamyslete se sám, kolik času tomu baráku věnujete. Pokud je to opravený dům a máte vyřešené už i to vytápění, tak myslím, že tomu měsíčně asi moc času věnovat nemusíte. Určitě bych souhlasil s tím, abyste dostával aspoň 500,– Kč za měsíc (když ten barák nemá žádného jiného správce, kterého byste už platili), ale jak říkám, to si musíte dohodnout sami mezi sebou. Předpokládám, že účetnictví vám vede profesionál, kterého platíte. Můj příspěvek k odměnám výboru se týkal případů, kdy jde o větší SVJ, které má vlastního správce (který je pochopitelně zvlášť placen), a profesionální účetní (pochopitelně také zvlášť placenou). V takovém případě je odměna 2000,– Kč na jednoho člena a měsíc opravdu neodůvodněné obohacování. Nehledě na to, že těch lidí je v tom výboru hned osm. Málokdo si uvědomuje, že moderní tunelování se provádí právě tímto způsobem: nasadí se vysoké odměny. Krást peníze z účtu SVJ nikdo nebude, pokud není vyslovený primitiv. Ty prachy se zkrátka dají odčerpat inteligentne. Tedy jednak tím způsobem, že si výbor navrhne abnormálně vysoké odměny, a také tak, že bude uzavírat smlouvy s předem dohodnutými dodavateli. Proto je tak důležité, aby si vlastníci výbor dobře hlídali a nahlíželi do smluv, které výbor jménem SVJ (a tedy za ostatní vlastníky) uzavírá.

  Vložil Pavel, 28. Říjen 2010 - 12:05

  Pane Václave1,

  z Vašeho textu čiší, že ve výboru nejste, že mám pravdu?

  Proto si jen ztěží dokážete představit rozsah, časovou náročnost a odpovědnost členů výboru. O skutečnosti, že se výbor musí průběžně seznamovat s množstvím protichůdných předpisů nemluvě. A vyjednávání s dodavateli, kteří se vás snaží většinou natáhnout, je také docela náročné. Veškerá výběrová řízení si výbor organizuje sám.

  Docela by mne zajímalo, kolik byste přidělil odměn měsíčně našemu výboru o 5ti členech, který má externí účetní a externího správce. Máme celkem 141 jednotek o ploše 10 000 m2. Probíhá revitalizace o objemu cca 35 mil. Kč (okna, zateplení, výtahy, podlahy, malování, výměna TRV, vyregulování otopné soustavy atd.). Výbor zajistil dotaci z Nového Panelu a Zelená úsporám.

  Rozpočet máme ročně 8 mil. Kč, z toho 3 mil. dlouhodobá záloha na opravy.

  Na kolik byste si cenil práci takového výboru měsíčně?

  Hezký den!

  Pavel

  P.S. když si propočítám svůj hodinový výdělek, tak je výhodnější doplňovat regály v hypermarketu bez jakékoliv odpovědnosti.

  Vložil Štěpánka (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 13:12

  Po přečtení celého vlákna si myslím že tady začal problém a nezlobte se pane Pavle na mně, ale vyprovokoval jste ho vy. Pán Václav1 naznačil že lidé u nich ve výboru berou 2000/měsíc (chtějí 3000/měsíc) a nedělají skoro nic, protože vše za ně dělá správcovská firma.

  Vy jste odpověděl : Proto si jen ztěží dokážete představit rozsah, časovou náročnost a odpovědnost členů výboru. O skutečnosti, že se výbor musí průběžně seznamovat s množstvím protichůdných předpisů nemluvě. A vyjednávání s dodavateli, kteří se vás snaží většinou natáhnout, je také docela náročné. Veškerá výběrová řízení si výbor organizuje sám.

  Pokud ale májí správce tak výběrové řízení, vyjednávání s dodavateli snad přenechám jemu ne ? Samozřejmě že to není tak jednoduché jak si představuje Vaclav1, ale platit 8 lidí za toto by se asi nelíbilo i mně.

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 14:02

  Štěpánko,

  situaci v SVJ pana Václava 1 neznám a tak ji mohu těžko komentovat. Zmínil se, že snad jsou členové výboru napojeni na developera, to by nasvědčovalo, že se jedná o nový dům. Tam je asi rozsah činnosti menší (pokud nejsou reklamace). Navíc 8 lidí je moc velká skupina na nějaké efektivní jednání. Pokud ale má důkazy jejich nicnedělání až kriminální činnosti ať jedná na jejich shromáždění a nepomlouvá je zde, kde slyšíme jen jednu stranu.

