Kontaktní email výboru - předseda nedal přístup ostatním členům

Vložil Horst (bez ověření), 6. Březen 2019 - 18:17 ::

Dobrý den,

jsem členem výboru SVJ. Předseda používá „svoji“ emailovou adresu, která má název jako dům a tím pádem si spousta dodavatelů a dalších subjektů myslí, že se jedná o oficiální emailovou schránku výboru. Bohužel tomu tak není, protože předseda nedal zbytku výboru do schránky přístup. Díky tomu máme vytvořený ještě jiný email, který je dostupný pro celý výbor, ale ne všechno do tohoto emailu logicky přijde.

Můj dotaz tedy je – jakým způsobem donutit předsedu k zpřístupnění této schránky? Lidská domluva nefunguje. Jaké nástroje tedy existují? Mám se obrátit přímo na hostingovou společnost? Když odmítnou, co se dá poté udělat?

Děkuji za odpověď

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jarda_, 9. Březen 2019 - 2:25

Píšete:

“Předseda používá „svoji“ emailovou adresu, která má název jako dům a tím pádem si spousta dodavatelů a dalších subjektů myslí, že se jedná o oficiální emailovou schránku výboru.”

Co si myslí dodavatelé je nepodstatné, záleží, co je zapsáno ve sbírce, zda předseda může samostatně činit úkony, jak máte rozdělené kompetence.

Ps: Vy si také můžete zřídit jakoukoliv email adresu a komunikovat s dodavateli.

Vložil anonymouk (bez ověření), 6. Březen 2019 - 20:50

Nepochapuji, co se vám na tom nelíbí. Můžete si též založit co chcete, co není zakázáno, trestné. On vám něco zatajuje, zneužívá toho, způsobuje škodu?

Vložil Horst (bez ověření), 7. Březen 2019 - 8:51

Tak co se mi na tom nelíbí je snad logické – pokud máte vícečlenný výbor, tak má pokud možno jednat jako celek a ne aby si každý hrál na svém písečku.

Já nevim, jak fungujete v zaměstnání, ale když pracujete na nějakém projektu, tak asi taky něco nešudláte jen tak pro sebe, aniž byste to konzultoval s ostatními kolegy.

Vložil VN (bez ověření), 6. Březen 2019 - 19:14

Dle mého názoru je to spíše o tom , jak si v rámci výboru domluvíte na rozdělení kompetencí a jaké si domluvíte pravidla hry. U nás například žádnou oficiální adresu nemáme. Jsme tři ..jeden má na starosti ekonomiku a právo , druhý techniku a třetí provozní oblast a každý máme svou adresu. Pokud usoudíme , že by nějakou zprávu měl mít i kolega , tak si ji přepošleme navzájem. Upřímně řečeno bych nešel do varianty , že dám někomu přístupové údaje do své schránky…obával bych se , že se z ní něco ztratí…

Vložil Horst (bez ověření), 7. Březen 2019 - 8:54

Ano, tohle zní logicky a mělo bychom to taky tak udělat. Ve výsledku ale každý člen výboru zodpovídá za celkový výsledek jako takový. Nedá se přece poukázat na interní rozdělení kompetencí a v případě nějakého problému se tak zřeknout odpovědnosti.

Mimochodem nebavím se o soukromém emailu, ale o emailu, který vznikl jen za účelem kontaktu výboru jako takového.

Vložil VN (bez ověření), 7. Březen 2019 - 12:08

zda každý člen výboru zodpovídá za celkový výsledek jako takový. Četl jsem kdysi příběh z domu , který měl tři spoluvlastníky. Tak a teď ze střechy toho domu spadl led a těžce zranil dítě. V podstatě se dá říci , že odpovědni za čistou střechu byli všichni tři spoluvlastníci. Jenže dva spoluvlastníci u soudu dokázali, že měli mezi sebou dohodu , že o tyto věci se bude starat třetí spoluvlastník. A prošlo to. Náhradu škody a podmínku dostal pouze ten třetí. Ti dva byli osvobozeni. Vím..toto je trochu jiná situace. Ale proč by měl jít například sedět člen představenstva akciovky odpovědný za výrobu díky tomu , že jeho kolega v představenstvu , který měl na starosti ekonomiku selhal a díky tomu přišla firma o velký balík.. Dle mého názoru , pokud členové výboru mezi sebou sepíšou dohodu, kde si jasně specifikují kompetence a odpovědnosti , mělo by to být OK. Samozřejmě tato dohoda by měla být v souladu s částí stanov , která řeší zastupování právnické osoby navenek. A je jasné , že v případech , kdy rozhodnutí výboru SVJ vzniká na základě hlasování členů výboru , že odpovědnost má každý , kdo pro nějaké rozhodnutí zvedne ruku…

Vložil xx (bez ověření), 6. Březen 2019 - 19:13

Pokud předseda používá pro potřeby svj svůj počítač, může si vytvářet emailové adresy jaké uzná za vhodné, může jim dávat názvy jaké uzná za vhodné a nikdo nemá právo jeho emaily kontrolovat. Mohl by Vám emaily týkající se svj přeposílat, např.nabídky, nebo jiné informace. Proč to nedělá se mne neptejte, to byste měli vědět vy ostatní členové výboru.

Vložil Horst (bez ověření), 7. Březen 2019 - 8:58

Domnívám se, že v tomhle případě je typ komunikačního prostředku a jeho vlastnictví je celkem irelevantní. Emailová schránka, redakční systém nebo cokoliv co je vzdáleně přístupné nemá žádnou vazbu na konkrétní fyzické zařízení.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".