likvidace

Vložil preceda_likvidator (bez ověření), 30. Říjen 2019 - 22:26 ::

Dobrý den,

v našem domě je situace, kdy většina (85% členů) si převedli byt z bytového družstva do vlastnictví. Bylo ustanoveno SVJ. Kvůli zbylým je bytové družstvo nadále udržováno – s předsednictvem a jeho platy, účetní a její odměnou atp. Lze i tak přistoupit k likvidaci ? Co se zbylými byty? (mají nájemníka – člena družstva s právem k převodu, které ale nechce využít)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AAAb (bez ověření), 31. Říjen 2019 - 6:32

  nic nechte být, nebo se družstvo musí rozhodnut

  Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 14:17

  Také se domnivam, ze není problem, clenem SVJ je pak ještě druzstvo v podílech, které vlastni. Peníze z druzstav se prevedou v prislusnych pomerech. Clenum družstva se akorát zvysi poplatky na spravu za vedeni jak družstva, tak i SVJ.

  Bylo by zajimave vedet duvody, pro které se brani prevodu, dane za pronajem platit musí ( i když v realu pronajimaji cizi majetek ), exekutor je muze pripravit o podíl a muzou dostat i vypoved z družstevního bytu při poruseni stanov družstva.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".