  Já jsem hlavně mluvil o našem SVJ. Uváděl jsem, že děláme revitalizaci za cca 35 mil. Kč. Děláme ji v průběhu cca 2 let, to jsem sice nepsal, ale každému kdo něco ví o Novém panelu a Zelená úsporám je jasné, že revitalizaci nemůžeme dělat 10 let.

  Na otázku, kolik by si takový výbor jako celek zasloužil měsíční odměnu odpověděl, že 500 Kč. No, naši členové nám přejí víc.:-))

  Ale je to jeho názor, ať ho má.

  Naštvalo mne, který je OSVČ od roku 1992, že mi někdo vypráví o socialismu a jeho metodách. Já nemám možnost na PC svého zaměstnavatele kecat na webech v pracovní době, zaměstnávám sám sebe.

  Nevím proč mne a Jarku nazývá socialistama. A proč touží kontrolovat naše telefonní hovory, když nám na ně nikdo nepřispívá.(Vá­clav 11:50)

  Nevím, kde přišel na to, že přemýšlím jako za socialismu. Proč mne nazývá drzounem, který si v pracovní době emailuje. Přitom jeho příspěvky jsou psány v normální pracovní době.(Václav 11:47)

  Teprve na tyto invektivy před 12:00 jsem reagoval ve stejném duchu po 12:00.

  Uznávám, že má reakce na jeho provokace byla chybou, měl jsem ho ignorovat.

  Ale pojďme k Vašemu názoru, že když je správce, takže by se mu měla nechat organizace výběrového řízení.

  Já mám jiný názor. V domě bydlím, jsem zvolený člen výboru a odpovídám členům SVJ. Aby mi někdo přinesl něco, co mám jen podepsat a odpovědnost byla na mě, to se mi nelíbí.

  Např. když jsme vybírali nové výtahy, tak jsme jako výbor objížděli nové instalace výtahů v našem okolí a vybírali si. Sháněli jsme informace o poruchovasti a ceně provozu nových výtahů. Samozřejmě jsme využívali i informací od našeho správce, ale odpovědnost je na členech výboru.

  A projednávání s dodavateli delegovat na jednoho člena výboru jak si představuje pan Václav? Projednávají se technické, ekonomické a právní aspekty dodávky. Takového univerzála ve výboru nemáme. Samozřejmě, že projednáváme dodávku s potencionálními dodavateli jako výbor a ještě si k tomu třeba přizveme stavaře.

  Váš názor, který je obdobný názoru pana Václava, Vám samozřejmě neberu, ale ponechám si názor svůj.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil rivr, 29. Říjen 2010 - 15:16

  pane Pavle ve Vašem příspěvku Výbor SVJ 12 jste doporučoval číslovat příspěvky. Jaké číslování by se mělo podle Vás použít zde – má se vycházet z nadpisu Pro Štěpánku s číslem 2 nebo Odměňování od ledna 2011 s číslem ?? ? Já bych spíše navrhoval požádat admina aby s tím něco udělal (v RSS verzi WEBu tento problém není, protože se v nadpisu zobrazuje vždy příspěvek, který vlákno založil)


  Jako Výbor objíždíte „inspirace a zkušenosti“ (Vašimi slovy: nové instalace výtahů) – Počítáte to na jako náklady na správu nebo ne? Asi ne. To bych taky nechtěl Výboru platit. Ale oprávněné (vykázané) náklady na realizaci zakázek vyplývajících z usnesení s těmi není problém.

  Můžete ale uvést, pokud je 500 málo – kolik je to u Vás a kolik spravujete b.j.? Za sebe jsem to již napsal.

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 16:02

  Pane rivr,

  odpověď je pro Vás, je v tématu, které mnoho nesouvisí s Vašima otázkama a tak příspěvek nečísluji, řešení nechám na adminovi.

  Jsme na velkém sídlišti a tak navštívit nové výtahy 6 potencionálních dodavatelů jsme zvládli pěšky nebo auty členů výboru. Žádné cesťáky jsme si nepsali a nepíšeme, nemáme ani náhrady za telefony a použití vlastních PC. :-))

  Naše SVJ má 141 jednotek, 10 000 m2 v KN.

