Novela Obč. zák. a ZOVB

Vložil Karel (bez ověření), 6. Květen 2013 - 14:09 ::

Bude platit nový OZ i pro dříve vzniklá SVJ ? Jaký bude „osud“ ZOVB. Nový OZ jej bude nahrazovat ? Nebo bude nový OZ „nadřazen“ ZOVB ?

  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 6. Květen 2013 - 15:50

Karle,

pod Vaší otázkou je možno kliknout na Seznam štítků. Tam můžete pod štítkem Nový Občanský zákoník najít příspěvky vztahující se k NOZ, mj.:

http://www.portalsvj.cz/…-ridit-nobcz

Nejedná se o novelu ObčZ ale o úplně nový OZ. ZoVB bude zrušen, nicméně se podle něho bude postupovat v některých oblastech, minimálně při vzniku SVJ, kde bude do 31.12.2013 Proh­lášení vlastníka, a v definici společných částí domu pro SVJ vzniklá do 31.12.2013.

Zda se budou zrušeným ZoVB řídit SVJ vzniklá do 31.12.2013 i v dal­ších oblastech je sporné. Poslední výklady z MS a MMR tvrdí, že ne. Ale celý NOZ je značně kuriózní a tak se do této polemiky nechci pouštět. Nejedná se o právo, ale o politiku. Pokud by se NOZ otevřel k opravení chyb nebo by se posunula jeho účinnost, pro odstranění chyb a vydání navazujících předpisů, které jsou ve strašném skluzu, tak by celá ta kuriozita šla do kopru.

http://www.portalsvj.cz/…-je-kuriozni

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".