Měřicí přístroje na teplo

Vložil jm58, 5. Březen 2019 - 14:06 ::

Rád bych touto formou zjistil, zda jste někdo něco podobného neřešili nebo třeba zrovna řešíte. Jde o měřicí přístroje na teplo v paneláku (radiátory-Ista). Ista nám dodala nové měřicí přístroje (jsou téměř stejné jako ty staré) s tím rozdílem, že je možný dálkový odečet tepla (tudíž není nutné chodit po bytech a zapisovat stavy). Jde mi o to, že jsem přesvědčený (bohužel nemám důkazy), že určitá část majitelů s přístroji manipuluje. V praxi to vidím tak, že 15.ledna přístroje z radiátoru sundá a 15.února ho opět namontuje. Může výbor toto ve spolupráci s Istou nějak kontrolovat ? Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 13. Březen 2019 - 9:11

  Po přečtení Vašeho dotazu jsem napsala na Istu, protože i v našem domě máme nově nainstalovány její měřiče na dálku a byla jsem zvědavá na odpověď. Dostala jsem ji dnes a předávám pro ostatní zájemce:

  Indikátory, které jsou ve Vašem domě naistalovány, mají tzv. elektronickou plombu. V případě porušení plomby indikátoru se zaznamená chyba manipulace s indikátorem. Informace o neoprávněné manipulaci s indikátorem je možné získávat po sjednání služby monitoring. Informace by byly zasílány na Vámi určený mail. Podmínkou je mít v objektu komunikační uzel (memonic), který stahuje odečtené hodnoty průběžné a zasílá každý týden na centrální úložiště.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 13. Březen 2019 - 10:03

  Ještě jsem byla jako technický antitalent zvědavá, jak je to v domech, které nemají komunikační uzel.

  Odpověď:

  Pokud není komunikační uzel, tak se chyba nezjistí. Odečty v tomto případě potom probíhají 1× ročně v průběhu ledna. Tam se chyby také zaznamenávají , ale problematicky se dohledávají, kdy vznikly. Odečty jsou jen konečné k 31.12. a potom konce posledních 12 měsíců zpět. Na to nelze sjednat monitoring.

  Vložil vn (bez ověření), 13. Březen 2019 - 10:08
  Vložil vn (bez ověření), 13. Březen 2019 - 11:15

  Váš pravdivý názor není objektivní. Misme,vy jste zblblá tou vadnou vyhláškou. To co jste napsala je pouze váš názor a váš výklad. Pan Patočka není žádný teoretik, to je paktik a technik. Netvrdí žádný pouze „jeho subjektivní názor“. Zatím co vy píšete pouze svůj subjektivní názor. " Podle mého názoru jsou teoretické intelektuální masáže ohledně měření tepla v bytových domech velmi zavádějící, zejména, když masérům nic nehrozí a když oni jsou ti, kteří měřením získávají a profitují na něm." Tohle tvrzení ukazuje, že nemáte ani ponětí o co jde. Pokud máte v interiéru na straně B teplotu 23,2°C, radiátor je stále studený, tak se zamyslete nad tím, čím to je, že máte v interiéru teplotu 23,21°C. Až to vymyslíte, tak to sem napište. Ona je to fyzika a termomechanika, jestli víte co to je. Metodika pana Patočky není právní a politické plkání, to je právě ta fyzika a termomechanika v běžné praxi. Ovšem, když se vám to, co napsal pan Patočka nelíbí, tak se tim neřiďte. A tak vám třeba, co jiného k tomu dodat.

  Vložil Misme, 13. Březen 2019 - 11:52

  Milý, zlatý, to, co jsem napsala, není názor, ale fakta. Větu, do níž se navážíte, jste vytrhl z kontextu. Za touto větou v daném kontextu si stojím a ráda se pokusím v korektní diskusi ji obhájit. Nebo mi chcete tvrdit, že to, co odečítám z teploměru je můj názor? A že teplota v mém bytě je ovlivněna pouze tím, jak topí sousedi? Že výkon registru, sluneční záření, výkon spotřebičů atp. jsou pro docílení teploty v zatepleném bytě zanedbatelné? Pokud ano, tak to nám technici zabývající se problematikou, která je vlastní i panu Patočkovi, dosud lhali.

