Návrh NV podle § 1222 NOZ po připomínkovém řízení

Vložil N. Klainová (bez ověření), 20. Září 2013 - 8:18 ::

Dnes se v KPL na https://apps.odok.cz/kpl-detail… objevil návrh NV podle § 1222 NOZ po připomínkovém řízení.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Zdenek 22, 20. Září 2013 - 8:41

    Porovnal jsem první zde dostupný návrh NV a jeho DZ se shora odkazovanými dokumenty po připomínkovém řízení a nenalezl jsem mezi nimi žádné věcné změny.

    [To jsem ani netušil, že (už?) úředníci ministerstva dokážou na první pokus vytvořit bezchybný právní předpis.]

    Vložil Pavel, 20. Září 2013 - 8:55

    To, že se vyskytl návrh NV na prvním místě seznamu připravované legislativy je jen důsledkem toho, že skončilo připomínkové řízení.

    Celá stránka byla aktualizována tím, že se na ní vyskytla informace o uzavření připomínkového řízení.

    Samotné dokumenty se zřejmě neměnily, nyní teprve začíná vyhodnocování připomínek a jejich eventuální zapracování do původního textu.

    Jedná se však o pouhý podzákonný předpis, který nemůže trumfnout ustanovení podle zákona.

    Jako daleko závažnější vidím problém s vráceným doprovodným daňovým zákonem (ST 1004). Pokud ho MF připraví jako zákonné opatření Senátu v neprůchozí variantě, tak to bude s celým NOZ velmi problematické.

    Hezký den!

    Pavel

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".