  Domnívám se, že uvedení částky, kterou nám přiznali členové SVJ, by zase jen vzbudilo emoce některých neorientovaných závistivců.

  Pokud chcete nějaké srovnání, tak před časem jsem navrhl adminovi, aby vyhlásil anketu, jaké jsou odměny členů výboru. Je zde na webu, tam si můžete najít porovnání, je tam více než 3 000 odpovědí, i když ne všechny jsou použitelné. Větší sumu údajů ale jinde nenajdete.

  A věřte tomu, že 500 Kč měsíčně pro celý 5ti členný výbor je málo. Když si uvědomíte, že to podléhá dani z příjmu a zdravotní dani, tak to není ani na telefony.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil admin, 29. Říjen 2010 - 15:26

  Dobrý den, máte nějaký návrh za zobrazování v posledních komentářích? Zobrazovat tam např. název tématu není žádný problém. Ovšem možná to bude spíše znepřehledňovat. Jinak nejsem velkým zastáncem číslování, ale spíše stručném shrnutí toho, co chci napsat. Nebo byl možný nějaký „mix“, kde by byl název tématu a několik komentářů pod tím… Jakýkoli dobrý nápad je vítaný.

  Admin

  Vložil Štěpánka (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 14:51

  Jak tak čtu tam jste ve výboře samí šikovní lidé. Odměnu si samozřejmě za tu práci zasloužíte a určitě větší než píše pán Václav. Pro nás třeba správce organizuje výběrová řízení dle našich požadavků a my potom rozhodnem(ne jen podepíšem jak píšete) co budeme realizovat. Má vůbec cenu ve vašem případě mít nějakého správce ?

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 15:26

  Štěpánko,

  máme 141 jednotek, děláme revitalizaci za 35 mil. Kč. V současné době si funkci výboru o 5ti členech bez podpory správce nedovedu představit. Správce má velké právní, technické a ekonomické oddělení. Spravuje asi 250 SVJ. Jako výbor se od něho můžeme ještě něco naučit. :-))

  Na druhou stranu, když vzniklo SVJ tak byly docela velké pohledávky. Jako výbor přeci jenom máme k členům blíže a pohledávky jsme radikálně snížili. Správce to bral moc administrativně. Sice urgoval, ale pohledávky moc neklesaly.

  Kolegyně, která má 106 jednotek, tak provedla zateplení, vyměnila výtahy a celou správu si stáhla na výbor.

  Jak to bude u nás nevím.

  Hezký víkend!

  Pavel

  Vložil Václav1 (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 13:03

  Pane Pavle, nevím, z čeho soudíte, že ze mě něco čiší, ale budiž. Ve výboru skutečně nejsem a myslím, že by to byl celkem problém, kdyby tam někdo z vlastníků chtěl být. Jak jsem psal, na prvním shromáždění se tam postavilo do pozoru hned osm lidí a na těch bylo znát, že chtějí být u koryta za každou cenu. Jednomu z těch kandidátů někdo z vlastníků dokonce vytknul, že pracuje pro dodavatelskou firmu původního developera. Náš vychytralý kandidát začal plácat játrama jako politici u Václava Moravce ve stylu „ale nemáte pravdu pane kolego, takto bych to nestavěl“. A tak dále. K vaší otázce: na správě domě jsou klíčové dvě věci:

  1. údržba
  2. daně a poplatky

  sám říkáte, že máte správce i externí účetní. ¨Předpokládám, že jak správcovská společnost, tak účetní jsou placeni zvlášť. Změny daní a poplatků, nad nimiž zde pláčete a které zaberou nejvíce času, sleduje účetní. Na vás jako na výboru je tedy zajistit výběr dodavatelů, kteří budou provádět rekonstrukci, o které píšete. předpokládám, že na domě se nedělají stavební práce nepřetržitě, to by nebyl dům, ale staveniště. Pokud zorganizujete jednu takovou opravu, úpravu či rekonstrukci ročně, lze to akceptovat. Navíc: pokud pověříte jednoho člena, aby komunikoval se zájemci o výběrové řízení, zcela jistě se na této činnosti nebudou podílet i další čtyři členové výboru. Takže zase tak se nepřetrhnete, jak zde píšete. A znovu říkám: vycházím z toho, že vaše SVJ má jak správce, ketrého už si vlastníci platí, tak účetní, kterou si vlastníci také platí. Na vás jako na členy zbývá administrativa, ovšem v relativně omezeném rozsahu. Takže jakou odměnu bych vám přiznal? Za tu práci 500,– Kč měsíčně, hovorné by vám bylo propláceno zvlášť na základě předložených faktur, aby si kdokoli z vlastníků mohl kdykoli v případě zájmu ověřit, na jaké číslo bylo voláno. Vy dostáváte za práci ve výboru kolik?

