neplatný znalecký posudek

Vložil espinoza, 16. Únor 2018 - 11:27 ::

Již 5 let bojuji s družstvem. Naše družstvo je jediné družstvo, vlastnící domky. nikoliv byty. Na domku byla spousta závad, stavitel je odmítal řešit, nyní si družstvo dalo vypracovat soudní znalecký posudek, který vyzněl v náš prospěch – byly zjištěny závady. Konkrétně se jedná o plíseň v horních pokojích. Družstvo několikrát kontaktovalo stavitele, který dále tvrdí, že závady vznikají nesprávným používáním domu. Na včerejší schůzi mi bylo řečeno, že předseda družstva mi dá razítko s plnou mocí, abych se se stavitelem dohadovala sama třeba soudně, ovšem nic mi nepřispěje. Družstvo má právníka, který údajně nechce nic dělatt kromě toho, že vyzval stavitele k nápravě.Co se dá dělat?

  • soud
  • BD

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Anonymouk (bez ověření), 17. Únor 2018 - 9:59

Proč neplatný znalecký posudek? On ho někdo zrušil, stáhl, popřel, přezkoumal, vypracoval jiný?
Co se dá dělat? Mít dostatek argumentů a jít k soudu!

Vložil bea (bez ověření), 3. Březen 2018 - 21:09

Nikdo ho nestáhl – pouze zhotovitel tvrdí, že dům nebyl správně používán a družstvo se odvolává na jeho názor. znalecký posudek je tedy méně než názor zhotovitele. Tyto problémy s plísni josu pouze v jednom domě – našem – který stavěla jiná skupina než domy ostatní. Družstvo chce, abych sama jednala za sebe se zhotovitelem a platila si právníka, přestože družstvo svého právníka má. Prý mi k tomu dají plnou moc – podle právníka však toto udělat nelze a člen družstva, i když zuplnomocněný, nemůže jednat sám za sebe. Nějaké zkušenosti – prosím.

Vložil Misme, 4. Březen 2018 - 7:13

Zkušenost tohoto druhu nemám, asi právě proto bych hnala k zodpovědnosti vlastníka, protože takové jsou mé zkušenosti jiného druhu. Je jeho věcí, s kým vede další „vztahy“. Vy jste v pozici nájemce a z toho titulu vám náleží práva. Pokud družstvo nekoná, nezbyde vám nic jiného, než domáhat se jeho konání (tj. konání družstva) žalobou podanou k soudu.

Vložil bea (bez ověření), 4. Březen 2018 - 15:10

Ano, díky za odpověď. Radila jsem se s právničkou, mám si nechat vypracovat rozpočet za opravu od stavební firmy a pokud zhotovitel neodpoví na výzvu právníkovi družstva, aby konal a oprava byla provedena do 30.6.2018, nechat si dům opravit na vlastní náklady a pak o ně žalovat družstvo. Další problém bude cena – splácíme domek formou nájemného dost vysokou částkou a pokud bude částka vysoká, obávám se, že nebudeme schopni ji uhradit.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".