navyšování záloh k bytu správcem bez oznámení této skutečnosti majiteli bytu osobního vlastnictví + správce požaduje penále

Vložil Anonymous, 8. Září 2023 - 14:35 ::

Správce SBDFM mi navýšilo aniž by mne o tom obeznámilo doporučeným dopisem, elektronicky nebo datovou schránou zálohy k mému bytu, který mám v osobním vlastnictví a nyní po roce mi napsal správce, že požaduje penále za to že jsem neplatila vyšší zálohy, které sám zvýšil aniž by mne o tom jakožto vlastníka informoval? Prosím, zda penále musím uhradit či nemusím penále hradit? Děkuji Vám za odpověď. Jedná se již o druhý tento případ ze strany SBDFM vůči mé osobě. Prosím o radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil byt (bez ověření), 24. Září 2023 - 12:33

  vidím, že na dotaz majlou nikdo nebyl schopen odpovědět. Tazatelka se ptala, zda má SBDFM nárok na úhradu dluhu a penále když skoro dva roky vše zasílalo SBDFM které bylo správcem a SVJ v jedné osobě na neplatnou adresu. Diskutující zde byly rozpolcení a přitom tazatelka jasně svůj dotaz specifikovala. Tato diskuze je proto k ničemu když administrátor dovoluje aby do diskuse vstupovali lidé, kteří jen útočí a nedokáži odborně poradit. Administrátor by se měl zamyslet k čemu je tento portál.

  Vložil Justitianus, 24. Září 2023 - 13:43

  Majlou, neschovávejte se za přezdívku. My víme, že jste to zase Vy. Jedině blb nebo troll jako Vy bude křičet, že nedostal odpověď, když už ji dávno dostal.

  Ohledně dluhu Vám napsal Justitianus 8. Září 2023 – 20:16:
  „Doporučuji uhradit ihned všechny dlužné částky po splatnosti.“

  Ohledně penále Vám napsal Justitianus 8. Září 2023 – 20:16:
  „Penále se hradí pouze pokud byste byla v prodlení vůči státu nebo orgánu státní správy. Ve vztahu mezi Vámi a správcem nepřichází žádné penále v úvahu !!!“

  Ohledně Vašeho právního vztahu ke správci (SBDFM) Vám napsal Justitianus, 8. Září 2023 – 16:16:
  „Kašlete na správce. Pro Vás je partnerem SVJ, leda že by ve vašich stanovách byla uvedena jiná osoba zastupující SVJ.“

  Justitianus

  Vložil Ooka (bez ověření), 13. Září 2023 - 8:16

  Takže si to shrňme – SBDFM vám neoznámil písemně (třeba vhozením do listovní schránky vašeho bytu) zvýšení záloh? Postupem dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-67#p4

  A o jakém penále je řeč? Zkopírujte přesně co a proč po vás chce.

  Celé mi to přijde postavené na hlavu, rád bych si přečetl kdo a co a proč po vás chce?

  Pokud vám to vhodil do schránky (jak to vypadá, protože vy pečlivě vyjmenováváte všechny další možnosti, jak vám nedoručil), záleží také, co je ve stanovách a zda si na to vhození sežene svědky, zda na schránce je/byla jmenovka, jakého dostanete soudce a jak bude svj/vy argumentovat atp.

  Předpokládám, že někdo, kdo předseduje stovky SVJ, v tom umí chodit a je ve vašem zájmu buď formulovat přesně , anebo akceptovat požadavek a zaplatit.

  Pokud po vás SVJ opravdu chce PENÁLE, tak to můžete asi bezpečně odmítnout https://www.bekrpartners.cz/…anovach-svj/

  Vložil majlou (bez ověření), 24. Září 2023 - 9:48

  Mám ale byt v osobním vlastnictví a stanovy SBDFM jsou jen pro družstevní vlastnictví. Prosím tedy o radu, zda se mne stanovy, které jsou jen pro družstevní vlastnictví týkajíc????

