Nedodržování domovního řádu

Vložil sirova.Dana, 7. Červenec 2011 - 20:25 ::

Naše Společenství nedávno schválilo nový domovní řád. Zakázalo se v něm i grilování na balkonech. Jeden vlastník si stěžuje u výboru na druhého, že griluje na balkónu. Chtěla bych vědět, jaké možnosti má nyní výbor společenství, co by měl udělat. Děkuji. BABČA.

  • obtěžování
  • užívání společných částí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 8. Červenec 2011 - 19:46

Klidně si můžete DŘ schválit a v něm upřesnit pravidla pro užívání bytů, nebytových prostor, společných částí domu a jejich zařízení, organizační pravidla. Pokud něco z toho neupravují Stanovy. Většinou ale DŘ dubluje Stanovy. Takže pak máte ZVB, Stanovy, DŘ. Ale mohlo by tam být něco z jiných zákonů, co lidi neznají – požární prevence …, pravidla pro praní a j. Ale mám dojem, že DŘ tu již byl řešen, pohledejte.

Vložil Praktik (bez ověření), 8. Červenec 2011 - 9:54

Výbor by měl navrhnout zrušení domovního řádu (který je prakticky nevymahatelný) a příslušné stěžovatele odkázat na orgány, kterým řešení sousedských sporů přísluší.

Vložil jardaparda, 8. Červenec 2011 - 14:49

... je hulákat z okna. Jaksi totiž pro spoustu spolusoužitných věcí žádný ty vaše orgány neexistujou, zvlášť když někdo porušuje jakejsi vnitřní předpis společenství. A když, tak dřív natáhnete brka, než se dočkáte třeba u městskýho úřadu čehokoliv. Samozřejmě to ale můžete zkusit, přeju upřímnou soustrast.

Ono, když se najde v SVJ idiot, tak se k němu jako k idiotovi budeme chovat. Výbor se po zase jeho žádostech poněkud nepřetrhne, všechno vlažně, v pohodě, v klídku, žádný křeče, žádnej spěch, a na shromáždění je takovej vlastník (nebo vlastníci) úspěšně a zvesela tou slušnější částí zignorován, ať už chce, navrhuje nebo žvaní cokoliv.
Ono to časem celkem zafunguje, nebojte.

Vložil anon (bez ověření), 8. Červenec 2011 - 10:21

Přesně a stručně napsáno. Přesně takto by to mělo být.

Předseda

Vložil jardaparda, 8. Červenec 2011 - 7:47

Jenom ocituju, co už jsem napsal jinde (není pravda, že domovní řád neexistuje, zvlášť, když je dán jako nedílná součást stanov - výbor vám např. prostě klíče nedá, když nejste na řadě při využívání ponku v dílně, a můžete si něco štěkat o tom, že domovní řád neexistuje, jak je libo; ale protože je tu o tom už tuna diskuzí, nebudu se v tomto opakovat):
Nikdo sousedovi nebrání dělat mu taky naschvály, třeba to pohne s jeho sebestředností a sociální ignorancí.
Bohužel, často jiný řešení v tomto zatím není - co ty mně, tak já tobě.
A že je grilování na balkónech naschvál asociálních jedinců, je zřejmý, čoudění na chodbách taky, tam i včetně požární bezpečnosti. Někde si navíc dotyční jenom dělají z ostudy kabát, protože je to součástí jednání výboru, kde jsou pak ve zprávě jmenováni.

Vložil anon (bez ověření), 8. Červenec 2011 - 5:23

Nic jako domovní řád neexistuje. To jak se lidi mají chovat v domě definují:

  • ústava
  • zákony
  • vyhlášky
  • stanovy společenství (pokud neobsahují body odporující výše uvedeným bodům což se bohužel stává často

Tedy nějaký „domovní řád“ nemůže cokoliv vynucovat a už vůbec né postihovat.

Ale k tomu grilování – nejspíše to porušuje nějakou (proti)požární vyhlášku. Stačilo by na ně občas poštvat policii případně hasiče a oni dají snad pokoj.

Předseda

Vložil Petr82 (bez ověření), 7. Červenec 2011 - 22:09

Já si myslím že vymáhání dodržování domovního řádu je veliký problém a opora v zákoně mizivá. pokuty svj dávat nemůže a volat policii asi také ne…???? u nás zase řešíme kouření na chodbách ale přeci nebudu volat hasiče, to my dříve utečou do bytů a vymáhání žádné… a k soudu je tahat nebudu.???

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".