Nové stanovy

Vložil Člen výboru (bez ověření), 7. Srpen 2018 - 14:15 ::

Jsme SVJ založené v roce 2011. Za tři týdny chceme na schůzi odhlasovat nové stanovy, a již nyní nám několik spoluvlastníků oznámilo, že je neodsouhlasí, protože je připravována novelizace zákona. Mají pravdu?

  • a mají pravdu

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil janica, 10. Srpen 2018 - 11:54

Návrh změn se nedostal ještě na pořad dne. V letošním roce se určitě návrh změn týkajících se SVJ nebude probírat. Novela by měla platit od 1.1.2020. Pokud k jejímu projednání vůbec dojde.

Vložil Člen výboru Kubík (bez ověření), 10. Srpen 2018 - 7:46

Rozumím tomu dobře – když se předešlý lajdácký výbor na nové stanovy vykašlal, teď odsouhlasit nové by bylo k ničemu, když NOZ bude v nejbližší době novelizován?!?

Vložil JarekSVJ, 10. Srpen 2018 - 8:00

Kdy bude novelizován NOZ? Čeho se bude týkat novelizace? Lajdácký výbor je výkladní skříň vlastníků neboť jací vlastníci tak takový výbor.

Vložil Člen výboru Kubík (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 19:00

Jaký navrhujete postup, když skutečně několik spoluvlastníků nové stanovy neodsouhlasí?

Vložil JarekSVJ, 9. Srpen 2018 - 23:17

Záleží co to je „několik vlastníků“ . Záleží jaké máte hlasovací kvórum ve stávajících stanovách pro přijetí nových. Celkem dobře to popsal Pavel II . Stanovy jsou tou nejzákladnější a asi i nejdůležitější listinou SVJ .

Vložil Pavel II (bez ověření), 7. Srpen 2018 - 15:20

Měli jste povinnost do tří let od platnosti a účinnosti NOZ upravit své stanovy tak aby odpovídaly obligatorním ustanovení což je minimálně uvedení sídla, určitý počet členů výboru, změna názvu pověřený vlastník za předseda atd. Pokud ji hodláte plnit až nyní upozorněte před projednáváním stanov vlastníky na tuto skutečnost s tím, že máte drobné dvouleté zpoždění, které by bylo záhodno vyřešit. Kdy novela bude a co bude obsahovat ví bůh a hlavně nevěřím, že by se kvůli ní musely měnit zase stanovy. Nicméně řekněte, že deáte do zápisu, kteří konkrétní vlastníci stanovy nechtějí, stáhněte je z projednání s tím, že případné škody z jejich rozhodnutí jsou připraveni uhradit. U voličů ANO to zabere. U chytřejších Vám to moc platné nebude.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".