Nový občanský zákoník - schválené znění

Vložil Občan (bez ověření), 10. Listopad 2011 - 12:04 ::

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo nemáte odkaz na konečné znění nového občanského zákoníku, které ve středu 9.11.2011 schválila poslanecká sněmovna? Všude v tisku se mluví o tom, že byl nObčZ schválen, ale nikde není odkaz na tuto schválenou verzi. Na stránkách poslanecké sněmovny (http://www.psp.cz/…historie.sqw?…) jsou sice odkazy na znění nObčZ, ale z toho nepoznám, které pozměňovací návrhy nakonec prošly a které byly zamítnuty. Mohl byste mi prosím někdo pomoci? PS: Jinak samozřejmě vím, že to jde následně do senátu, a pak … kdo ví.

  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 10. Listopad 2011 - 13:50

Nezbývá vám než sledovat jednotlivé tisky tak jak byly po zasedání schvalovány, návrhy zákonů. A až to bude komplet schváleno…

Vložil Pavel, 10. Listopad 2011 - 12:23

Pokud se nemýlím, tak jen připomínek bylo prý 60 stránek. To chce čas je zapracovat do samotného textu a poslat senátorům. Sledujte psp.cz, oni tam určitě navěsí výsledný text posílaný do Senátu.

Je ostudné, že takový základní kodex nebude mít díky schváleným připomínkám přehlednou důvodovou zprávu. To jen svědčí o tom, že předpis nebyl řádně připraven. Např. problematiku SVJ tam ti packalové naroubovali na poslední chvíli a prakticky nebylo možné tuto pasáž řádně připomínkovat i když se týká několika miliónů lidí. Návrh visel jen pár dní na začátku roku na webu.

Senát ten nepovedený megalomanský návrh asi vrátí.

Pokud bude ještě existovat tato sněmovna, tak vrácení asi přehlasuje. A od roku 2014 se máme na co těšit.

Hezký den!

Pavel

Vložil Občan (bez ověření), 10. Listopad 2011 - 14:33

Můžu se ještě zeptat? Co tedy vlastně poslanci schválili? Schválili znění bez připomínek, nebo ho schválili automaticky i s těmi 60 stranami připomínek? Předem děkuju za odpověď a omlouvám se, pokud mám hloupý dotaz.

Vložil Pavel, 10. Listopad 2011 - 14:48

Poslanci dostali od svých předsedů klubů nařízeno schválit znění včetně připomínek (na internetu jsem viděl ukázky jak vedoucí poslanců předcvičují jak mají jednotlivci hlasovat, někteří řadoví poslanci by to asi nezvládli).

Až bude text zákona pro senátory hotov, najdete na internetu jeho schválený text pod kolonkou 3. čtení v samostatné kolonce „Text návrhu zákona schváleného Poslaneckou sněmovnou“.

Jako příklad uvádím ST 411:

http://www.psp.cz/…historie.sqw?…

Hezký den!

Pavel

Vložil Za SVJ jedná předseda (bez ověření), 11. Listopad 2011 - 10:03

Který to je sněmovní tisk?

Vložil Dušan, 3. Leden 2012 - 14:59

V PSP

schválené znění návrhu Občanského zákoníku

zaslané k projednání do Senátu.

ZOVB nahrazují ustanovení „Bytové spoluvlastnictví“ od § 1158

Vložil Občan (bez ověření), 10. Listopad 2011 - 15:08

Moc děkuju za odpověď!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".