  Jsem také technik a praktik, s universitním diplomem a řadou doplňujícího vzdělání, proto čekám na odpověď a vysvětlení pana Patočky. Ráda podiskutuji s odborníkem a seznámím se s jeho věcnou argumentací. Děkuji, že se pokoušíte ho zastat, ale konstatováním, že jsem zblblá, mou zvědavost nevytrhnete. To, jak jste svůj příspěvek formuloval, je hrubost, nezdvořilost, verbální agrese, která do diskuse nejen nepatří, ale neobsahuje ani vysvětlení.

  Vložil vn (bez ověření), 13. Březen 2019 - 12:03

  Milá zlatá, vaše fakty vám nikdo nevyvrací. Jde o to, zda jsou objektivní. A to nejsou. Pan Patočka je podl vás lhář. Doporučuji se seznámit s jeho metodou, pokud jste vůbec schopna jí pochopit. Co jste podle mne vy, to tady raději nenapíšu. A tohle mne rozesmálo: „To, jak jste svůj příspěvek formuloval, je hrubost, nezdvořilost, verbální agrese, která do diskuse nejen nepatří, ale neobsahuje ani vysvětlení.“ I nadále seďte ve svém bytě se zavřeným radiatorem s teplotou v bytě 23°. Ostatní to za vás zacáluji.

  Vložil Misme, 13. Březen 2019 - 12:25

  Podívejte, milý, zlatý,

  za prvé, to, že je pan Patočka lhář, jste zde napsal vy, já ani náhodou. Soudíte mne podle sebe, a to děláte první chybu.

  Za druhé, já jsem oslovila pana Patočku s konkrétním požadavkem. Jste to vy, kdo se vměšuje do naší výměny názorů a mermomocí se snaží mi vysvětlit cosi jiného, co mě vůbec, ale vůbec, nezajímá. A to je druhá chyba. Pan Patočka je nesvéprávný nebo vás jmenoval svým mluvčím?

  A za třetí lžete, vymýšlíte si, vyjadřujete se vůči mně urážlivě, což vše mě jen utvrzuje v přesvědčení, že i to, jak jste formuloval svůj následný příspěvek (druhá reakce v pořadí na můj příspěvek) je hrubost, nezdvořilost, verbální agrese, která do diskuse nejen nepatří, ale neobsahuje ani vysvětlení. Zde už je téměř zbytečné na třetí chybu poukazovat.

  Howgh

  Vložil anonymouk (bez ověření), 5. Březen 2019 - 19:18

  Proč se nepodíváte, jaké ty přístoje to máte a nenajdete si jejich popis na internetu? Já jejich technické parametry dostal k Doprimu. Proč jste nezeptal těch, kdo je instalovali? Proč se nepodíváte na web Isty?? Co vám to tam dali a co to umí zde nikdo neví. Jestli to někdo umí sundat bez poškození … Nebojte se!

  Vložil P_V (bez ověření), 5. Březen 2019 - 15:34

  Nevím jak ista, ale jiné přístroje mají detekci porušení (elektronická plomba). Když se demontuje, pak to při odečtu hlásí, že došlo k nedovolené manipulaci.

  Vložil VN (bez ověření), 5. Březen 2019 - 14:54

  Nevím jak Ista , ale jiní dodavatele poznají během dálkového odečtu, že se tam někde vyskytla chyba. Poté již víte , kde k takovému případu mohlo dojít. Jinak platí , že vlastník musí umožnit osobě odpovědné za správu domu přístup k měřidlům za účelem kontroly jeho stavu..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".