lhůta pro konání shromáždění

Vložil zimi, 13. Srpen 2014 - 11:12 ::

Dobrý den, prosím o váš názor. Jsme SVJ založené v roce 2012. Jaká je lhůta pro konání shromáždění ? Dle NOZ nejméně jedenkrát do roka. Chápu to tedy tak že pokud se konalo minule např. 14.10.2013, tak se musí konat nejpozději 14.10.2014, nebo se myslí jedenkrát do konrétního kalendářního roku. Tzv. by se konat schůze mohla i 31.12.2014 v tom­to případě ?

děkuji za názory.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 13. Srpen 2014 - 12:06

    Slova „jedenkrát do roka“ se asi mají vyložit jako „jedenkrát v kalendářním ro­ce“.

    Vycházím z logiky a činnosti SVJ.

    Ale proč to psát jasně, že?

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil lake, 13. Srpen 2014 - 12:06

    Pletete si základní věci. SVJ(2000) vzniklé v roce 2012 nemá nic společného se SVJ(2012), ani s obsahem NOZ v části o bytovém spoluvlastnictví. Vaše SVJ má své stanovy a podle nich se řídí i nadále, po po nabytí účinnosti NOZ. Přečtěte si tedy co o konání shromáždění praví vaše stanovy. To jediné je pro SVJ závazný dokument, a platí to i pro jiné věci než je lhůta pro konání shromáždění.

    Pokud vaše stanovy odpovídají v příslušné části vzorovým, pak platí, že „Shromáždění se schází nejméně jednou za rok.“ Podle obecných pravidel o počítání času platí, že „rok“ je lhůta, která končí dnem, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá skutečnost, od níž se lhůta nebo doba počítá.

    Po shromáždění konaném dne 14.10.2013 končí roční lhůta pro konání shromáždění dne 14.10.2014.

    lake

    Vložil zimi, 13. Srpen 2014 - 15:16

    Děkuji. ´Ve stanovách máme Shromáždění svolává nejméně jedenkrát v kalendářním roce výbor.´ Myslel jsem, že se musíme už řídit dle NOZ v jeho direktivních nařízeních, ale Váš názor se shoduje s názorem naší správní společnosti, tudíž děkuji za potvrzení. Pěkný den.

    Vložil tomassovak, 13. Srpen 2014 - 14:33

    Pokud se shromáždění nesejde do roka od předešlého tj 21.8.2013.Někdy v blízké době? Mohu podat námitku k soudu? Když vyšel nový právní předpis. Sejde-li se za dobu delší a rozhodně. Je možnost požádat soudi o zrušení pro nečinnost. Zvrátit jakákoliv rozhodnutí o úsnášení SVJ?

    Chci totiž nastolit pořádek, protože výbor si dělá co chce. Chci abych se stal staturárním orgánem, protože ostatní nejsou dostatečně zlaní. Dočetl jsem se na pravu že automaticky ten kdo má patřičné znalosti by měl být statutárním orgánem.

    Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 13. Srpen 2014 - 15:27

    Můžete uvést, kde jste se dočetl, že automaticky ten kdo má patřičné znalosti by měl být statutárním orgánem?

    Osobně to v obč. z. nikde nevidím.

    K soudu můžete podat návrh dle § 165 obč. z.

    Nemá-li statutární orgán dostatečný počet členů potřebný k rozhodování, jmenuje na návrh toho, kdo osvědčí právní zájem, chybějící členy soud na dobu než budou noví členové povoláni postupem určeným v zakladatelském právním jednání; jinak soud jmenuje právnické osobě opatrovníka, a to i bez návrhu, kdykoli se o tom při své činnosti dozví.

    Pokud však funkční období výboru neskončilo a výbor má dostatečný počet členů k rozhodování, domnívám se, že u soudu neuspějete. Budete muset svolat shromáždění, výbor odvolat a nechat se zvolit.

    Pokud by měl být ustanoven opatrovník, tak ten je povinen s odbornou péčí usilovat o řádné obnovení činnosti statutárního orgánu.

    Nikde v obč. z. nevidím pro SVJ sankci (a ani ZoVB ji neobsahoval) v podobě hrozby zrušení s likvidací v případě nekonání shromáždění. Takže bych řekl, že tudy cesta nevede.

    Navíc jelikož se s SVJ soudíte, jako jiný člen SVJ bych v případě Vašeho jmenování statutárem či opatrovníkem soudem namítal, že jste ve střetu zájmů…

    Zvrátit rozhodnutí shromáždění můžete pouze soudně, za předpokladu, že jde o důležitou věc a ve lhůtě a za podmínek stanovených zákonem.

