Navýšení ceny tepla

Vložil Marie (bez ověření), 3. Červenec 2017 - 12:57 ::

Dobrý den, náš poskytovatel tepelné energie několik let nepostupoval při vyúčtování tepelné energie dle platné legislativy. Jako vyúčtování tepelné energie nám předložil pouze fakturu, bez dalšího dílčího vysvětlení. Na faktuře nebyly zpočátku ani počáteční a konečné stavy. Řešila jsem to různými způsoby – předseda SVJ, správcovská firma, ale nikdy jsem nepochodila. Nyní jsem se obrátila přímo na jednatele společnosti, která nám tepelnou energii poskytuje a ten prohlásil, že toto napraví a že příčinou bylo to, že neměli potřebný software a že pořízením softwaru se nám bohužel zvýší v tomto a následujících letech cena tepla, neboť pořízení a provoz softwaru „něco stojí“. Já jsem oponovala s tím, že každý rok je danou firmou do ceny tepla za kalkulován tzv. zisk a tedy případný software může být uhrazen z tohoto. Vzbudila jsem u jednatele oné firmy úsměv, že žádný podnikatel toto nebude hradit ze zisku. Chci se tedy zeptat, zda cena tepla může být o software pro vyúčtování tepla navýšena pro konečné spotřebitele?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janica, 4. Červenec 2017 - 14:19

  Tápu v tomto příspěvku. Dodavatel tepla dodává teplo bez nějaké smlouvy se SVJ a faktura nemá přílohy, kde by bylo uvedeno, za jaké období je proveden odečet, kolik bylo GJ a cena za 1 GJ, pak celková cena bez DPH a cena s DPH? Co to máte za správce a předsedu SVJ, který podepíše fakturu k proplacení, která nemá příslušné náležitosti? V domě máte předávací stanici nebo na patě domu je nějaký měřič? Máte měřiče na radiátorech? Nevím, jak kde, ale cena tepla je daná v našem městě vždy na 1 rok. Každým rokem podepisujeme dodatky o změně. Cena tepla u nás klesá. Nechce se mně věřit, že dodavatel tepla dělá rozúčtování tepla na BJ. Ten pan podnikatel vám sděluje, že si musí pořídit SW a proto zvýší cenu tepla?

  Vložil VN (bez ověření), 3. Červenec 2017 - 13:49

  Buď tam máte větu , že správce provádí rozpočítání nákladů za energie na jednotlivé byty na základě skutečných spotřeb anebo tam tuto větu nemáte. V prvním případu vám může být absolutně jedno na jakém software se to rozpočítává a kolik tento software stojí. Ve druhém případu bych se ještě optal , kolik platíte správcovské firmě. Jestli máte nějakou low-cost cenu někde kolem 100 Kč/jednotka+DPH pak majitele této správcovské firmy chápu. Jestli máte cenu 150 Kč+DPH , poté bych chtěl smlouvu změnit tak , aby obsahovala rozpočítání nákladů na náklady servisní firmy.

  Některé správcovské firmy rozpočítávají náklady za energie na bytovou jednotku, jiné správcovské firmy toto neřeší a SVJ/BD si toto objednávají přímo u rozpočítatelských firem , jako například TECHEM. Pro Vaši informaci , TECHEM na našich 255 bytů nabídl cenu za rozúčtování nákladů na bytovou jednotku ve výši 30.000 Kč/celý dům.

  Vložil Ondatra (bez ověření), 3. Červenec 2017 - 16:50

  Smlouvu mám postavenou na výšku („portrait“).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".