Kořeny stromů z pozemku města

Vložil Jan Velek, 27. Srpen 2018 - 8:36 ::

Můžete někdo poradit? Naše SVJ vlastní cestičku kolem bytového domu. Hned vedle cestičky rostou na pozemku města velké stromy a jejich kořeny začaly zvedat chodník v majetku SVJ. (Není to poprvé). Podal jsem žádost na město, ať to vyřeší. Ty se z odboru životního prostředí přišli na to podívat a kácet ty stromy nechtějí, že je to škoda, když poskytují stín. Odřezat ty kořeny pod naší cestičkou prý také ne, protože by ten strom mohl spadnout.

Zatím čekám, s tím nakonec přijdou, ale zajímalo by mě jaké máme možnosti. Pokud bych měl nechat opravit chodník jednou, tak by mě to netrápilo, ale pokud tam ty kořeny zůstanou, tak by jsme to opravovali stále dokola.

Děkuji za odpovědi.

PřílohaVelikost
20180509_193702.jpg542.18 KB

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan Velek, 25. Září 2018 - 13:47

  Tak přesně jak jsem očekával. Město mi napsalo mimo jiné: „Stromy, kterých se Váš požadavek týká, jsou hodnotnou městskou zelení, a veřejný zájem na jejich zachování převyšuje zájem na bezchybném stavu chodníku, a to i v případě, že by bylo postaveno na jisto, že poškození způsobují skutečně tyto stromy. Drobné popraskání či nerovnosti chodníku nepřekračují obvyklou a přiměřenou míru a nejsou překážkou ve schůdnosti chodníku. Ze stejného důvodu nepovažujeme za účelné chodník v tuto chvíli opravovat.“

  Předpokládám, že se nebude dát řešit jinou cestou než přes právníka?

  Město argumentuje, že stav chodníků ještě není tak špatný, ale to máme čekat, až se tam někdo přizabije? Bude po SVJ požadovat odškodnění a potom to laskavě začnou řešit?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 17:28

  chodník k odkoupení aby opravy přešly na ně nebo žádat při každé opravě chodníku o příspěvek za znehodnocenou plochu.

  Vložil f (bez ověření), 27. Srpen 2018 - 9:02

  Kde je problém?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".