Kočárek - parkování

Vložil Kristyna Stranska, 15. Duben 2018 - 11:35 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování kočárku v chodbě domu se třemi bytovými jednotkami. Máme malý byt a kočárek nemáme kam dát, nicméně v chodbě je dostatek místa pro jeho umístění. Když jsme se nastěhovali, dostali jsme ústní souhlas sousedů, že jim kočárek nepřekáží a že ho tam můžeme nechávat. S jedním sousedem máme ale momentálně problém a tvrdí, že tam kočárek nemůže být z bezpečnostně požárních důvodů, a pokud by na to přišel technik při revizi domu, dá nám to do zápisu. Můj dotaz tedy zní, jaké sankce nám hrozí pokud kočárek bude i nadále umístěn v chodbě? Děkuji za odpověď, Kristýna A.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil JaVa, 15. Duben 2018 - 16:10

    Na Váš dotaz, je na tomto portálu spousta odpovědí.Stačí jen hledat.Např.:

    Pro Bruce: Takže, Vložil Andreas (bez ověření), 5. Březen 2012 – 18:54 Pro Bruce: Takže, zachování volných ÚC je zakotveno v zák. 133/1985 SB. par.5, odst.1, pís. b..

    Sankce dle správního zákona je: u objektů BEZ zvýšeného požárního nebezpečí do 250 000,–Kč, dále SE zvýšeným do 500 000,– a s vysokým do 1 000 000,– Kč. uložená sankce NESMÍ být likvidační, dle nálady příslušníka SPD to bývá několik až desítek tisíc. Často také bývá pouze uložení opatření s následnou dohlídkou.

    Pro Pluskavčík: Číst jste mohl, ale uvědomte si, že vyhl. 23/2008 Sb. se vztahuje pouze na objekty, na které bylo vydáno stavební povolení po 1.7.2008.

    Nebo:

    Nepřípustné umístění bytových zařízení a doplňků v chráněných únikových cestách.

    Vnitřní chodby včetně schodišť ve výškových budovách jsou podle zákona č. 133/1985 Sb. o požární ochraně vnitřní zásahovou cestou pro hasiče a zároveň plní funkci únikové cesty pro uživatele domu. Odložená bytová zařízení popř. doplňky jsou v rozporu se zákonem. Ještě důležitější je toto ustanovení pro chráněnou únikovou cestu.

    ČSN 73 0802 čl. 5.3.3. k tomu dodává: V chráněných únikových cestách nesmí být žádné požární zatížení kromě konstrukcí oken, dveří (jsou-li třídy reakce na oheň B až D).Umístění odložených skříní, židlí, botníků, kočárků atd. v případě požáru podporuje jeho šíření a může zkomplikovat i protipožární zá­sah.

    Hezký den. JaVa

    Vložil Pavel II (bez ověření), 16. Duben 2018 - 20:29

    do soukromého domu někoho kdo mu dá pokutu? Jedině blbec.

    Vložil tázající (bez ověření), 17. Duben 2018 - 10:54

    Jelikož se jedná o soukromý dům se třemi byt.jednotkami, tak bych si objednala požárního technika a žádala doklad, kde je pravda. V případě, že by na potvrzení bylo, že je umístění kočárku ve Vašem případě proti požárním předpisům, tak bych to respektovala. V druhém případě bych ostatním v domě ukázala, že neporušujete zákon.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".