  Vložil jarča (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 9:59

  Já jako místopředseda mám 200 Kč měsíčně (tato částka nepokryje ani ty telefony), za rok mi to nedá na nový mobil a v žádním případě nedovolím, aby se mi kdokoli ze 72 vlastníků „hrabal“ v telefonním účtu, který bych podle Vás měla vlastníkům předkládat. Jarka

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 10:50

  Jarko, dtto co pavlovi. Vy jste placena z peněz SVJ (a tedy z příspěvků ostatních vlastníků), ale ti, co vás živí (tedy ostatní vlastníci) podle vás nesmí mít kontrolu nad tím, zda peníze, které vám dávají, neutrácíte za soukromé hovory místo toho, abyste se starala o dům, když jste se nechala zvolit do výboru? Aha, já vím, on to nikdo nechtěl dělat, tak vy jste se obětovala ;-)

  Vložil Eduard Navara, 30. Říjen 2010 - 1:19

  Dobrý den pane Václave1, také pracuji ve výboru. Odjakživa mám mobil na kredit, tudíž účet žádný. Měnit to nehodlám. Jiný telefon nemám. Jak bych měl prokázat provolané peníze – není jich málo, co investuji do SVJ – zatím(snad se to změní) nedostávám ani korunu.

  Vložil Zdenek1 (bez ověření), 1. Listopad 2010 - 11:40

  Pane Navaro, panu Václavovi je jen líto, že není ve výboru, kde se dostává za 1 hodinu sezení na výboru měsíčně 2000 Kč (podle jeho představ). Roní slzy a nic praktického Vám samozřejmě nesdělí, neboť nic praktického neví. Jen závidí, že se nemůže podílet na tunelování SVJ, protože ho ostatní do výboru nechtějí, asi ho znají.

  Vložil Václav1 (bez ověření), 1. Listopad 2010 - 18:04

  Zdeňku, pan Navara se na nic neptal, tedy není na co odpovídat. Jinak rád vidím, že jste s radostí převzal agresivní tón pana Pavla, ale „moderátorům“ fóra to tak nějak nevadí, a tudíž váš příspěvek nesmažou. To je OK ;-)

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 11:06

  Pokud o někom, kdo dostává za správu domu o 72 jednotkách 200 Kč měsíčně, řeknete, že ho členové SVJ „živí“ a proto mají právo kontrolovat jeho výpisy hovorů, tak je to úsměvné.

  Jarka ani neříkala, že těch 200 Kč je na telefony, to je celá „odměna“ za práci a odpovědnost.

  Pokud shromáždění přizná odměnu, která se daní, tak samozřejmě nemáte sebemenší právo kontrolovat, jak kdo se zdaněnou odměnou nakládá. Váš zaměstnavatel Vám asi také nekontroluje, jak nakládáte se svým platem. Předpokládám, že mzdu neberete.

  Pavel

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 11:12

  Socialisto pavle, zřejmě jste můj příspěvek nepochopil. Hovořil jsem o služebním telefonu, který má jeho vlastník plné právo kontrolovat. Zaměstnavatel běžně kontroluje, zda služební mobil využíváme jen k pracovním účelům, a stejně tak nevidím důvod, aby vlastníci nemohli mít kontrolu nad tím, jak předseda SVJ využívá mobil, který byl na náklady SVJ zakoupen právě k těm účelům, aby mohl předseda fungovat. Ten mobil není jeho, je společným majetkem SVJ. Skutečně nechápu, co vám na tomto postupu připadá tak zvláštní nebo úsměvné, jak píšete. Kdybyste vy byl mým zaměstnancem a techniku, která vám byla zpřístupněna k plnění pracovních úkolů používal k soukromému vybavování, letěl byste na hodinu. Toto je přesně profil lidí, kteří pozvolna, ale vytrvale okrádají zaměstnavatele.

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 11:32

  Václave,

  podle blábolů, které trousíte, usuzuji, že máte vlohy pro politiku.

