neumožnění rekonstrukce stoupacího vedení.

Vložil Anonymous, 26. Leden 2010 - 21:23 ::

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat v případě, že vlastník odmítne ve svém bytě rekonstrukci stoupacího vedení tím, že neumožní přístup pracovníkům provádějící výměnu vedení. O rekonstrukci řádně, v souladu se stanovami rozhodlo shromáždění. Děkuji Jikom.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Mariana Králová (bez ověření), 27. Leden 2010 - 23:25

    Pokud to nezbytně nevyžadují úpravy, provoz a opravy ostatních jednotek, popřípadě domu jako celku, není vlastník jednotky povinen umožnit na přístup do jednotky.

    Vložil Anonymo (bez ověření), 26. Leden 2010 - 22:07

    Variant je asi víc, já jsem viděla jednu, kdy byl takovýto byt novým stoupacím vedením „obejit“ a nenapojen – vše bylo předem zdokumentováno a nahlášeno stavebnímu úřadu… a když dotyční, kteří odmítli umožnit přístup, zjistili, že jim neteče a nepoteče voda, začali najednou říkat, že to tak nemysleli…

    Vložil Anonyma (bez ověření), 26. Leden 2010 - 23:21

    Chcete napsat, že Vám stavební úřad schválil odpojení dodávky vody do jednotky?

    Vložil Marek01 (bez ověření), 1. Únor 2010 - 14:41

    tohle je problem. Ja podobne exoty nechal podepsat papir, ze prebiraji veskerou odpovednost za pripadnou vzniklou skodu. Pokud se ale vlastnik nezalekne, pak je to problem. Nejde-li technicky jeho byt obejit, pak se muzete jedine obratit na soud a roky se o pristup do bytu soudit.

    Vložil Anonyma (bez ověření), 2. Únor 2010 - 7:46

    Byt jistě můžete stoupačkami obejít, ale původní přípojka musí zůstat v provozu. Byt nelze odpojovat od přípojek, není-li zajištěna náhrada.

    Vložil lake, 2. Únor 2010 - 8:48

    Paní Anonyma,
    jaksi Vám ušlo, že vlastník bytu se sám z vlastní vůle odmítl PŘIPOJIT. A to tím, že odmítl splnit svou zákonnou povinnost umožnit přístup do jednotky k připojení jeho bytu ke společnému rozvodu. Občanský zákoník moudře stanoví, že stěžovat si nemůže ten, kdo stav sám způsobil.

    lake

    Vložil Anonymou (bez ověření), 2. Únor 2010 - 12:32

    Zákonnou povinnost má pouze pokud je to nezbytné. Otázkou je, co je nezbytné? Zákon se dá vykládat různě. Pokud jsou stoupačky v havarijní stavu, považuji to za nezbytné, pokud ne, tak to nezbytné není.

    Vložil Anonyma (bez ověření), 2. Únor 2010 - 10:27

    „zákonnou povinnost umožnit přístup do jednotky k připojení jeho bytu ke společnému rozvodu.“

    Který zákon nařizuje pouštět zedníky do nově zrekonstruovaného a zařízeného bytu? Přípojky se staví spolu s domem, dříve, než je dům obýván.

    Vložil lake, 2. Únor 2010 - 15:53

    Anonyma napsala: "Který zákon nařizuje pouštět zedníky do nově zrekonstruovaného a zařízeného bytu?"

    Stanoví to Zákon o vlastnictví bytů, § 13 odst. 4. Zda byt byl rekonstruován či nikoliv je bezvýznamné. Rovněž zařízení bytu nemá na věc pražádný vliv. O zednících se zde sice nehovořilo, ale shodně to platí pro instalatéry či jiné řemeslníky - opraváře společných částí.

    lake

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".