Nahlížení rozsudek KS Ústí n.L.

Vložil Ajša (bez ověření), 21. Duben 2019 - 17:45 ::

Žádost pro TN Skromné vítězství vlastnického hnutí – vlastník má právo při nahlížení pořizovat kopie říká KS Ústí n.L. – byl sem uveden odkaz na soudní rozhodnutí, bohužel již není na netu. Chtěla jsem nahlížet, ale předseda řekl, že nesmím opisovat ani fotografovat, patřím do KS Ústí a bude se projednávat úvěrová smlouva + dodatek k této smlouvě, který předseda podepsal bez seznámení vlastníků s obsahem, bez hlasování. Tento rozsudek by se mi hodil, je možné mi toto zaslat na e-mail? Děkuji.

  • nahlížení

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjnovak (bez ověření), 22. Duben 2019 - 20:12

Do návrhu NOZ míří doplnění

Na konci textu § 1179 se doplňují slova „, a pořizovat si z nich výpisy, opisy a kopie“.

Tak snad už v tom bude brzo jasno.

https://apps.odok.cz/…tory-version?…

Vložil anonymouk (bez ověření), 22. Duben 2019 - 8:58

OZ to řeší, ale je smutné, že zákon je někdy třeba vymáhat soudem (platí obecně).

Vložil 222 (bez ověření), 23. Duben 2019 - 11:02

Vlastníkovi bytové jednotky svědčí vedle práva nahlížet do účetních dokladů a smluv SVJ jednoznačně i právo pořizovat si na vlastní náklady kopie těchto dokumentů. Je-li pak vlastník bytové jednotky schopen si kopie těchto dokumentů pořídit na místě a způsobem, který kvalitu těchto dokumentů nijak neovlivní, jeví se zákaz pořizování kopií jako šikanózní výkon práva, který je v jasném rozporu s úmyslem zákonodárce a nemůže požívat právní ochrany.

Vložil nejsem přihlášená (bez ověření), 5. Květen 2019 - 3:08

Děkuji, ale zas mne čeká další soudní spor. Právní zástupkyně SVJ tvrdí, že mohu pouze nahlížet, ne opisovat a fotit. Znalosti předsedy jsou žádné, ostatní vlastníky to nezajímá. Předseda jim slíbil úvěr na soukromá okna, na soukromé výlohy, proti němu se nikdo nepostaví, jen ten kdo četl stanovy, což u nás nečetl nikdo jak se přiznali na shromáždění. Soud o schválení úvěru bez podmínek úvěru s tím, že se z úvěru budou financovat soukromé části bytu je odložen na konec června. Pak se ozvu, předpokládám jednoznačný rozsudek. Právní zástupkyně SVJ jde do sporu s tím, že o takové záležitosti zatím soud nerozhodoval!!! Nejspíš žádný výbor si něco takového vůbec nedovolil. Prý vlastníci nemají na svá okna peníze a banka jim úvěr neposkytne. Já taky ne, nechci někomu dělat ručitele na soukromý majetek, proto jsem šla do sporu. Ajša

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".