Nájem nebytových prostor vlastníku jednotek

Vložil zs.karvina, 6. Červenec 2017 - 5:46 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to když:

Sedm spoluvlastníku budovy si ji rozdělilo na konkrétní nebytové jednotky o stejné velikosti s tím, že některé nebytové jednotky vlastní i tři vlastníci a následně založili SVJ. Do SVJ vložili pouze společné prostory budovy. Vlastníci jednotek chtějí aby SVJ uzavřelo nájemní smlouvy (vč. záloh za služby) na jejich vlastněné neb.jednotky, které budou pronajímat třetím osobám. Nájem (vč. záloh za služby) za tyto jednotky chtějí zasílat na účet SVJ a následně chtějí aby SVJ jim zaslala částky vybraný za nájem na jejich soukromé účty.

Je to to vůbec možné, když ve stanovách máme napsáno, že SVJ je nepodnikavý subjekt a na účet SVJ se budou zasílat pouze částky na provoz budovy a to pouze zasílány vlastníky SVJ.

Předem děkuji za informace.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Červenec 2017 - 16:28

  na prostory, které bude užívat někdo jiný. Na účet SVJ může zasílat peníze kdokoliv z jakéhokoliv účtu ovšem každý vlastník má obdržet předpis záloh a zajistit si identifikovatelnou platbu. Pokud by zálohy přeplácel SVJ mu je povinno přeplatky jednou ročně vyúčtovat a vrátit. Nikoliv měsíčně.

  Vložil kok (bez ověření), 11. Červenec 2017 - 8:52

  Do SVJ vložili pouze společné prostory budovy.
  do SVJ se nic nevkládá. SVJ spravuje dům, ve kterém je založeno celé je to nějak podivné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".