  Jarka nepsala, že by jí SVJ koupilo mobil. Jarka nepsala, že by jí SVJ platilo hovorné z mobilu.

  Jarka psala, že dostává mizivou odměnu 200 Kč měsíčně. Buď jste nepochopil, co Jarka psala nebo úmyslně lžete.

  Souhlasím s tím, že zaměstnavatel (to SVJ není) má právo kontrolovat, jak jeho zaměstnaci využívají svěřenou techniku. Já zjistit, že nějaký lempl si v pracovní době krátí dlouhou chvíli kafráním na webu, tak by letěl.

  Pavel

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 10:08

  Jarko,

  neberte Vaclava1 vážně. Evidentně netuší, co obnáší funkce ve výboru.

  Pár takových rejpalů, co vše vědí, máme i mezi členy našeho SVJ. Ale když by měli jít do výboru a měli možnost se „neoprávněně obohacovat“ na odměnách, tak to nemají čas. :-))

  Ta kontrola čísel na které volají členové výboru mne fakt pobavila.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 10:47

  Pavle, možná vás moje návrhy pobavily, o to víc jste mě utvrdil v tom, že přemýšlíte jako za socialismu. Jen tak mimochodem: s nástupem krize se podmínky používání služebních mobilních telefonů zpřísnily i v mém zaměstnání. Dnes už si zaměstnavatel běžně nechává vyjet výpis hovorů a namátkově kontroluje, zda je to hovor pracovní, či soukromý. Ale to je pro vás asi něco nepředstavitelného, že? Podle toho, jak reagujete, zřejmě patříte k těm drzounům, co si v práci mailují s přáteli a pak se rozčilují, když zaměstnavatel oznámí, že bude namátkově kontrolovat činnost zaměstnanců na pracovních počítačích. To vy byste asi nepřenesel přes srdce. Jak si zaměstnavatel vůbec může něco takového dovolit, že? Pavle, dejte se do odborů, když už jste v tom výboru, a začněte protestovat proti tomu, že zaměstnavatel brání svůj majetek a své investice do podnikání. Vždyť vy přece máte toooolik nároků. Zazpívejte si k tomu internacionálu a opakujte si, že všechno je všech. Jako za socialismu ;-)

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 11:23

  Václave,

  jedinou pravdu máte v tom, že je pro mne nepředstavitelné, aby mi zaměstnavatel kontroloval telefony. Jsem totiž OSVČ a zaměstnavatele ve smyslu pracovně právním nemám.

  Protože sleduji náklady paušálem, tak náklady na telefon, PC, připojení atd. platím ze své kapsy, nikoliv z nákladů OSVČ. SVJ mi na to nedává ani Kč.

  Od SVJ dostávám odměnu, tu zdaňuji a tak nikdo, pro tupé opakuji NIKDO, nemá právo kontrolovat mou emailovou poštu nebo výpis hovorů.

  Patrně patříte mezi skupinu drzounů, kteří sice nic neumí, nic pro SVJ neudělají, ale rádi by do všeho kafrali.

  Když mi na popis situace:

  „Probíhá revitalizace o objemu cca 35 mil. Kč (okna, zateplení, výtahy, podlahy, malování, výměna TRV, vyregulování otopné soustavy atd.).“ Výbor zajistil dotaci z Nového Panelu a Zelená úsporám."

  Odpovíte, že byste výboru přiznal 500 Kč měsíčně, tak je to signifikantní.

  Vaše štvavé příspěvky jistě píšete nimo pracovní dobu, abyste svého zaměstnavatele neokrádal, že?

  Pavel

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 11:27

  Pokud chcete něco opakovat „pro tupé“, jak píšete, obávám se, že vám nemám co říci. S ubožáky skutečně nemá smysl se bavit. Nebo jak vy to říkáte, kafrat? PS: je lhostejné, zda jste OSVČ, nebo ne. Můj příklad se týkal vztahu zaměstnanec – zaměstnavatel a kdo chtěl, pochopil to. Ale jak vy říkáte, pro tupé je možná třeba to zopakovat. PS2: asi vás zklamu, ale píšu na svém soukromém notebooku. Pro tupé opakuji: na svém SOUKROMÉM notebooku. Práci čest, soudruhu

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 11:48

  Václave,

  je dobré, když upozorňujete, jak jsou zaměstnavatelé trvale okrádáni svými zaměstnanci.

  Děje se to například i tak, že zaměstnaci si v pracovní době kecají na různých webech.