  Vložil Stará (bez ověření), 24. Září 2023 - 10:14

  „Mám … byt v osobním vlastnictví“ (Vložil majlou (bez ověření), 24. Září 2023 – 9:48)

  Stavem z doby před dnem 30.04.1994 nemá valného smyslu se nyní zabývat (pokud ovšem nejde o zájem historický či akademický). Píšete diplomku?

  Vložil majlou (bez ověření), 16. Září 2023 - 18:16

  Děkuji Vám za radu. To jsem potřebovala vědět. Dluh za bývalou vlastnici 835 Kč byl mou osobou uhrazen, ale penále nikoliv. Dne 14.9.2023 vyšlo najevo,že SBDFM, které je zároveň i SVJ, zasílalo vše cizí osobě na cizí elektronickou adresu po celé skoro 2 roky. Místo aby se omluvili za své pochybení, penále požadují nadále… Pokud bych nyní byt prodala, tak mi nevystaví bezdlužnost bytu do doby zaplacení penále. Bydlet již zde nechci po tomto jednání ze strany SBDFM. Tak co teď?

  Vložil MartinII, 19. Září 2023 - 14:53

  Ptáte se „Tak co teď ?“

  Záleží na situaci a prioritách. Buď

  • uhradit sporný dluh, nechat si potvrdit „bezdlužnost“ a zmizet z SBDFM někam do „lepšího“,
  • nebo vyčkat na vyřešení sporu, což může trvat dlouho s výsledkem nejistým až u Nejvyššího soudu. SBDFM má peněz má na právní spory zřejmě dost.

  Ohledně odkazu Ooka …, 13. Září 2023 – 8:16 na

  www.bekrpartners.cz/…anovach-svj/

  je to dle mého názoru tak, že článek (i kdyby byl od právníka) není datován tak není jasné, zda se odvolává na aktuální judikaturu, což je při novelách zákonů důležité !!!

  Krom toho odkaz „§ 544 a násl. občanského zákoníku“ se týká zákona 40/1964 Sb., nebo-li STARÝ občanský zákoník.

  Být vlastníkem tam, kde je předsedou SVJ a správcem bývalý vlastník domů moloch SBDFM (coby předseda a správce 151 SVJ), bych nechtěl (viz vaše potíže s jeho kontaktováním). Ani nevíme, zda dostáváte srozumitelné vyúčtování, abyste si mohla ověřit zda je „správně“ (např. dluh za položky, které se ročně nevyúčtovávají, tj. „-dlouhodobá záloha na opravy, -mimořádný příspěvek na dlouhodobou zálohu a -vodoměry“, viz smazaný příspěvek 8. Září 2023 – 17:43).

  K tomu, že jste asi nedostala uspokojivou radu, jste přispěla tím, že jste spor vysvětlovala ne zcela srozumitelně.

  OVĚŘOVÁNÍ NEPŘESNÝCH TVRZENÍ (např. že nemáte předsedu SVJ apod.) A REAKCE NA NĚ BYLO PRO TY, CO SE VÁM SNAŽILI ZNOVU A ZNOVU PORADIT, ČASOVĚ NÁROČNÉ

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 9:39

  Myslela jsem si, že zde mohu čekat odpověď na vzniklý problém se kterým jsem se zde odvážila přijít ale místo toho jsem si zde přečetla útočné reakce lidí, kteří skutečně nejsou kompetentní se k problému vyjádřit. Proto tento portál vůbec nedoporučuji. Tento portál a zde přítomným rádcům z portálu, kterým nejde o to poradit ale ponížit a urážet, je k ničemu.

  Vložil . (bez ověření), 9. Září 2023 - 3:13

  Podle rejstříku společenství vlastníků jednotek je SBDFM předsedou SVJ. SVJ určuje výši příspěvků na správu, za SVJ jedná předseda SVJ. Vše se jeví v pořádku.

  Kde je problém?

  Vložil Qwerty, 9. Září 2023 - 6:19

  Problém je [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]. Nejdříve lže o tom, že nemají předsedu, pak jako předsedu uvádí Ing. [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]. Já jsem použil údaj z veřejného rejstříku.

  I když zná IČ svého SVJ, tak je líná si stáhnout stanovy z veřejného rejstříku a raději obtěžuje SBD, aby ji stanovy zaslal.

