Kočárek v kočárkárně

Vložil Endys (bez ověření), 19. Duben 2018 - 10:46 ::

Mám dotaz na právo mít kočárek v kočárkárně. Měla jsem dán kočárek ve společném prostoru označen jako kočárkárna. Nové SVJ kočárek bez mého vědomí odstranilo protože jim tam překážel a místo něj si nainstalovali skříň na dokumenty. Kočár je samozřejmě pryč. Jaké mám právo ? Samozřejmě chci zpět kočárek a nadále využívat možnost ho nechávat v kočárkárně. Mimo jiné si většina z kočárkárny udělali kolárnu to mi nevadí pokud tam zůstane místo i na kočárek. Navíc skříň na dokumenty omezuje jiné sousedy aby si mohli vyndat své kolo, mají tam kolo ale už ho nemohou vyndat jelikož jim skříň na dokumenty překáží. Jak tuto situaci mohu prosím řešit ?

  • kolaudační řízení

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pete (bez ověření), 20. Duben 2018 - 18:51

Skříň nemá v kočárkárně co dělat. Vyzvěte prokazatelně škůdce k jejímu odstranění a pokud zůstane nečinný, konejte.

Vložil weqdw (bez ověření), 20. Duben 2018 - 11:53

Obratťe se na Policii že Vám zmizel kočárek

Vložil weqwew (bez ověření), 20. Duben 2018 - 14:14

„Obratťe se na Policii že Vám zmizel kočárek“

To může být úspěšné jedině když označíte pachatele.

Vložil Pavel II (bez ověření), 21. Duben 2018 - 19:09

pokud bude násilně překonáno zabezpečovací zařízení i vstupní dveře a toto bude ohlášeno bez zbytečného odkladu.

Vložil Markéta Gr., 19. Duben 2018 - 15:40

První krok je nastudovat si prohlášení vlastníka nemovitosti, pokud již máte SVJ. Tam je uvedeno, co je společný prostor a k jakému účelu slouží a o změně účelu užívání mohou rozhodnout jen všichni vlastníci nemovitosti. Pak můžete na Shromáždění nadhodit toto téma a rozebrat s vlastníky.

Vložil JaVa, 19. Duben 2018 - 15:46

Já bych ještě doplnil,že: společné části domu,určené k používání všem vlastníkům a nájemníkům v domě, lze užívat pouze k účelům, ke kterým jsou určeny ve stavební a požární dokumentaci k budově.

Hezký zbytek dne.JaVa

Vložil Andreas (bez ověření), 20. Duben 2018 - 17:23

Svatá pravda JaVo.

  1. Stavební zákon č. 183/2006 Sb., § 126,

(1) Stavbu lze užívat jen k účelu vymezenému zejména v kolaudačním rozhodnutí, v oznámení o užívání stavby nebo v kolaudačním souhlasu

  1. Vyhláška č. 23/2008 Sb., § 30,

(1) Při užívání stavby musí být zachována úroveň požární ochrany vyplývající z technických podmínek požární ochrany staveb, podle kterých byla stavba navržena, provedena a bylo zahájeno její užívání.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".