nový výbor pozastavuje platnost usnesení předcházejícího výboru schváleného Shromážděním vlastníků

Vložil František Vích (bez ověření), 1. Březen 2016 - 14:54 ::

nově zvolený výbor podrobuje zkoumání a obviňuje předsedu i za výborem řádně přijatá usnesení i za rozhodnutí schválená výročním Shromáždění vlastníků. Bez schválení Shromáždění ukládá nápravu a vrácení nákladů vynaložených například za telefon nebo elektronické spojení SVJ se správcem. Jinými slovy žádá, aby předseda nesl provozně-režijní náklady ze své odměny za funkci.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ivanq, 3. Březen 2016 - 17:28

  Františku, z formálního hlediska platí, že nejvyšším orgánem společenství je shromáždění vlastníků (dříve bychom řekli domovní schůze). Výbor jako statutární orgán zajišťuje plnění usnesení nejvyššího orgánu, ale nemůže ho měnit. Výbor tedy nemůže „činit nápravu“ v rozporu s usnesením shromáždění.

  Další otázkou je, jestli sám nejvyšší orgán může jeden den přiznat odměnu za výkon funkce a druhý den své rozhodnutí odvolat. To je složitější otázka, ale obecně lze říci, že nemá-li pro to vážný důvod, musí i nejvyšší orgán držet slovo.

  Třetí otázkou, která s tím souvisí, je to, zda si předseda má platit služební výdaje z odměn. Podle mého názoru ne. Odměny a služební výdaje jsou odlišné kategorie a není správné je směšovat.

  S pozdravem ivanq.

  Vložil Hubert (bez ověření), 1. Březen 2016 - 18:40

  To samozřejmě můžou, ale je třeba na usnesení vyznačit od kterého data to platí, zpětně mají smolíka.

  Ať si podají písemnou žádost a uvidíte co tam napíšou, pak určitě nebude problém jim odpovědět.

  Je zbytečné to řešit adrenalinově.

  Vložil svjvmt, 1. Březen 2016 - 17:55

  Proč se tážete? Využijte stanovy! Můžete dát podnět ke svolání shromáždění, prostě jednejte! Ze své odměny nemá předseda co hradit náklady!!Myslíte, že řiditel jakékoliv firmy si hradí ze svého telefon, papír, počítače, tužky atd??

  Vložil () (bez ověření), 1. Březen 2016 - 15:40

  Zase jeden výbor, který se domnívá, že může cokoliv a všechno. Výbor má své kompetence popsané ve stanovách, předpokládám.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".