Ma clen narok na informace??

Vložil mdupac, 9. Listopad 2018 - 10:36 ::

Dobry den, mam dotaz jestli mam narok na informaci. Sousedi si nechali udelat novy sprchovy kout, ale byl spatne udelan a vytopili nas.Kdyz jsme chteli po nich informaci u jake jsou pojistovny pojisteny, tak nam do toho nic neni.Predseda ani spravni firma nechtej dat informaci u koho je soused pojisten a z jake firmy to prijdou vymalovat a dat do puvodniho stavu.Udajne nam do to nic neni, ze to je jejich obchodni tajemstvi kdo pro ne pracuje a muzeme byt radi ze nam to prijdou dat do puvodniho stavu a vic nas nemusi zajimat.Takove jednani mi prijde divne a podle me nemaj pravo zatajovat informace.Prece si nepustim dobytu nejaky ukrajince kdyz nevim pro koho delaj a co jsou zac..........Docela by me zajimal nazor na tuto zalezitost

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kemiS, 9. Listopad 2018 - 15:03

  Škodu nafoťte. Vyzvěte výbor SVJ, aby se vyjádřil, zda ke škodě došlo poruchou na stoupačkách. V případě, že Vám výbor potvrdí, že ke škodě došlo poruchou na rozvodu vody za vodoměrem, informujte škůdce dopisem, že si necháte odstranit následky škody na jeho náklady. Následně mu předejte doklad o uhrazení provedených prací a vyzvěte ho k úhradě. Většinou si to škůdce vyřídí přes pojišťovnu. V žádném případě bych opravu ve svém bytu nenechal na lidové tvořivosti škůdce. Jirka

  Vložil JaVa, 9. Listopad 2018 - 18:26

  Určitě máte právo, požadovat před umožněním vstupu na svůj majetek doklad o tom,zda se opravdu jedná o pracovníka firmy,která má vzniklé škody odstranit.Samoz­řejmě,pokud škůdce nějakou zajistil.Vše záleží na písemné dohodě mezi Vámi a sousedem.Nárok na to, u jaké pojišťovny je váš soused veden ,nemáte. Vůbec jste neuvedl, o jak odborné práce se vlastně jedná.Na úklid a vymalování stačí pracovník bez vyšší kvalifikace.Zásah do plynového a el.vedení musí provádět odborník.Nejvhod­nější je, vše řádně zdokumentovat/fotit pro možnou reklamaci.Také bych nepustil do bytu člověka,který mi mezi dveřmi pouze sdělí, že ho posílá soused od vedle ,aby mi něco opravil.Poslal bych ho pro písemné pověření ,které musí být tím sousedem signováno,abych se v budoucnu vyvaroval dohadů,kdo tohoto pracovníka na práci najal a platil.

  Pokud by měl Váš soused uzavřenu „odpovědnostní pojistku“,tak by Vám její číslo, včetně nacionále pojišťovny dal již v okamžiku ,kdy jste mu ukázal následky škody ,kterou Vám způsobil.Zřejmě pojištěn není a proto ty obstrukce.Jestli se nedohodnete,pozvěte si znalce z vaší pojišťovny.Ten Vám škodu vyčíslí a také proplatí z Vaší pojistky.Náhradu všech nákladů, pak bude tvrdě vymáhat po „škůdci“ a to včetně nákladů na úklid, náhradní ubytování (hotel) v případě,že bude byt po dobu oprav nezpůsobilý k běžnému užívání atd.Vaše možnosti,jak sousedovi „zatopit“ jsou odvislé jen na způsobu a výši škody.

  Na hrubý pytel,patří hrubá záplata

  Přeji hezký den. JaVa

  Vložil Kolemjdoucí1 (bez ověření), 9. Listopad 2018 - 11:00

  Divnej jsi ty, mdupaci. K čemu ti je znalost sousedovic pojišťovny? Chceš jen buzerovat? Když nechceš uvedení do původního stavu, tak je do bytu nepouštěj. A nech si od cesty narážky na jinou národnost.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".