  Nejdříve zveřejní identifikaci svého SVJ a svého bytu a když jsem použil její křestní jméno z katastru nemovitostí, tak se čertí.

  Asi nestojí o mou radu. Ve vláknu s touto popletenou osobou končím.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 21:07

  proč zde uvádíte jména???? Administrátor má povinnost zásah do osobních práv vymazat. Proto nechť tak učiní!

  Vložil GDPR (bez ověření), 9. Září 2023 - 22:02

  Uvedla jste, že bydlíte v bytě č. [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] na určité adrese. To je jako byste zde uvedla své jméno a příjmení. Každý kdo umí s počítačem si dohledá i křestní jméno. Jaké porušení osobních práv v tom spatřujete? Nebo je to zase jen jeden z vašich hysterických projevů? Mimo lhaní umíte jen zakazovat ostatním diskutovat. Nedivím se, že s vámi SBD nekomunikuje.

  Vložil majlou - Qwerty (bez ověření), 9. Září 2023 - 9:03

  Co si to vůbec dovolujete???? Na slušný dotaz tady budete dotazujícího urážet??? Na předpisu záloh je uvedena osoba, kterou jsem zde napsala. Pokud máte problém a hledáte důvod pro agresivní útoky tímto vláknem, měl byste vyhledat odbornou pomoc!

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:04

  Vyhledejte si na internetu obchodní rejstřík a do formuláře pro vyhledávání zadejte ičo vašeho SVJ tj. [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]. Zobrazí se vám „veřejný rejstřík a sbírka listin“ s nalezeným vaším SVJ, pod ním otevřete odkaz „Sbírka listin“. Otevře se vám „Přehled listin“, na třetím místě jsou uvedeny „Stanovy“, které otevřete klepnutím na jejich „číslo listiny“.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:17

  Problém je ale ten, že SVJ tj. správce bez toho, aby oznámení navýšení záloh zaslal tak účtuje penále za něco o čem mne neinformoval stejně jako v případě údajného dluhu bývalé majitelky, kdy SVJ tj. správce napsal nejdříve, že dluh je za období kdy jsem ještě byt nepřevzala dle kupní smlouvy a poté své vyjádření změnil, že se dlužná částka [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč týká období v prosinci 2021 kdy jsem převzala byt. Rozhodující ale je, že oznámení o tomto dluhu, kdy tento dluh specifikoval, mi bylo doručeno až dne 6.9.2023 nikoliv dříve a správce požaduje penále jak za tento dluh o jehož existenci jsem se dozvěděla až před pár dny a také za zvýšení záloh, které mi správce neoznámil. To je tento problém, se kterým jsem se zde na Vás obrátila. Bohužel tento můj dotaz byl uchopen Vámi chybně.

  Pokud je zde někdo kompetentní pro zodpovězení tohoto dotazu, nechť napíše ale útočné reakce odmítám číst.

  Vložil žádný (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:21

  Předsedu SVJ zde nemáme jak mi sdělili sousedé, kteří mají stejnou zkušenost s tímto jednáním ze strany SBDFM. Dokonce mi bylo sděleno, že s SBDFM se vůbec domluvit nejde. Bohužel já s tímto závěrem souhlasím. Zálohy platím řádně ale navyšování záloh bez mého vědomí, považuji za otřesné. Kromě toho na vyúčtování za rok 2021 námitku ale za celý rok a půl nebylo ze strany SBDFM reagováno. Tudíž to je také důkaz, že se SBDFM se nedá.

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:39

  Při zakládání SVJ si vlastníci zvolili předsedu SVJ družstvo, takže předsedu mají a proto musejí vše vyřizovat přes družstvo. Při zakládání SVJ si vlastníci mohli místo předsedy SVJ zvolit výbor SVJ s předsedou výboru, a mohli tak mít ve výboru i zástupce z řad vlastníků, což bohužel neudělali (možná nikdo neměl zájem).

