Kouření ve společných prostorách(chodby)

Vložil Ing. Tomáš Sobotka (bez ověření), 5. Leden 2012 - 10:03 ::

Dobrý den, bydlíme s přítelkyní v 1. patře bytového domu, kde se nachází 5 bytových jednotek, tudíž ještě spadáme do SVJ. Na společných chodbách, jak v přízemí, tak v 1. patře sousedi z bytů neustále kouří. Tato nelibá či přímo odporná vůně z tabákových výrobků nám každý den znepříjemňuje život. Chodby bývají neustále zakouřené. Tento kouř cítíme i v naší předsíni každé ráno či v podvečer. Chtěli bychom si pořídit rodinu, ale do těchto podmínek bychom ani miminko nemohli přivézt. Prosíme o radu a o pomoc, kde my nekuřáci najdeme dovolání, abychom nemuseli odolávat každodenním „kuřáckým radovánkám“??? Předem moc děkuji za odpověď S pozdravem Sobotka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jiří 0d8e4a Procházka (bez ověření), 27. Říjen 2019 - 9:33

  Zkuste se podívat na dokumenty na Seznamsvj.cz

  Vložil Jiří Křepelka (bez ověření), 6. Leden 2012 - 22:21

  Dobrý večer p.Sobotko. Napíši Vám co bylo u nás.Měli jsme v prvé řadě výborného předsedu Společenství.Ten takovéto záležitosti řešil dost promtně,tedy okamžitě účelově. Bohužel,došlo k tomu,k čemu v současné době jak jsem si zjistil,je úkazem i v jiných Společenstvích. Lidé,kteří bydlí a žijí pod jednou střechou s člověkem,který pro ten svůj barák dělá všechno možné i nemožné,tak takového člověka si vůbec neváží a prostě mu začnou házet klacky pod nohy.Je to otřepané ale pravdivé přísloví.Po letech,kdy tento člověk to táhl od samotného vzniku SVJ,toho měl dost,položil funkci předsedy,vzal to nový,(zde jak se říká,„z nouze ctnost“) a podle toho to v baráku vypadá katastrofálně­.A nyní je zde situace,kde je novým členem výboru člověk,který kouří a co hlavně,na chodbách domu. A to není sám,těhle kuřáků je zde nyní dost,kteří chodí hulit na chodby domu,který bohužel je uzavřen,tedy bez oken,bez možnosti větrání.Je zde jen přirozený „luft“ (velmi slabý),který prochází schodištěm domu k vykýři,který je v posledním patře.Všem lidem v domě vadí tento smrad z cigaret,postěžují si mezi sebou ale bohužel,i přes vyslovené výtky novému předsedovi ten nic nedělá,protože si nechce dělat problémy s lidmi,jako jsou kuřáci a navíc,když jedním z nich je člen výboru.Proč jsem zde psal o novém předsedovi? Aby jste poznal,jak to i jinde chodí a jak jsou lidé zlovolní, protože je již nikdo nekontroluje i když je zde možnost dle mého os.zjištění provést fotodokumentaci krabiček a sklenek s vodou,které na chodbách zanechávají.Fakta o zákazu kouření, které je vyvěšeno v domě tak i v kabině výtahu (odkaz na zákon zákazu kouření v uzavřených prostorech).Prostě dokladovat ponejpr u výboru SVJ po písemné výzvě podané oproti podpisu a příp.následně předat instituci jako jsou Hasiči.Chtěl bych věřit,že nějaký fin.postich by byl určitě.Fandím Vám, s pozdravem Křepelka Jiří,Boleslav

  Vložil J1 (bez ověření), 6. Leden 2012 - 7:56

  Sousedská práva upravuje občanský zákoník. V § 127 . http://bydleni.idnes.cz/…/stavba.aspx?…

  Vložil svjvmt, 5. Leden 2012 - 13:19

  Jste lidi, měli byste se domluvit. Tady se také čvaňhalo, v zimě seděli na chodbě, z oken, jinak jsou v lodžii. Na chodbách se to pomalým tlakem odbouralo, lodžie, okna zůstaly. Dovedete si představit, jak to vypadalo na chodbách, před barákem když to házeli dolů. Jinak si počtěte v OZ o obtěžování. Barák je soukromý, takže je to na vás. Tlačit, upozorňovat.

  Vložil Ing. Tomáš Sobotka (bez ověření), 6. Leden 2012 - 15:49

  Tady to neházejí dolů z okna. Mají na chodbách židličky a popelníčky a tam je neustále plní. My lidi jsme, ale s nima se domluvit nedá. Nechtějí ustoupit, aby si kouřili v bytě či mohli sejít ven před hlavní vchod. Pro mě to jsou arogatní lidé.

  Vložil Jirka_Z, 6. Leden 2012 - 16:24

  No jestli to je tak, jak popisujete a nejde se s nimi domluvit po dobrém, tak bych si před dveřmi vytíral chodbu a omylem bych dolů zvrhl pár kýblů s vodou zrovna když tam kouří a šel bych se omluvit, že jsem se kouřem tak dusil až jsem zakopl o kýbl. Jirka Z

  Vložil Jana Nováková (bez ověření), 5. Leden 2012 - 12:47

  Dejte na výbor SVJ písemně, že kouř z cigaret ve společných prostorách domu Vás obtěžuje, požadujte projednání na shromáždění SVJ (návrh na zákaz kouření) ale hlavně, aby tento zákaz kouření byl obsažen v Domovním řádu.To je jediný prostředek, jak tomu zabránit. Jana

  Vložil Nekuřák (bez ověření), 5. Leden 2012 - 12:47

  Zjišťoval jsem úpravu kouření ve společných prostorách soukromého domu u státem autorizovaného soukromého požárního preventisty a rovněž u organizační složky státu – Hasičského záchranného sboru České republiky s výsledkem, který jsem již uvedl:

  V ČR neřešitelné.

  Dále jsem na těchže místech zjišťoval úpravu kouření v kabině výtahu: rovněž bezvýsledně. Pokud jsem si všiml, od jisté doby ve výtazích již upozornění na zákaz kouření v kabině výtahu nejsou. O veřejný dopravní prostředek se přitom nejedná (tam zákaz kouření je a většinou je i dodržován).

  Co nicméně zafungovalo:

  Kuřáka v kabině výtahu jsem požádal, aby mi sdělil své jméno, což učinil, a sdělil jsem mu, že existuje zákaz kouření v kabině výtahu.

  Kouření ve veřejných prostorách je shrnuto zde:

  http://en.wikipedia.org/…smoking_bans

  Kouření v soukromých domech jsem zatím nedohledal.

  Procento kuřáků pak zde:

  http://en.wikipedia.org/…_Country.png

  Vložil Nekuřák (bez ověření), 5. Leden 2012 - 12:49

  Podle shora uvedeného zdroje je zákaz kouření pouze v Bhútánu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".