nikdo nechce do výboru SVJ

Vložil Míla (bez ověření), 11. Březen 2018 - 18:47 ::

Prosím o radu: jsme šestibytovka, z toho 4 byty jsou ve společném jmění manželů, dva byty mají pouze jednoho majitele. Musíme zvolit nový výbor, ale do výboru nikdo nechce – nikdo nechce mít povinnosti a zodpovědnost. Já jsem zatím byla „pověřený vlastník,“ ale tuto funkci už nechci dělat (věk a zdravotní důvody), a také to, že jsme dům, kde není vůle cokoli dělat – zvelebovat, všichni jen kritizují a vše negují. Podle informace z Bytového družstva které jsme pověřili správou domu, musíme tedy být ve výboru všichni (ze spoluvlastníků vždy jeden zplnomocněnec) a jeden vlastník musí být předsedou. Je prosím tato informace správná? Děkuji předem za informaci.

  • nikdo nechce do výboru

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 12. Březen 2018 - 13:30

Pro takové majitele nemovitostí,kteří si pořídí majetek, aniž by se předem seznámili s právy a povinnostmi s tím spojenými,je jediná rada.Byty prodejte a nastěhujte se do nájemního bydlení.Tam se nemusíte starat o nic.Ani o to,že nikdo „nechce do výboru“ a ještě můžete požádat stát o příspěvek na bydlení!

Hezký den.JaVa

Vložil P_V (bez ověření), 12. Březen 2018 - 9:43

Zvolte si za předsedu tu správcovskou firmu, družstvo.

Vložil Evulka (bez ověření), 11. Březen 2018 - 21:01

Kolik nabízíte?

Vložil efwfw (bez ověření), 11. Březen 2018 - 19:53

od tohoto družsta utečte, Můžete mít předsedu nebo a více členný výbor. Nebo si najděte profesionálnío předsedu. Odkud jste?

Vložil Anonymouk (bez ověření), 11. Březen 2018 - 19:32

Proč dáváte na to, kdo vám co řekne, aniž odkáže na příslušnou normu? Vždy se ptejte – dle čeho?
Takže uvařte si kafe nebo si dejte víno a načtěte si příslušné pasáže OZ (spolek a bytové spoluvlastnictví). Buď budete mít výbor, předsedu, nebo to bude vykonávat někdo mimo vás, i právnická osoba. Nabídněte slušnou odměnu vlastníkům.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".