  Majlou tak může vše vyřizovat přímo s družstvem v úředních hodinách viz https://www.sbdfm.cz/…i-hodiny.htm

  např. s vedoucí ekonomického úseku Ing. Renata Kaňáková 558 402 055 7­77 488 055
  rkanakova(zavi­náč)sbdfm.cz

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 12:52

  O stanovy nemusíte žádat, ty jsou veřejně přístupné ve veřejném rejstříku. Jak si je zobrazit jsem už podrobně popsal zde:

  http://www.portalsvj.cz/…zaduje-penal#…

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 11:45

  O přístup na internetový portál jsem žádala hned v roce 2021 a opakovaně. Naposled 5.8.2023. Nebylo mi nic zasláno. V úředních hodinách jsem se opakovaně dostavila ale nikdo z uvedených nebyl přítomen. Na telefonické prosby SBDFM nereaguje stejně jako na elektronické. Nikdy jsem se s podobným jednáním nesetkala. SBDFM odmítá jakkoliv komunikovat, odmítá součinnost. Sousedé v domě mne informovali, že mají stejnou zkušenost jako já – vykonstruované vytváření dlužných částek ze strany SBDFM, penále a odmítání vše vysvětlit. Dokonce jedné paní dali dluh 100000 Kč za topení. Strašné jednání SBDFM.

  Spousta lidí již zde byty prodala, neboť domluva s SBDFM není možná žádná.

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 12:44

  Tak to všechno, co tady uvádíte sepište a obraťte se na představenstvo (předsedu představenstva) se žádostí o jeho vyjádření. Kontaktovala jste představenstvo družstva, které je zodpovědné za činnost družstva, tj. i za vedení družstva? Seznam členů představenstva:

  https://www.sbdfm.cz/…druzstva.htm

  Podle občanského zákoníku platí:

  *"§ 1179

  Vlastník jednotky má právo seznámit se, jak osoba odpovědná za správu domu hospodaří a jak dům nebo pozemek spravuje. U této osoby může vlastník jednotky nahlížet do smluv uzavřených ve věcech správy, jakož i do účetních knih a dokladů, a pořizovat si z nich výpisy, opisy a kopie."

  Pokud družstvo odmítá komunikovat a jsou s jeho prací nespokojeni vlastníci s většinou hlasů, můžete svolat shromáždění vlastníků a zvolit si jiného předsedu společenství (jinou firmu zabývající se správou domů ve vašem městě či okolí).

  Váš případ není jednoduchý, potřeboval by podrobné ověření vámi podaných informací, nejlépe advokátem. Důležité je také prostudování např. stanov a zápisů ze shromáždění.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 14:08

  Snažím se vše řešit i s představenstvem SBDFM ale odmítá komunikovat. Takže řešení není žádné. Využila jsem vše – námitku, reklamaci, přístup do portálu, prosbu o specifikaci dluhu ale SBDFM ani představenstvo odmítá komunikovat.

  Vše jsem předala advokátní kanceláři, která mi sdělila, že to přijímá ale za částku cca 8000 Kč, což je dost, ale asi mi nic jiného nezbývá.

  Oznámila jsem to řediteli SBDFM ale žádná odpověď opět nepřišla. Vše již zasílám datovou schránkou ale žádná odpověď nepřichází ze strany SBDFM.

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 17:50

  Pokud by mělo dojít až k soudnímu řízení, možná by pro vás bylo výhodnější, pokud jste přesvědčena o protiprávním postupu družstva, kdybyste počkala až vás zažaluje jako neplatiče družstvo. Družstvo by pak samo muselo u soudu dokazovat oprávněnost své pohledávky vůči vám a doložit a prokázat, že splnilo všechny své povinnosti.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 18:12

  Už fakt, že SBDFM doznalo, že obeznámení o zvýšení záloh od 1.8.2023 oznámili údajně dle jejich vyjádření dne 20.7.2023 (což je stejně pozdě i kdyby se tak skutečně stalo)a není jasné jak, zda obyčejným dopisem Českou poštou a nebo elektronicky. Českou poštou ani na mail nic nepřišlo.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 18:07

  dokonce mi SBDFM napsalo, že vše předali své právničce, kterou jsem tedy oslovila a napsala mi, že v této věci SBDFM nezastupuje. To jen dokazuje, že SBDFM nemá zastání ani tam…

