Kooptace člena kontrolní komise

Vložil KK SVJ, 14. Listopad 2017 - 10:52 ::

Dobrý den,

na posledním shromáždění SVJ měl být dovolen druhý člen kontrolní komise (dvoučlennou komisi máme ve stanovách). Byl to jediný kandidát, ale nezískal dostatečný počet hlasů. Ve stanovách máme možnost kooptace, pokud počet volených členů neklesl pod polovinu – v našem případě je tento požadavek splněný – ze dvoučlenné komise máme jednoho člena zvoleného již od předminulého shromáždění. Domnívala jsem se, že jde o jednoznačnou situaci, kdy si zvolený člen komise bude kooptovat druhého člena (samozřejmě by šlo o jiného člověka, nechceme jít proti vůli shromáždění), ale z diskuse zde na webu jsem získala pocit, že někteří tuto možnost odmítají. Mýlím se tedy, když považuji za jisté, že v našem případě je kooptace možná?

Děkuji předem za odpověď.

  • kontrolní komise

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Zdenek 22, 14. Listopad 2017 - 13:46

Pokud máte ve stanovách

  • možnost kooptace, pokud počet volených členů neklesl pod polovinu (jeden ze dvou je právě 1/2),
  • dvoučlennou kontrolní komisi,

pak nevidím žádný důvod, aby jeden člen kontrolní komise, tj. kdy počet členů kontrolní komise neklesl pod 1/2, nemohl kooptovat druhého člena.

Vložil TN. (bez ověření), 14. Listopad 2017 - 12:28

Podle komentářů to zcela jistě nejde, museli byste mít alespoň 3členný orgán, ve kterém by zůstali dva a ti by kooptovali třetího. U dvoučlenného orgánu kooptovat nelze.

Vložil Michal 4 (bez ověření), 16. Listopad 2017 - 14:16

Podle mě počet členů neklesl pod jednu polovinu (je přesně jedna polovina), takže kooptovat lze. Nebo mají právníci jinou matematiku?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".