Lodžie versus revize hasičů

Vložil Jitka (bez ověření), 22. Květen 2018 - 21:14 ::

Dobrý den. Měla bych otázku týkající se lodžií v panelovém domě. Jsou brány jako společné prostory, ale dle dohody je majitelé bytu, kteří nemají balkon, mohou užívat. Mají na nich své věci a jsou pod uzamčením. Ke všem je však stejný klíč, aby byla možnost je vždy odemknout. Nyní však hasič.revizor prohlásil, že se lodžie musí nechat vyklidit a ponechat odemčené. A sem směřuje prosím má otázka. Je nějaká zákonná možnost změny užívání lodžií tak, aby je majitele bytu mohli standartně užívat, aniž by to bylo v rozporu s hasič.revizí? Děkuji moc za případnou odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Patrik Toman, 27. Květen 2018 - 19:20

  Osobně si myslím, že to hasič musel v zápise uvést, jakému paragrafu (vyhlášky, zákona) to odporuje. Ale předpokládám, že se jedná o lodžie, na které je vstup ze společných prostor a tam je to asi jednoduché. Tím že je tam cokoliv uskladněno se zvyšuje požární riziko a zároveň ztěžuje práce záchranných složek při zásahu. Proč tomu tak není u lodžií u bytu se mně prosím neptejte, ale ty nejsou společným prostorem :)

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 26. Květen 2018 - 15:21

  Asi to nejsou lodžie se vchodem z bytu, není-liž pravda. Proč jste nepoložila otázku hasič.revizoro­vi:Podle čeho, co to upravuje? A nemusela jste se ptát zde. Nebát se.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".