  Vložil wilda99, 9. Září 2023 - 19:37

  Otázka je, zda víte, kdo je „právnička SBDFM“. Nemusí to být právní oddělení SBDFM (pokud ho SBDFM má), ale úplně jiná advokátní kancelář.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 19:59

  nepřeji si, abyste v útocích pokračoval. Administrátor byl požádán s smazání takových lidí jako jste Vy. Jméno právničky mi zaslali ale ta je odmítá zastupovat. Pokud jste ze SBDFM tak se nad sebou zamyslete. Když vše došlo do fáze kdy se vše řeší, tak Vám to moc pozitivní reklamu neudělá.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 18:05

  Ano, to máte pravdu. A kdy si myslíte, že mne konečně družstvo zažaluje? Právník mi to doporučoval také. Vše s ním konzultuji a říkal, že dokazovací povinnost je na straně SBDFM, které nereagovalo na výzvy od prosince 2021. Na základě podaného trestního oznámení bylo alespoň po skoro dvou letech částečně reagováno danou upomínkou ze strany SBDFM, neboť k tomu byli vyzváni.

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 18:39

  Mo myslím, že na to má podle OZ obecně lhůtu 3 roky. Ale třeba vás nezažaluje vůbec, pokud si uvědomí, že nebude moci prokázat, že vám zaslalo alespoň email o navýšení záloh.

  Vložil wilda99, 9. Září 2023 - 19:42

  Pokud vím, tak promlčení možnosti podání žaloby jsou 3 roky ode dne, kdy se žalobce (SBDFM) „dozvěděl“ nebo se „mohl …“ o vzniku nároku na žalobu.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 19:34

  Také si to myslí právník. Ale co s tím penále? Dluh bývalé majitelky [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč byl mou osobou 7.9.2023 zaplacen ale penále jsem hradit odmítla, neboť nemohlo vzniknout žádné, neboť mne o dluhu informovali až nyní 6.9.2023. Prosím Vás o radu. Děkuji.

  Vložil Karis (bez ověření), 8. Září 2023 - 19:52

  Jste si jistá, že SBDFM je skutečně správcem, a ne osobou, která má zajišťovat některé činnosti správy domu a pozemku? Chcete-li dostat použitelnou odpověď, je třeba se ptát přesně.

  Vycházím-li z Vašich tvrzení, potom má-li dům správce, může správce stanovovat zálohy (není zde SVJ a správa domu se řídí se pravidly pro správy domu bez SVJ).

  Je-li zde SVJ, pak zde není správce. Ale to není Váš případ.

  Vložil MartinII, 8. Září 2023 - 16:25

  Komunikovat by s vámi měla OSOBA ODPOVĚDNÁ, kterou je SVJ (viz dle NOZ § 1190).

  NIKOLI tedy SPRÁVCE, který dle § 1208 „Do působnosti shromáždění patří g) určení osoby, která má zajišťovat některé činnosti správy domu a pozemku“, byl pověřen veden účetnictví.

  NOZ (§ 1208 c/) praví, že shromáždění určuje „výši příspěvků správy domu a pozemku pro příští období“.

  Dle zákona 67/2013 Sb. § 2

  § 1 Veškerá UJEDNÁNÍ podle tohoto zákona MUSÍ MÍT PÍSEMNOU FORMU.

  dle § 2

  je poskytovatelem služeb SVJ, a příjemcem vlastník

  § 3

  Vymezení a rozsah služeb

  (1) Službami jsou zejména …

  § 4

  Výše záloh za služby a způsob změny jejich výše

  (1) … Výši záloh poskytovatel služeb s příjemcem ujednají, nebo … .

  (2) Nedojde-li k ujednání, … , určí poskytovatel příjemci měsíční zálohy za jednotlivé služby jako .., nebo …, anebo … .

  (3) Nedojde-li k ujednání … , měsíční zálohy 1/12 … podle … .

