Obchod s chudobou v SVJ

Vložil Pavel, 18. Listopad 2016 - 14:53 ::

Pod ochranou státu probíhá lukrativní business s chudobou na úkor slušných členů SVJ:

https://www.novinky.cz/…ednotek.html

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil TN (bez ověření), 19. Listopad 2016 - 9:55
  1. Líbí se mi název „sdružení vlastníků jednotek“, podle mě mu obecný lid rozumí více, než starožitnému „společenství vlastníků jednotek“, asi navrhnu vlastní novelu NOZ.
  2. Nicméně musím pokárat Michaelu Marksovou, která podepsala instrukci, že úřady práce mohou dávky platit přímo „sdružení“. Výkonná moc by snad mohla používat správné pojmy, když už je předkladatelem a autorem většiny zákonů.
  3. Musím také pokárat žurnalistku, měla by otevřít výkladový slovník a ověřit význam slova „spekulant“, což je osoba, která kupuje jen krátkodobě, kdy nejčastěji hovoříme o spekulantech s pozemky, nebo burzovními spekulanty. Někdo, kdo koupí levný byt a pak ho dlouhodobě pronajímá, opravdu není spekulant. A pokud někdo koupí takový byt na hypotéku, kterou pak musí 15–25 let splácet, a splácí ji právě z nájemného, tak takového člověka opravdu „spekulantem“ nazvat nemůžeme, snad spíše „investorem“, či prostě „pronajímatelem“. Tím netvrdím, že daný jev v sz Čechách je v pořádku, to určitě ne. Jen je třeba používat správné pojmy.
  4. Asi raději nebudu komentovat pojmy „firmy inkasují od státu poplatky na bydlení“, „fond oprav“, „energie“.
  5. Na pronajímání vlastního bytu, do kterého jsem investoval vlastní zdaněné peníze, nevidím nic špatného. Pokud s tím má někdo problém nebo závidí, může si koupit svůj byt, hypotéky jsou nejlevnější v historii. Uráží mě laciný levicový populismus, který zde na portálu Pavel dlouhodobě předvádí. Zdá se mi, že tu někdo připravuje půdu pro nové vyvlastňování. Možná už začíná i vyzbrojovat lidové milice. Asi se budu muset poohlédnout po světě, kam s rodinou uteču.
  6. Nerozumím, jak pronajímatel může inkasovat od státu dávky na bydlení. Sám dva byty pronajímám a slyším o této možnosti poprvé. Prosím zkušenější kolegy o radu, jak na to. Ano, četl jsem od žurnalistů články, že údajně úřad práce vyplácí doplatek na bydlení přímo na účet pronajímatele, nicméně se domnívám, že to je věc dohody a že nájemník může kdykoli ÚP požádat, aby dávky opět vyplácel jemu. Kromě toho předpokládám, že ÚP „neproplácí“ jakékoli nájemné, ale že má tabulky, podle kterých příspěje na metr čtvereční určitou částku. Představa, že na byt 1+1 o 30 metrech stát přispívá 13000 Kč mě rozesmála.
  7. Předpokládám, že v případě těchto měst (Chomutov, Most, Litvínov) jde hlavně o „investory“ – cizince. Nerozumím, proč SVJ na dlužníka nepodá žalobu. Dnes jsou tyto žaloby řešeny rychle. Platební rozkaz máte do měsíce. Počítám, že cizinec platební rozkaz nepřevezme, dobrá, pak se zruší, ale rozsudek jde již doručit fikcí. Pravomocný rozsudek mám v ruce do půl roku.
  8. Chtěl bych se zeptat pana Rozsypala, jak by vláda nebo stát měl (navíc z naších daní) řešit jeho osobní neschopnost. Má snad pan Sobotka přijet do Jirkova a řídit schůze vlastníků? Nebo by měl sepisovat návrhy na vydání platebního rozkazu? Opravdu je toto úkolem vlády? Pokud někdo není schopen řídit SVJ, ať místo postoupí někomu jinému. Řídím tři SVJ, všechna jsem přebral od SBD, byla zadlužená, dluhy v přepočtu na jednotku 1000–5000 Kč. Zjistil jsem, že předchozí statutár v podstatě vůbec neposílal upomínky, neoslovoval dědice a nechával dluhy dorůst do výše desítek tisíc na jednoho dlužníka, teprve poté se „probudil“. Postupně dluhy umořujeme, ale uznávám, že to jde pomalu. Nicméně nebrečím a nenadávám na stát. Makám.
  Vložil Orel (bez ověření), 19. Listopad 2016 - 12:53

