Neplatič = společnost s ručením omezeným

Vložil Pavel (bez ověření), 9. Leden 2017 - 16:04 ::

Dobrý den. Mám dotaz ohledně neplatiče. Vlastníkem bytu je společnost s ručeným omezeným. Společnost má pouze jednoho vlastníka-jednatele. Ten zároveň v bytě bydlí s celou rodinou a samozřejmě neplatí. Než se nám podařilo dokončit soud o dlužnou částku, byl na společnost vypsán konkurs (insolvence). Chci se zeptat jestli existuje nějaká možnost jak donutit platit nájem v bytě bydlící rodinu (4 členové) kteří nemají se sro nic společného (bydlí v bytě již cca 10 let a byt se průběžně převáděl na jiné osoby a před soudním rozhodnutím opět insolvence :-(). Dlužná částka je cca 100000Kč. Děkuji za odpovědi a názory Pavel

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Leden 2017 - 18:25

    je samozřejmě chyba. My máme s vlastníky smlouvu, kde je m.j. stanoveno, že dluh i na zálohách je důvodem přerušení dodávek vody a energií. A i kdyby měl nechat udělat nové rozvody vody z chodby tak by byli bez vody a tepla. To by věc rázem posunulo vpřed. Takto si to všechni zaplatíte včetně soudu. Vymáhat samozřejmě jde jen od vlastníků mikoliv nájemníků.

    Vložil sebesta (bez ověření), 9. Leden 2017 - 19:08

    Vlastníkem bytu je s.r.o.

    Vlastník neplatí, co platit má.

    SVJ podalo žalobu a po určité době získalo pravomocný rozsudek. Běžte s ním na soud a nechte di na rozsudek dát razítko s datem vykonatelnosti.

    Normálně byste podali návrh na nařízení exekuce některému z exekutorů, kterého si (zatím ještě) můžete svobodne vybrat.

    Ale s ohledem na konkurs přihlašte pohledávku do 30 dnů od prohlášení konkursu.

    Z dluhu asi nedostanete nic, ale byt koupí v dražbě nový majitel.

    Bohužel nemůžee využít přechod dluhů dle § 1186, protože v dražbě dluhy zanikají.

    Dluh následně účetně odepíšete.

    Dluh zaplatí všichni vlastníci mimořádným příspěvkem na správu (obvykle se ale řeší ponížením zůstatku dlouhodobé zálohy, tedy dojde k ukrojení tzv. fondu oprav).

    Vložil Anonymouk (bez ověření), 9. Leden 2017 - 18:11

    Co nejde dobrovolně žeňte přes soud, exekutora. Jsou-li to nájemníci, nejsou s vámi v právním vztahu.

    Vložil ik (bez ověření), 9. Leden 2017 - 20:18

    No je to dobře vymyšlené, klobouk dolů. Vlastníkem bytu je s.r.o., to má zřejmě jediného jednatele, který je současně i společníkem, a toto s.r.o.(byt je vlastně majetek společníka, který s.r.o. založil) pak tomuto jednateli/vlas­tníkovi pronajme jeho vlastní majetek. No vůbec nezávidím. V úvodním dotazu se píše, že to trvá již cca 10 let a že za tu dobu se byt několikrát převáděl na jiné osoby. Proč SVJ nezablokovalo prodej (převod) bytu na nového vlastníka? Mělo-li v té době již u soudu podanou žalobu, tak to lze provést. Možná, že i to by bylo řešení, jak si byt pojistit a zamezit převody, v okamžiku vydání např. plateb.rozkazu ihned dát na katastr blokaci (jako u hypoték) atd.

    Vložil plomba (bez ověření), 9. Leden 2017 - 21:12

    A jak se chcete dozvědět o prodeji? Máme aktivované Sledování změn od katastrálního úřadu a emailová zpráva chodí až po zavkladování, nechodí po zaplombování, kdy by to mělo největší smysl.

    To byste musela každý týden ručně kontrolovat katastr.

    Ono to jde, ale jednou zapomenete a pak nestihnete zareagovat.

    Navíc katastru jsou nějaké dluhy vlastníka ukradené, i když máte pravomocný rozsudek od soudu, že dlužník je povinen zaplatit. Převod vám kvůli dluhu blokovat nebude.

    Vložil ik (bez ověření), 9. Leden 2017 - 21:52

    Nemáte pravdu. V okamžiku, když je na katastr podán návrh na vklad kupní smlouvy běží 20 denní ochranná lhůta ve které lze prodej-převod jednotky zablokovat. Je to naše osobní zkušenost, takže si nevymýšlím. Soud vydá tzv. předběžné opatření (návrh pro soud nám zpracoval právník). Ovšem musí být již v běhu nějaké soudní řízení (jedno jde-li o žalobu či návrh na vydání plateb.rozkazu). Samozřejmě že jsou katastru dluhy vlastníka ukradené, ale takto lze dosáhnout zablokování převodu jednotky dlužníka na nového vlastníka. Musím ještě napsat, že toto nám poradil přímo právník na katastru, když jsme zjistili, že byl podán návrh na vklad a dotazovali se, co lze udělat abychom zabránili převodu. Takže asi tak

    Vložil Ano. Ruda (bez ověření), 9. Leden 2017 - 23:11

    „když jsme zjistili, že byl podán návrh na vklad“

    A JAK jste zjistili???

    Vložil plomba (bez ověření), 9. Leden 2017 - 22:35

    Pěkná teorie. A o plombě jste se dozvěděli jak?

    Vložil petrsv, 10. Leden 2017 - 17:42

    Jakmile je přijat návrh na vklad a začne běžet 20 denní lhůta, přijde mi od Katastru email. Už se to tu kdysi rozebíralo, někomu chodí email už po zaplombování, někomu až na konci.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".