  (4) Poskytovatel má právo ZMĚNIT … měsíční ZÁLOHU … . nejdříve OD 1. DNE MĚSÍCE NÁSL. PO DORUČENÍ PÍSEMNÉHO OZÁMENÍ nové výše. ZMĚNA … MUSÍ BÝT ŘÁDNĚ ODŮVODNĚNA, JINAK KE ZVÝŠENÍ NEDOJDE.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Závěr:

  Takto argumentujte osobě odpovědné (tj. SVJ), a v kopii (ze slušnosti) třeba i správci.

  Zjistěte si zda toto řeší i ostatní vlastníci.

  Vložil Justitianus, 8. Září 2023 - 16:16

  Kašlete na správce. Pro Vás je partnerem SVJ, leda že by ve vašich stanovách byla uvedena jiná osoba zastupující SVJ. Obsah vašich stanov ovšem neznáme.

  Stanovení předpisu záloh je jednostranným adresným právním jednáním. Dle § 561 odst. 1 NOZ platí, že k platnosti právního jednání učiněného v písemné formě se vyžaduje podpis jednajícího. Z uvedeného vyplývá, že předpis záloh, aby byl platný, musí být podepsán za právnickou osobu SVJ způsobem uvedeným v rejstříku SVJ, nebo musí být podepsán zplnomocněnou třetí osobou.

  SVJ je povinno tvrdit a prokazovat, že Vám byl předpis nové výše záloh doručen na adresu, kterou jste svému SVJ sdělil:

  1. podle § 1177, nebo
  2. podle § 1185 odst. 2, nebo
  3. že jste byl s novou výší záloh seznámen způsobem uvedeným ve stanovách.

  Justitianus

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 17:39

  Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Bohužel nemáme předsedu SVJ a proto mne všichni v domě – sousedé odkazují na správce. Co teď?

  Vložil Qwerty, 8. Září 2023 - 22:47

  Předsedu vaše SVJ o 62 jednotkách pochopitelně má, stačí nahlédnout do veřejného rejstříku. Tam jsou i uloženy stanovy o 24 stránkách z 3.6.2021.

  Vložil MartinII, 8. Září 2023 - 23:44

  Já jsem na uvedené adrese SVJ nenašel. Můžete mi sdělit IČO kvůli těm stanovám ? Děkuji

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 2:38

  IČO: [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 17:43

  [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]

  Vložil Justitianus, 8. Září 2023 - 20:16
  • majlou napsala: „[smazáno na základě žádost o odstranění osobních údajů] …“

  Ne, na této adrese žádné SVJ není.

  Nejen že nemáte předsedu, ale nemáte ani vzniklé SVJ. Osobou odpovědnou za správu domu je správce. Není tedy možno odvolávat se na stanovy.

  Správce není povinen komunikovat s Vámi datovou schránkou. Na to zapomeňte. Máte zkeslené představy.

  Pokud jde o emaily: Zřejmě jste Vy sama sdělila správci Vaši emailovou adresu a souhlasila jste s emailovou komunikací. Rozhodující je zda údajné emaily od správce byly doručeny (dodány) do Vaší emailové schránky. To nebude těžké prokázat, a prokazovat doručení je povinen správce. Vy nejste povinna prokázat nic.

  Doporučuji uhradit ihned všechny dlužné čátky po splatnosti. Zmínka o penále je však zmatečná. Penále se hradí pouze pokud byste byla v prodlení vůči státu nebo orgánu státní správy. Ve vztahu mezi Vámi a správcem nepřichází žádné penále v úvahu !!!

  Justitianus

  Vložil Qwerty, 8. Září 2023 - 22:51

  [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] bydlí ve vzniklém SVJ, které má předsedu, kterým je SBD ve FM, které při výkonu funkce zastupuje [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]. Stačí nahlédnout do veřejného rejstříku.

  Vložil majlou (bez ověření), 9. Září 2023 - 2:41

  Žádný [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů]na podpisu dodatečně zaslaného předpisu záloh (měsíc po splatnosti) mi zaslán nebyl. je tam podepsána Ing. [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů], předseda společenství vlastníků

  Vložil Jozef (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:26

  Ing. [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] je vedoucí ekonomického úseku družstva viz https://www.sbdfm.cz/…druzstva.htm

  Asi se můžete zaregistrovat na portálu družstva viz https://www.sbdfm.cz/index.php…

  Tam byste mohla sledovat podklady pro zasedání shromáždění

  zápisy ze zasedání shromáždění

  měsíční předpisy úhrad

  vyúčtování služeb

  čerpání fondu oprav a další.

