možnosti obrany

Vložil Vašek (bez ověření), 1. Srpen 2018 - 13:02 ::

V našem domě proběhla „oprava“ výtahu a to bez souhlasu vlastníků, který požadují naše stanovy, a i bez zákonných náležitostí. V rámci opravy byl výtah prodloužen o 1 patro. Stavební úřad tvrdí, že řeší jen veřejno-právní stránku věci – tedy černá stavba bez stavebního povolení atd. Jak je možné řešit soukromo-právní stránku věci ? kdo koho může zažalovat a na základě jakého právního titulu ? vlastník, výbor SVJ ?? netuším – děkuji za fundované rady Vašek

  • Poradí Vám tep

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vašek (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 12:50

Dům má 19 pater, 20 let starý, výtah byl jen do 18.patra v 19 patře jsou 3 byty, jeden z nich vlastní předsedkyně výboru SVJ. Co mi vadí, je že výbor bez souhlasu vlastníků a bez stavebního povolení použil dlouhodobé zálohy na vylepšení bytu předsedkyně.

Vložil Jura I. (bez ověření), 5. Srpen 2018 - 17:37

Ten Váš výtah nikdo nekolaudoval? Kdo vydal povolení k jeho provozu? Ten váš výtah nikdo neudržuje? Na Vašem výtahu nikdo neprovádí revize? Nikdo s opravou výtahu nesouhlasil? Pokud ano, podle jakých podkladů? Na co konkrétně pane platíte dlouhodobé zálohy a na jakém podkladě byly stanoveny a odsouhlaseny? Pokud někdo použije cizí peníze na neschválený účel, musí tyto peníze jako nedovolené obohacení vrátit tomu, komu patří! Obraťte se nejdříve ve vlastním zájmu s podnětem na stavební úřad. Jura I.

Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 17:39

pokud se dohodnete a přestanete vybírat peníze na neurčitý účel. Tzv, fond oprav resp. dlouhodobá záloha má mít přesné určení, které vlastníci na shromáždění schvalují a po realizaci tohoto účelu má být vyúčtováno a vypořádáno s každým vlastníkem. Prodloužení výtahu není oprava, ale pořízení nové věci (výstupní dveře atd.) a podléhá schválení všemi vlastníky. Těžko radit v konkrétním případě, když neznámke Vaše stanovy a pravomoce výboru ve věci rozhodování o opravách a jejich financování.

Vložil Jura I. (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 9:06

O co Vám pane přesně jde? Co by jste chtěl žalovat a čeho by jste se chtěl žalobou domoci? Jaká újma Vám vznikla? To jsou otázky, o kterých je možno s dejšími kapacitami diskutovat. Tak do toho Vašku. Jura.

Vložil +++ (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 15:46

Kde je problém?

Vložil ehm (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 2:08

Tezka otazka pro zdejsi laiky…

Vložil MartinII, 2. Srpen 2018 - 12:27

Jaké prostory jsou o patro výše ? Pokud tam někdo bydlí (např. půdní nástavba), tak by prodloužení výtahu asi na schůzi prošlo. To nic nemění na tom, že se o tom mělo jednat. Otázka také je výběr dodavatele a zda byla možnost lacinějších nabídek.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".