    Vložil tomassovak, 13. Srpen 2014 - 18:35

    Já se nesoudím to jsem k tomu přišel jakou slepý k houslím. SVJ resp. výbor se soudí, protože nikdo to na shromáždění neprojednal. Prostě výbor si dělá co chce. To jsou špatní sluhové. Ve sporu je zřejmé již předešlé korespontece a jiné kouzi zde uvdené. Opakovaná reklamace a nesouhlas s vyúčtovním a chování vůči všem. Přesto rodiče SVJ zažalovalo. A my ostatní jsme dostali procení nástupci z dědického řízení. Kvůli deseti tisíce se výbor zmohl na žalobu k soudu. Ovšem to že firma co prováděla zatepelní to odflákla, stávající domovní kotelna není již patý měsíc hotová. Co dodat raději se soudí s námi než-li s rozúčtovatelem. Kde prokazatelně vyúčtování poškozuje lidi v domě. Ti co šetří je dopočítávájí do 88% proměru domu. Nidko to neodosuhalsil. Poměr složek si taky odsouhalsili ale musí to odpovídat technicko fyzikálním principům. Niní co plýtvjí teplem ti ubírají teplo. JIným co jsou v průměru tak ubírají to je jako v kocourkově.

    Správce vykazuje nesmysly dle účetní uzávěrky máme platit méně. Ale ve vyúčtovn nebo u soudu víc! Ovšem pan správce toho každý poslouchá. Samé pomluvy že ostaní lidi to za nás platili, že jsme švidili s vodu. Ti co dluží nás vyvěsili veřejně na internetu. Na domovní vývěsce poškodili, že máme podezřele nízkou spotřebu vody. Ale ostaní taky to je všechno je v pořádku. Otec si to nenechal líbit a ten soudní spor je vyústění celé situce.

    Ale to že jsme trpěli od ustavničného chování sousedů jako močení do schránek, cpaní sirek do zámků. Slovního a fyzického napadaní. Včetně krádeže a vloupáni do sklepů to bylo všechno ok. Ale jakmile je otec neplatil co si nějaký správce sám určil. Obohatili se ostaní tak to je ok. Ale e doško k zatepelní panelového dobu bez sopuhlasu všech. Vyčlenění osob včetně dopadu na životní prostředí, kajinu a živočichů. Nikdo se otce neptal vstoupili na náš skoukromí pozemek stavební firma začla ná vyhazovat věci ven z lodžie. zadružení na destítek let to je všechno dobré. Ale násilné vniknutí do našeho bytu od dvou sousedů co byli ve výboru. Porušování opakovaní rušení nočního klidu od hluku souseda při oslavě nebo ani nepočítaje x -krát probdělích nocí kvůli štěkání psa nikdo to neřešil. To že u nás se odpojuje nelegálně od CZT a ten kdo chce ušetřit kvůli velkým nákladům za teplo je zle.

    K výboru opakovaně jsou voleni a tohle je ukázka toho když výbor si hraje pána že si může dělat co mu zlíbí. POdepisování plné moci bez uveřejnělé ve stanovách. Provádění zateplení bez uzavření smlouvy o dílu ve všemi vlastníky.

    Ani pochopíte že je potřeba jednat. Naše rodina je poškozená pokud po nás chtějí platit za úvěr. Otec bojoval a dobojoval, prootže nakoupili okna a provedli zateplení bez souhlasu všech. Včetně financování úvěru se zadlužením na desítek let. Kdežto nikdo nevyšel otci vstříc že chce jiné okna se zasklením lodžie. Prostě si přišli a mysleli si že otec je pustí do bytové jednotky na výměnu oken a lodžie. Přesto okna koupil a hradili to ostaní ne majitelé bytů viz troje okna nebyli hrazeny vlastníky tj naše bytová jednotka. Otec proto přestal platit do fondu oprav, který není povinen nikdo platit. Po nás chtějí platit za služby, které si někdo neobjednal ani nevyužívíme za teplo. Protože není smluvní vztah s vlastníke. Ale na druhou stranu je potřeba mít uzvřeno usmlouvu o příjmu z pronájmi ze střechy z převodu, prohlášení vlastníka k tomu je potřeba mít podpisem stvren právní úkon. Ale dodávku služeb do btové jednotky ani nevyplývá z ZoVB pouze ze třech. Pro nejendoznačnsot to deflektuje RIA od MMR a uvahy k novela 372/2001 Sb. Stejně tak jasně definuje nyní platný předpis 67/2013 Sb. ,který bude novelizován.

    Možná pochopíte proč je náhrada škody a odpuštění na místě ze strany SVJ protože vyčlenit nebo vyvlastnít vlastníky nebo spoluvlastníky nelze. V tom případě je žaloba proto počínání výboru zastupující SVJ protizákonné a protiprávní. Náhrada škody kolem 10 M což se zde v diskuzi řešilo s NEPLATIČEM .

    Vložil kolemjdoucí (bez ověření), 13. Srpen 2014 - 11:56

    Počítání času řeší § 605 obč. z.

    Konec lhůty nebo doby určené podle týdnů, měsíců nebo let připadá na den, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá skutečnost, od níž se lhůta nebo doba počítá. Není-li takový den v posledním měsíci, připadne konec lhůty nebo doby na poslední den měsíce.

    Vložil tomassovak, 29. Listopad 2014 - 20:42

    Pokud jednou ročně tak co se na situací změní pokud se nesejde za rok? Přesto výbor podniká kroky?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".