  Vložil Kolemjdoucíí (bez ověření), 9. Září 2023 - 10:55

  [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] není nikde v OR. Popletená vlastnice z FM nejdříve tvrdí, že nemají předsedu SVJ, což je evidentní lež, pak uvádí, že předsedou je Kaňáková. Což je také pravděpodobně lež. Z toho lze dovodit, že se nedá věřit ani ostatním jejím informacím. Komunikovat s takovou osobou se jedná pouze o ztrátu času.

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 23:17

  proč zde uvádíte mé jméno? Nikde jsem nedala souhlas.

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 17:49

  Nikdy za celou dobu od 6.12.2021 od převzetí bytu jsem žádné zvýšení záloh nebo oznámení o dluhu nedostala od správce. Předsedu SVJ nemáme. Vše spravuje správce, který manipuluje a vytváří vykonstruované dluhy. Mám datovku,kterou vyzvedávám každý den, mail, na který nic nebylo doručeno až dne 6.9.2023 kdy mi specifikují dluh. Navýšení záloh mého bytu v osobním vlastnictví mi správce nezasílá ani na mail ani do datovky. Nyní mi oznámil novou informaci, že prý dlužím i penále na zálohách. Nikdy jsem neděla potíže. Naopak. Vyúčtování za rok 2021 mi nezaslali kompletní – jen za 2 měsíce za rok 2021 s tím, že mi vznikl přeplatek [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč, který místo mne zaslali bývalému vlastníkovi,který nasekal dluh [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč, který k dnešnímu dni jak jsem se poprvé dozvěděla až dne 6.9.2023 se navýšil na částku [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč. Zaplatila jsem tedy [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč jakožto dlužnou částku ale penále jsem odmítla hradit.

  Prosím o radu. Děkuji. Mám obavy, že se tyto vykonstruované dluhy ze strany správce budou zase opakovat.

  Vložil Justitianus, 8. Září 2023 - 22:00
  • majlou>: "… přeplatek [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč, který místo mne zaslali bývalému vlastníkovi … ,který nasekal dluh [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč … Zaplatila jsem tedy [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč … 

  Byl přeplatek [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč uveden ve Vašem vyúčtování služeb? Pokud ano, měla jste vyzvat poskytovatele k vyplacení přeplatku. Pokud ne, měla jste podat námitku k vyúčtování služeb do 30 dnů.

  Byl dluh [smazáno na základě žádosti o odstranění osobních údajů] Kč uveden v potvrzení podle § 1186 odst. 3 ? Pokud ano, měla jste jej uhradit hned. Pokud ne, neměla jste jej hradit vůbec.

  Koukám, že potíže si způsobujete sama; ani k tomu nepotřebujete správce.


  Justitianus

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 23:15

  nechápu, proč mne urážíte? Prosila jsem o radu a slušně.

  Vložil majou (bez ověření), 8. Září 2023 - 22:25

  Námitku jsem podala 11.5.2022 a dosud na ni nebylo odpovězeno. Znění upomínky jsem zde zaslala do mailu. Žádná splatnosti, paragraf, číslo účtu kam platbu zaslat, pod jakým variabilním symbolem.

  Jednou píšete, že mám vše zaplatit a poté napíšete, že jsem nic platit neměla. Tak co platí?

  Vložil Justitianus, 8. Září 2023 - 22:55
  • majou: „Jednou píšete, že mám vše zaplatit a poté napíšete, že jsem nic platit neměla. Tak co platí?“

  Nic takového jsem Vám nenapsal !!!

  Napsal jsem něco zcela jiného: „Doporučuji uhradit ihned všechny dlužné částky po splatnosti.“

  Justitianus

  Vložil majlou (bez ověření), 8. Září 2023 - 23:14

  splatnost není známá. Uhradit tedy dluh nebo i penále???

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".