  Vyjetím příspěvků, které jsou navíc často mimo mísu, nicku Václav1, lze hravě zjistit, že tento zaměstnanec si v pracovní době krátí dlouhou chvíli a tím okrádá svého zaměstnavatele. Tomu se říká ZLODĚJ. Navíc v jiných vláknech nabádá, že OSTATNÍ by neměli okrádat zaměstnavatele (krást může jen on) – tomu se říká český politik.

  Prosím, neokrádejte již svého zaměstnavatele. Vaše IP adresa je zjistitelná a může být předána Vašemu současnému zaměstnavateli k dalšímu řízení.

  Pavel

  Vložil Anonymous, 29. Říjen 2010 - 12:21

  Pánové nešlo by dát vaše příspěvky také do lišty co měla paní Jana1 ? A nebo si vyměňte mailové adresy a pište si takto. Obviňování jestli je někdo zloděj, socialista atd. asi většinu tady vůbec nezajímá. Snad to lake zase trochu promaže.

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 12:39

  Slušným čtenářům se omlouvám, neměl jsem se nechat vyprovokovat nickem Václav1.

  Porušil jsem své pravidlo: Nejlepší odpověď hlupákovi je mlčení.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymous, 29. Říjen 2010 - 12:46

  No nevím nevím tady tvrdíte toto a v jiné odpovědí – na hrubý pytel patří hrubá záplata. Tak co si máme vybrat ? Nejlepší odpověď hlupákovi je mlčení ?

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 12:42

  poslouchej pavle, komunikaci s tebou jsem skončil asi před hodinou. že ty v ní pokračuješ, ačkoli jsem ji já ukončil je tvůj problém. asi nemáš co jiného na práci. teď tady ale nehrej divadlo, že ty ses nechal vyprovokovat. provokoval jsi tady od samého začátku ty, tak se zklidni. tím s tebou končím, opožděně, ale přece.

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 12:17

  Takže nepohodlné příspěvky se tady mažou? zdá se, že tento portál je v režii předsedů či místopředsedů SVJ, kteří chtějí trousit manipulace. Pavle, kontaktuj mého údajného zaměstnavatele a dokaž, že jsem zloděj, jak jsi tady prohlásil. záznam vlákna mám nahraný

  Vložil Pavel, 29. Říjen 2010 - 12:34

  Václave,

  pokud na jedné straně uvádíš:

  " Podle toho, jak reagujete, zřejmě patříte k těm drzounům, co si v práci mailují s přáteli a pak se rozčilují, když zaměstnavatel oznámí, že bude namátkově kontrolovat činnost zaměstnanců na pracovních počítačích."

  a sám jsi uvedl, že jsi zaměstnanec a přitom píšeš v pracovní době, tak co si o tom mám myslet?

  Tvá neiformovanost o náplni činnosti členů výboru je evidentní. A o někom říkat, že se na odměnách neoprávněně obohacuje a že moderně tuneluje SVJ mne prostě uráží. Hlavně že víš, jak členové výboru berou úplatky. A na hrubý pytel patří hrubá záplata.

  Ale nemám čas se špinit s takovými jako jsi ty.

  Pavel

  Vložil Václav1 (bez ověření), 29. Říjen 2010 - 12:39

  pavle nešpiň se z takovými jako jsem já. ale ještě jednu věc byd udělat měl, jak jsi řekl: prosím kontaktuj mého údajného zaměstnavatele, dokaž, že tyto příspěvky píšu v pracovní době, a hlavně dokaž, že jsem zloděj.

  Vložil vladan, 28. Říjen 2010 - 13:12

  Asi mě něco uniká? Možná se optám hloupě, ale někdo volí do výboru SVJ lidi, kteří tam nebydlí? To je naprosté šílenství. Přece nelze. Nějaké cizáky? To se pak nedivte, že Vás každý šulí a co vlastně dělají tito lidé na schůzi? Myslím, že u mě by nestačili otevřít dveře jak by letěli.

  Vložil Václav1 (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 13:15

  Ano, ve výboru jsou lidé, kteří v tom domě nebydlí. Mně se to také nezamlouvá, ale s tím nic neuděláte. Pokud si v tom domě někdo koupí byt jen kvůli spekulaci a doufá, že ho později se ziskem prodá, tak co chcete dělat? Ten člověk je prostě vlastník, a tudíž má veškerá práva, jako kterýkoli jiný vlastník. Je ale jasné, že kdyby v tom domě i bydlel, možná by některé věci řešil jinak a nestaral by se v první řadě o to, aby mu byla zvýšena odměna.

