mandátní smlouva

Vložil xy (bez ověření), 8. Červen 2018 - 7:50 ::

Dobrý den, jako SVJ máme Mandátní smlouvu , můžu ji vypovědět jako vlastník ? Správu by mi vedla fyzická osoba.

  • správce

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Petr123 (bez ověření), 8. Červen 2018 - 10:20

Smlouvu uzavřelo SVJ jako právnická osoba, nikoli vy jako vlastník, takže vy ji vypovědět nemůžete. A aby dělal nějaký externí správce správu pouze jednomu bytu není technicky ani logicky možné.

Vložil § (bez ověření), 8. Červen 2018 - 20:27

„A aby dělal nějaký externí správce správu pouze jednomu bytu není technicky ani logicky možné.“

Správa jednoho bytu (či více bytů stejného vlastníka nebo jiných nemovitých věcí) je docela dobře možná a běžně se tak děje. Takové nabidky jsou běžně na trhu.

Vložil Petr123 (bez ověření), 9. Červen 2018 - 20:45

Samozřejmě jsem myslel externího správce SVJ, který zpracovává vyúčtování, účetnictví atd.

Vložil JaVa, 9. Červen 2018 - 9:05

Máte pravdu v tom,že každý vlastník jednotky, má nezadatelné právo, zmocnit právnickou nebo fyzickou osobu,aby mu „spravovala“ jeho soukromý majetek.Tato osoba, bude zastupovat vlastníka jednotky při jednání s právnickou osobou SVJ a s dodavateli služeb/energií s nimiž je smluvně svázán, přímo vlastník jednotky.

Je běžné,když si majitel několika nemovitostí,které pronajímá nebo je dlouhodobě neužívá,najme k jejich údržbě a „správě“,právnickou nebo fyzickou osobu.Tento tzv.„správce“,však nemůže spravovat společné části domu a pozemku,které jsou ve spoluvlastnictví všech vlastníků jednotek v domě!

Hezký zbytek dne.JaVa

Vložil JaVa, 8. Červen 2018 - 8:07

Můžete,ale bude Vám to platné, jako mrtvému zimník.Zřejmě si stále neuvědomujete,že jste členem právnické osoby SVJ,se všemi právy i povinnostmi s tím spojenými!

Přeji Vám hezký den, ke studiu zákonů.JaVa

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".