Komora pro popelnice

Vložil petík, 18. Září 2018 - 4:39 ::

Dobrý den, prosím o radu: SVJ odhlasovalo provedení stav. úprav ve vnější zdi domu. Tato zeď přímo sousedí s mým nebytovým prostorem, který užívám. Stavební úprava má spočívat ve zvětšení původního okna(nyní je zakryto okenicí), které se probourá dolů, na úroveň chodníku. Vzniklý otvor ve zdi má sloužit jako komora na popelnice. S touto úpravou nesouhlasím, ale byl jsem přehlasován. Mohu nějakým způsobem této stav. úpravě zabránit, případně alespoň kontrolovat její provedení či rozsah? Jaké má SVJ povinnosti vůči mě, jako majiteli prostoru, který je stav. úpravou přímo dotčen?Děkuji…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 18. Září 2018 - 8:34

  Pokud jste vlastníkem protoru, který má být nějak upravován, tak s tím samozřejmě musíte souhlasit a žádné SVJ vás nemůže přehlasovat. A vůbec, co to je: „SVJ odhlasovalo“. SVJ přece nemůže nic odhlasovat, nehlasuje, jak by taky mohlo?

  Vložil Kája_z_Brna, 20. Září 2018 - 7:51

  Často vidím zde na portále určité slovíčkaření, které stejně k ničemu není. Pán měl spojením „SVJ odhlasovalo“ dle mého názoru na mysli „Shromáždění odhlasovalo“, myslím, že není třeba vždy psát zcela exaktně a přesně, kdo co… zda fond oprav a nebo dlouhodobá záloha… apod. Shromáždění je nejvyšší orgán SVJ, a pokud Shromáždění odhlasuje, je to ekvivalentní tomu, že SVJ rozhodlo. Nevidím rozdíl mezi vyádřeními „Nejvyšší orgán SVJ odhlasoval“ a „SVJ odhlasovalo“, přijde mi to významově ekvivalentní, a tudíž Vás příspěvek ve druhé polovině považuji jen za slovíčkaření.

  Relevantní je, zda úprava zdi zasáhne přímo do majetku vlastníka – pak je samozřejmě třeba jeho souhlas. Z vyjádření „zeď sousedí s mým nebytovým prostorem“ nelze jednoznačně vyvodit, zda úprava zdi přímo zasahuje do majetku vlastníka.

  Vložil . (bez ověření), 20. Září 2018 - 11:31

  To je omyl, není to žádné slovíčkaření. Vy v tom rozdíl nevidíte, on v tom ovšem rozdíl je, a to podstatný. Jak můžete vědět, co měl pan na mysli?

  Vložil JaVa, 20. Září 2018 - 8:57

  Dle mého soudu, je výraz „SVJ“ běžně používán, pro název „právnické osoby SVJ“ a nikoliv pro „shromáždění vlastníků nebo nejvyšší statutární orgán SVJ“.

  Hlavní rozdíl vidím v tom,že právnickou osobu SVJ právně zastupuje její výkonný-statutární orgán a nikoliv „shromáždění vlastníků“,které nemá žádnou výkonnou ani právní moc, mimo Společenství vlastníků!

  Zkuste"slovíčkařit" u soudu a uvidíte jak dopadnete.

  Přeji hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil NN (bez ověření), 20. Září 2018 - 10:53

  JaVa netuší co je to zkratka......

  Vložil Kryštof (bez ověření), 20. Září 2018 - 10:25

  Shromáždění Vlastníků Jednotek = SVJ

  Zkratky je třeba definovat, nebo nepoužívat!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".