  Vložil vladan, 28. Říjen 2010 - 13:21

  Jejej, to máte pravdu. to mě nenapadlo. Ale takový člověk je přeci nevolitelný do výboru. Kdo mu dá hlas ?

  Vložil Václav1 (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 13:25

  volitelný je, proč by nebyl? Když se najde dost vlastníků, kteří mu dají hlas, není co řešit. Jiná věc samozřejmě je, jestli je dobré mít ve výboru takové lidi. Já si myslím, že ne.

  Vložil vladan, 28. Říjen 2010 - 11:09

  Pane Václave1 máte naprostou pravdu. Naštěstí zaměstnavatel je celkem bohatá firma, která nehledí když střední management má vyšší účty za telefon :-). Zkusil jsem navrhnout odměnu 500,–Kč, ale neprošlo to. Prý jestli se nestydím. Dům není opraven čeká nás v březnu fasáda, zateplení ( snad bude i dotace ), malování chodeb a instalace ( voda, topení již vyměněno)ú. Lítám od čerta k ďáblu a zařizuji. Dotáhnu opravu domu do konce zevnitř a zvenčí a položím funkci. Pak ať si to dělá kdo chce. Já svoje udělám. Místopředseda žádal o 1000,–Kč ročně a taky na co , proč ? Přece to není žádná práce, dělá to pro sebe ( darmo mluvit ). Jo vesnice je milá :-)

  Vložil Anonymous, 26. Říjen 2010 - 11:13

  „U nás si členové výboru vynutili“

  Jak? Odměny se schvalují, členové výboru si je nemohou vynutit, leda že by měli většinu.

  Vložil Václav1 (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 11:14

  vynutili v tom smyslu, že si je navrhli a když měl někdo připomínky, dlouhosáhle mu vysvětlovali, že je s tím strrrááášně práce.

  Vložil Anonymousff (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 11:08

  A kolik máte bytových jednotek?

  Vložil Václav1 (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 11:11

  bytových jednotek přesně nevím, ale jsou to dva větší domy, každý má 7 poschodí.

  Vložil rivr, 28. Říjen 2010 - 6:57

  My platíme Správci ~120kč/byt/měsíc a ~30kč/byt/měsíc každému členu 3-členného Výboru. U Vás 2 domy 7 pater (počítám 3-byty na patro) =42 bytů takže nyní ~48kč/byt/měsíc a zvyšujete na 71kč/byt/měsíc pro 8-členů Výboru. Předpokládám že práce je srovnatelná (proplácení faktur – NIC jiného náš výbor nedělá – na vše ostatní máme jednoho Správce) – u nás tedy za práci ve Výboru platíme 5% Vlastníků o ~35% méně za člena než u Vás kde to dělá 19% Vlastníků.

  Doporučuji: nechte se také zvolit za člena Výboru a odměny zvyšte na 4.000 pro jednoho člena (u nás se také ozvali Vlastníci že by to dělali ale pouze za celé nájemné: ~7.000. Naštěstí se u nás hráz tupé pasivity protrhla).

  Vložil Doležal (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 10:07

  Určitě nejsem příznivcem toho, aby byly odměny stanovovány podle počtu bytů, jestliže SVJ využívá služeb správce. Takhle ti lidé platí jak správce, tak výbor. Což může být OK, pokud jsou ty poplatky správně nastaveny. Tato konstrukce ale svádí k tomu, že výbor bude na ostatních lidech vysloveně „rejžovat“ a ze správcovství si dělat byznys. Přitom ty peníze, které si vezmou členové výboru, mohou být využity mnohem účelněji na údržbu a opravy domu.

  Vložil vladan, 28. Říjen 2010 - 10:10

  Ano, vyjímečně s Vámi souhlasím pane Doležale. Ale kdo si co odsouhlasí to má.

  Vložil Anonymousf (bez ověření), 26. Říjen 2010 - 12:57

  Tak to se u vás členové výboru mají opravdu výborně :-)

  Vložil rancupka, 26. Říjen 2010 - 6:54

  Už několikrát tu bylo řečeno, že výbor je statutární orgán a dohoda o provedení práce se na ně nevztahuje.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".