  TN napsal: „Zdá se mi, že tu někdo připravuje půdu pro nové vyvlastňování. Možná už začíná i vyzbrojovat lidové milice. Asi se budu muset poohlédnout po světě, kam s rodinou uteču.“

  TN, nech si své nesmyslné výplody pro sebe, a nepřipisuj je jiným.

  TN napsal: „Nerozumím, jak pronajímatel může inkasovat od státu dávky na bydlení.“

  TN, na dvou místech v článku je uvedeno že pronajímatelé inkasují od státu dávky na bydlení přes nájemce, ale už neplatí za služby nebo do fondu oprav, cituji z článku:

  „Problém představují spekulanti, kteří nakupují levné byty a pronajímají je sociálně slabým. Přes ně pak inkasují od státu dávky na bydlení, ale už neplatí za služby nebo do fondu oprav… Majitelé sepíšou s nájemníky smlouvu a ti s ní zajdou na úřad. Tam dostanou příspěvek na bydlení a majiteli nájem zaplatí. Jenže ten už neodvede podle evidenčního listu peníze na účet SVJ.“

  TN napsal: „Představa, že na byt 1+1 o 30 metrech stát přispívá 13000 Kč mě rozesmála.“

  Další výmysl TN, v článku není o 13 000 Kč nikde ani zmínka.

  TN napsal: „Nerozumím, proč SVJ na dlužníka nepodá žalobu. Dnes jsou tyto žaloby řešeny rychle. Platební rozkaz máte do měsíce. Počítám, že cizinec platební rozkaz nepřevezme, dobrá, pak se zruší, ale rozsudek jde již doručit fikcí. Pravomocný rozsudek mám v ruce do půl roku.“

  TN, kdyby sis přečetl pořádně článek, tak bys uvedené nemusel psát. V článku je k tomu totiž uvedeno:

  „Nejprve musí poslat majiteli dopis, že částku neuhradil a měl by ji do určitého termínu zaplatit. Až po těchto výzvách se může obrátit na soud, ale v té době už mají podle Rozsypala mnohá SVJ finanční problémy. V panelových domech je třeba 36 bytů a třetinu z nich vlastní spekulant – neplatič.“

  TN napsal: „Kromě toho předpokládám, že ÚP „neproplácí“ jakékoli nájemné, ale že má tabulky, podle kterých příspěje na metr čtvereční určitou částku.“

  TN, další blud. Nepiš o věcech, kterým absolutně nerozumíš. Příspěvek na bydlení je jednou ze sociálních dávek upravených zákonem o státní sociální podpoře č. 117/1995 Sb. a doplatek na bydlení je jednou z dávek upravených zákonem o pomoci v hmotné nouzi č. 111/2006 Sb. Jedna z těchto dávek se vyplácí ve výši uvedené ve smlouvě o nájemném, ne že ne.

  TN napsal: „Chtěl bych se zeptat pana Rozsypala, jak by vláda nebo stát měl (navíc z naších daní) řešit jeho osobní neschopnost…“.

  Další populistický nesmysl. Přece se ve článku uvádí, že se dluhy vymáhají zákonem předepsaným postupem. Ani důsledný postup umožníjící zákon však nestačí na to, aby se SVJ včas dostalo k penězům a nedostalo se do finančních problémů.

  V článku se k tomu uvádí: „Nejprve musí poslat majiteli dopis, že částku neuhradil a měl by ji do určitého termínu zaplatit. Až po těchto výzvách se může obrátit na soud, ale v té době už mají podle Rozsypala mnohá SVJ finanční problémy. V panelových domech je třeba 36 bytů a třetinu z nich vlastní spekulant – neplatič.“

  Vložil TN (bez ověření), 19. Listopad 2016 - 10:01

  Chtělo by to taky trochu plnit povinnosti vůči státu, když už natahuji ruku a chci od státu pomoc https://or.justice.cz/…pis-sl-osoba?…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".