Napadení rozhodnutí shromáždění vlastníků

Vložil Anonymous, 4. Srpen 2018 - 21:59 ::

Hledám právního zástupce znalého bytového vlastnictví.

Zn. Plzeň

  • advokát

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil okolojdouci (bez ověření), 6. Srpen 2018 - 12:45

Hlavně nedoporučuji PKMK advokátní kancelář s.r.o., IČ 05646430, DIČ CZ05646430, Jetelová 254/2, 326 00 Plzeň, Česká Republika, zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 33769

Vložil Ajša, 5. Srpen 2018 - 19:03

Pokud jste hlasoval proti rozhodnutí můžete se obrátit na soud. Pokud ne, tak nemáte šanci. Také jsem napadla rozhodnutí o úvěru, bez seznámení s podmínkami úvěru. Do úvěru-revitalizaci domu se počítalo i výměna oken, zateplení balkonů, výměna dlažby na balkonech, zateplení podkrovních bytů. To vše patří do soukromého vlastnictví. Některý předseda SVJ neumí ani číst.

Vložil +++ (bez ověření), 5. Srpen 2018 - 21:05

„Také jsem napadla rozhodnutí o úvěru“

A jak jste dopadla?

Vložil Ajša, 5. Srpen 2018 - 21:40

Nejspíš budu čekat 5 let než soud rozhodne, je to čerstvé :-( Nechtěla jsem platit 10 tis. za předběžné opatření. Říkám si, že balkony podléhají stavebnímu řízení, takže se nezačne, protože víc lidí nechce úvěr, tedy se zateplením balkonů nebudou souhlasit. Jenže ti ostatní reptají jen okolo, nebo nejdou na schůzi. Ještě chystám trestní oznámení k okresnímu soudu, to snad bude rychlé. Pan předseda nechal vyměnit vodovodní rozvody v domě, za rok prý byla havárie téměř 100 tis. Myslíte, že to reklamoval? Ne „opravila“ to ta samá firma, co to dělala. A paní účetní nám tvrdí, že to byla havárie, že to uhradila pojišťovna. Jako by nevěděla, že se to dá zjistit. Takže asi spolupachatelka. Slabé povahy by se neměly dostat k cizím penězům :-)

Vložil Vladimir B., 5. Srpen 2018 - 22:03

Pro poskytnutí úvěru je ve většině SVJ potřebný většinový souhlas ze 3/4 účasti na shromáždění.Pokud se tam provedla nějaká hlasovací lumpárna, tak doporučuji odpůrcům napsat stížnost uvěrující bance o případném podvodu při hlasování a je po úvěru. Banka to musí prověřit, než vydá souhlas k úvěrování.

Vložil Ajša, 6. Srpen 2018 - 5:05

Stačí odhlasování většiny na schůzi, ale problém je v tom, že ani ti na schůzi, ani ostatní se nedozvěděli kolik let budou ručit za ostatní, způsob zajištění úvěru, výši úroků, atd. Dobrý nápad, bonznu to bance, aby náhodou úvěr nezajišťovala, protože výdělek banky má určitě přednost před vším.

Vložil Nemám rád udavače (bez ověření), 6. Srpen 2018 - 0:17

Udavači Vladimíre, v jiném svém příspěvku si stěžuješ na nelepšící se úroveň portálu. Přestaň zde publikovat své nesmysly a hned se úroveň portálu zvýší! Jak jsi přišel na ten nesmysl, co prý mají ve většině svj?

Vložil Ajša, 6. Srpen 2018 - 16:37

Já bych to takto neřešila. Máte tu diskusi a i z chybných názorů se můžeme poučit. Náš předseda odmítal na shromážděních diskutovat, nebral moje připomínky, že takto se to dělat nemůže, že veškeré postupy v SVJ jsou dle stanov či NOZ. Byl chytrý, tak si nechal odhlasovat, že nechává vypracovat projekt na revitalizaci domu, že žádá o dotaci na revitalizaci domu. Ale nebyl zas tak chytrý, aby u těchto zakázek nezadával renovovat z FO soukromé prostory, jako jsou okna, dveře balkony bytů, aniž by mu to majitelé schválili. Takže náklady budou kolem 100 tis. a kdo myslíte, že to bude hradit? Myslím, že předseda. Kdyby sem chodil, možná by ušetřil. Takže každá diskuze je dobrá, nejlepší ta bez urážek.

Vložil Rimoraj (bez ověření), 15. Srpen 2018 - 22:00

Vážený(á) Ajšo . Neodvažuji se posuzovat Váš příspěvek, jsem laik. Ale jsem velmi vděčen za poslední větu. Ano, Portál by měl být diskusním forem. Bez sprosťáren a invektiv, ty si pisatelé mohou nechat do své úrovně, jinak je škoda prostoru. I nesouhlas je aktivum, někdo mi vytkl, že si vybírám pouze takovou odpověď, co se mi hodí. Není to pravda, chci být objektivní. A tvrdím tedy stále: diskuse, diskuse.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".